دانلود مقاله و خرید ترجمه:تفسیر : DSM-5 و روان پزشکی قانونی - 2014

دانلود مقاله و خرید ترجمه:تفسیر : DSM-5 و روان پزشکی قانونی - 2014
دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده پزشکی قانونی ( Forensic Medicine )
 • Commentary: DSM-5 and Forensic Psychiatry تفسیر : DSM-5 و روان پزشکی قانونی

  سال انتشار:

  2014


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  تفسیر : DSM-5 و روان پزشکی قانونی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Commentary: DSM-5 and Forensic Psychiatry


  منبع:

  The Journal of the American Academy of Psychiatry and the Law Volume 42, Number 2, 2014


  نویسنده:

  Paul S. Appelbaum, MD


  چکیده انگلیسی:

  The periodic revisions of the Diagnostic and Statis tical Manual (DSM) of the American Psychiatric As sociation (APA) reset the standard for diagnosis of mental disorders and hence are of immense impor tance to the mental health professions. Although pri marily intended for use by clinicians, the criteria em bodied in the manual serve several other purposes, including undergirding forensic evaluation and tes timony on topics ranging from disability and mal practice to testamentary capacity and criminal re sponsibility. Hence, the potential impact on forensic psychiatry and the legal system is substantial and must be taken into account in the revision process. In this commentary, I review the process of revision that led to DSM-5,1 published in May 2013, and explain how forensic input was solicited. I offer several ex amples of ways in which discussions of forensic and legal topics ultimately shaped the final diagnostic cri teria and suggest how the process might be improved in future revisions.


  چکیده فارسی:

  تجدید نظر دوره‌ای بر راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات بالینی (DSM) انجمن روان پزشکی امریکا (APA) استانداردهای تشخیص اختلال روانی را مجدد تنظیم می‌کند و از این رو در حرفه بهداشت روانی اهمیت بسیاری دارد. اگر چه عمدتا توسط پزشکان استفاده می‌شود، معیارهای موجود در این راهنما به اهداف دیگر نیز خدمت می‌کند، مانند زیرسازی ارزیابی پزشکی قانونی و شهادت بر موضوعاتی در دامنه ناتوانی و قصور تا ظرفیت وابسته به حکم و مسئولیت کیفری. از این رو، تاثیر بالقوه بر روان پزشکی قانونی و نظام قانونی قابل توجه است و باید در فرآیند تجدید نظر در نظر گرفته شود. در این تفسیر، من تجدید نظری که به DSM-5 منجر می‌شود را بررسی کردم، که در ماه می 2013 منتشر شد، و تشریح می‌کند که چگونه ورود به پزشکی قانونی اخذ می‌شود. من چندین مثال از روش‌هایی ارائه می‌دهم که در آن بحث بر پزشکی قانونی و موضوعات قانونی در نهایت معیارهای تشخیص نهایی را شکل می‌دهند و بیان می‌کنند که چگونه فرآیند ممکن است در تجدید نظر آینده بهبود یابد.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 12

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 38 کیلوبایت


  قیمت: 15000 تومان  12000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
پزشکی-قانونی
موضوعات
footer