دانلود مقاله و خرید ترجمه:مطالعه ی خدمت سربازی بعنوان یک مرحله گذر در کتاب « همسایه ها » نوشته ی احمد محمود - 2013

دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده ادبیات فارسی و انگلیسی ( Persian and English literature )
 • The Journey into Adulthood: Study of Military Service as a Rite of Passage in Ahmad Mahmoud’s The Neighbors مطالعه ی خدمت سربازی بعنوان یک مرحله گذر در کتاب « همسایه ها » نوشته ی احمد محمود

  سال انتشار:

  2013


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  مطالعه ی خدمت سربازی بعنوان یک مرحله گذر در کتاب « همسایه ها » نوشته ی احمد محمود


  عنوان انگلیسی مقاله:

  The Journey into Adulthood: Study of Military Service as a Rite of Passage in Ahmad Mahmoud’s The Neighbors


  منبع:

  Persian Literary Studies Journal (PLSJ) Vol. 2, No. 1,2- 2013 pp. 35- 60


  نویسنده:

  Karam Nayebpour


  چکیده انگلیسی:

  This paper attempts to investigate the adolescent narrator’s journey into adulthood in Ahmad Mahmoud’s The Neighbor. Considering the central character’s growth into adulthood, the paper argues that the compulsory military service can be fulfilled as a certain ‘rite of passage’ conventionalized within the society, as represented in the narrative. That is because, through this convention, Khaled is finally approved as an adult by his society. However, he is captured by anxiety of his military service, but he finally overcomes it towards the end of the novel. He is then claimed to have achieved a status in society, the bipolar structure of which shapes social attitudes, and this experience leads to his transition from ‘childhood’ to ‘adulthood’. Moreover, people in the storyworld are considered either grown-ups or non-grown-ups. Khaled, the protagonist, is part of the former group. The reader’s knowledge about the storyworld, however, is restricted to the character-narrator’s account, that is, the narrative perspective in this novel is oriented by narrating-I (Khaled-the adult), recounting retrospectively four years of his own adolescence. The act of narration does not refer to the experiencing-I (Khaled-the adolescent). According to the modern developmental models, the character in transition is supposed to be considered as an adolescent. But in the society into which Khaled was born, ‘adolescence’ is not ‘discovered’ as a stage of ‘life cycle.’ The so-called rite of passage, Khaled’s transformation, is seemingly achieved through military service from a modernist perspective, but it is questionable to what extent Khaled himself is aware of such transformation. Yet, it can be said that his development is affected by his political activities and his military service as well as by the other social subjects such as his family, neighbors, peers and party members.
  Keywords: Ahmad Mahmoud | The Neighbors | Adolescence | Rites of Passage | Adulthood


  چکیده فارسی:

  این مقاله در تلاش است تا گذری داشته باشد بر سفر یک راوی نوجوان به سوی بزرگسالی در کتاب « همسایه ها » نوشته ی احمد محمود .با در نظر گرفتن رشد شخصیت اصلی به سوی بزرگسالی ، مقاله به این بحث می پردازد که خدمت سربازی اجباری بعنوان یک مرحله گذر به سوی بزرگسالی در اجتماع تلقی می شود . بعنوان آیین یا عرف تلقی می شود . به این دلیل که از طریق این آیین در نهایت خالد بعنوان یک بزرگسال در جامعه اش تایید می شود اگرچه خستگی این خدمت او را فرا می گیرد اما تا آخر رمان او بر این خستگی فائق می آید.و پس از آن در جامعه شان و منزلت می یابد . ساختار دو قطبی که گرایش های اجتماعی را شکل می دهند و این تجربه منجر به انتقال زندگی وی از دوران نوجوانی به بزرگسالی می شود. علاوه بر این مردم در داستان به دو گروه رشد یافته ( بزرگسال ) و رشد نیافته ( کودک ) تقسیم می شوند . خالد پیشکسوت و با تجربه جز گروه اول است .دانش خواننده درباره ی فضای داستان محدود به گزارشات راوی ( خالد به عنوان نوجوان ) محدود می شود. بر اساس مدل های رشدی مدرن ، شخصیت در حال تبدیل ( از نوجوانی به بزرگسالی ) به عنوان یک نوجوان تلقی می شود.اما در جامعه ای که خالد به دنیا آمده نوجوانی به عنوان چرخه ای از زندگی به حساب نمی آید . مراسم آیینی انتقال به بزرگسالی خالد به نظر می رسد که در خدمت سربازی محقق شده است اما جای سوال دارد که خود خالد چه مقدار از این دوره ی تکامل آگاه است.اما می توان گفت که رشد و ترقی او توسط فعالیت های سیاسی ، خدمت سربازی و مسائل اجتماعی دیگری مانند خانواده ، همسایه ها تحت تاثیر قرار گرفته است .
  کلمات کلیدی : احمد محمود | همسایه ها | نوجوانی | مراسم ترقی | بزرگسالی


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 16
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 13

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 38 کیلوبایت


  قیمت: 14000 تومان  11200 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
ادبیات-فارسی-و-انگلیسی
موضوعات
footer