دانلود مقاله و خرید ترجمه:ریشه‌های تفاوت‌های فردی در تمرکز حواس (ذهن آگاهی) جهت مند - 2016

دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده روانشناسی عمومی ( General Psychology )
 • The origins of individual differences in dispositional mindfulness ریشه‌های تفاوت‌های فردی در تمرکز حواس (ذهن آگاهی) جهت مند

  سال انتشار:

  2016


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  ریشه‌های تفاوت‌های فردی در تمرکز حواس (ذهن آگاهی) جهت مند


  عنوان انگلیسی مقاله:

  The origins of individual differences in dispositional mindfulness


  منبع:

  sciencedirect - elsevier - Personality and Individual Differences 93 (2016) 130–136


  نویسنده:

  Christopher A: Pepping, Megan Duvenage


  چکیده انگلیسی:

  A large and coherent body of evidence reveals that high dispositional mindfulness is a positive personal resource, yet remarkably little is known about the origins of individual differences in mindfulness. Attachment theory describes how early experiences with caregivers shape psychosocial development across the lifespan. Drawing from attachment theory, we propose that those who have received sensitive and responsive caregiving in childhood are more likely to have a secure attachment style which may, in turn, provide greater capacity for mindfulness. In an adolescent sample attending a large urban university (Study 1), there were indirect effects of parental rejection and parental warmth on mindfulness via attachment anxiety and avoidance. In Study 2 we tested the same hypotheses in a group of adolescent high school students and replicated the above pattern of results. In brief, both retrospective reports (Study 1) and current reports (Study 2) of the quality of parenting received were associated with individual differences in mindfulness via attachment processes. This research suggests that the origins of individual differences in dispositional mindfulness may have their roots in early childhood experiences.
  Keywords: Mindfulness | Attachment | Parenting | Adolescence | Origins of mindfulness


  چکیده فارسی:

  مجموعه‌ای از شواهد وسیع و منسجم نشان می‌دهد که تمرکز حواس جهت¬مند زیاد یک منبع شخصی مثبت است، با این حال دانش بسیار کمی در مورد ریشه‌های تفاوت‌های فردی در تمرکز حواس وجود دارد. نظریه دل‌بستگی نحوه شکل‌گیری رشد روانی- اجتماعی در طول عمر با تجربیات اولیه زندگی با پرستاران و مراقبان را توضیح می‌دهد. با توجه به نظریه دل‌بستگی، کسانی که مراقبت‌های حساس و پاسخگو در دوران کودکی دریافت می‌کنند، به‌احتمال‌زیاد یک سبک دل‌بستگی ایمن دارند که به‌نوبه خود توانایی بیشتری را برای تمرکز حواس فراهم می‌کند. در یک نمونه از نوجوانان در یک دانشگاه بزرگ شهری (مطالعه 1) عدم پذیرش توسط والدین و صمیمیت والدین با توجه به اضطراب و اجتناب از دل‌بستگی اثرات غیرمستقیمی بر تمرکز حواس داشت. در مطالعه 2، فرضیه‌های مشابه را در یک گروه از دانش آموزان دبیرستانی مورد آزمایش قرار دادیم و الگوی نتایج فوق را تکرار کردیم. به‌طور خلاصه، هم گزارش‌های گذشته‌نگر (مطالعه 1) و هم گزارش‌های جاری (مطالعه 2) در مورد کیفیت فرزند پروری دریافت شده با توجه به پروسه‌های دل‌بستگی با تفاوت‌های فردی در ذهن آگاهی همراه بودند. این تحقیق نشان می‌دهد که منشأ تفاوت‌های فردی در تمرکز حواس جهت¬مند ممکن است ریشه در تجربیات دوران کودکی داشته باشد.
  کلیدواژه‌ها: ذهن آگاهی | دل‌بستگی | فرزند پروری(والدگری) | بلوغ، نوجوانی | ریشه‌های تمرکز حواس


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 26

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 97 کیلوبایت


  قیمت: 26000 تومان  20800 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
روانشناسی-عمومی
موضوعات
footer