دانلود مقاله و خرید ترجمه:نظریه ی عامل و صفات اخلاقی - 2006

دانلود مقاله و خرید ترجمه:نظریه ی عامل و صفات اخلاقی - 2006
تبریک 98

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده روانشناسی عمومی ( General Psychology )
 • Trait and Factor Theories نظریه ی عامل و صفات اخلاقی

  سال انتشار:

  2006


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  نظریه ی عامل و صفات اخلاقی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Trait and Factor Theories


  منبع:

  2006 by John Wiley and Sons, Inc


  نویسنده:

  PAUL T: COSTA JR: AND ROBERT R: MCCRAE


  چکیده انگلیسی:

  The trait perspective is perhaps the oldest approach to an understanding of human personality. The Sumerian Epic of Gilgamesh, the earliest surviving narrative in world literature, describes the “courage,” “arrogance,” and “stormy heart” of its hero, although it also depicts him as “wise, comely, and resolute.” These are trait attributions, suggesting that Gilgamesh had distinctive qualities that reliably characterized him. To be sure, the trait psychology of the Sumerians was not what we would consider a scientific approach: Contemporary trait psychologists debate the roles of heredity and environment in trait development, whereas the Sumerians considered Gilgamesh’s courage a gift from Adad, the god of the storm.
  The trait approach is also the most widespread of personality theories, as attested by the lexicon of trait terms found in every human language (Dixon, 1977). It is apparently natural to the human mind to attribute enduring characteristics such as fearfulness, joviality, curiosity, kindness, and diligence to oneself and other people. Social psychologists who study trait attribution processes have sometimes concluded that people are all too ready to attribute behavior to such traits, even when situational factors may be more important (Ross, 1977). Indeed, in the 1970s, following Mischel’s (1968) influential critique, many psychologists thought traits were mere cognitive fictions, as quaintly mythological as Adad, god of the storm.
  In the last quarter century, however, rigorous empirical research has clarified the nature, structure, origins, and consequences of personality traits. The data now provide ample justification for humanity’s predilection for trait explanations, because traits do indeed explain much of human behavior (McCrae & Costa, 1995).


  چکیده فارسی:

  شاید بتوان گفت قدیمی ترین روش برای درک شخصیت انسانی، دیدگاه صفات اخلاقی است. حماسه ی سومری گیلگمش اولین روایت حماسی باقی مانده در ادبیات جهان «شجاعت»، «تکبر» و «قلب طوفانی» قهرمان خود را توصیف می کند و همچنین قهرمان را به عنوان یک فرد «عاقل، دوست داشتنی و محکم و قابل اتکا» نشان می دهد. اینها ویژگی ها و صفات اخلاقی هستند و نشان می دهند که گیلگمش عوامل کیفی مجزایی در نظر می گیرد که با استفاده از آنها شخصیت را روشن و واضح توضیح می دهد. مطمئناً روانشناسی صفات اخلاقی سومری ها آن چیزی نیست که ما رویکرد علمی می نامیم: روانشناسان صفات اخلاقی در عصر معاصر، نقش وراثت و محیط را در توسعه ی صفات اخلاقی مورد بحث قرار می دهند در حالیکه سومری ها جلب گیلگمش را هدیه ای از طرف آداد ، خدای طوفان می دانند.
  رویکرد صفات اخلاقی گسترده ترین رویکرد برای بررسی نظریه های شخصیت است که در واژگان صفات که در هر زبان انسانی یافت می شود تأیید شده است (دیکسون ، 1977). ظاهراً طبیعی است که ذهن انسان ویژگی-هایی چون ترس، عصبانیت، کنجکاوی، مهربانی و سرسختی را به خود و دیگران نسبت می دهد. روانشناسان اجتماعی که فرآیند نسبت دادن صفات را مطالعه می کنند گاهی اوقات اینطور نتیجه گیری می کنند که افراد آمادگی کامل دارند که رفتاری را با متناسب با این صفات اخلاقی بروز دهند و یا حتی زمانی که عوامل موقعیتی تر مهم تر می شوند بروز رفتار مشهودتر می شود (راس ، 1977). در واقع در دهه 1970، پس از نقد تأثیرگذار میشل (1968)، بسیاری از روانشناسان صفات اخلاقی را تنها تخیلات شناختی مانند افسانه های عجیب اساطیری چون آداد خدای طوفان می دانستند. با این حال در قرن اخیر پژوهش های تجربی دقیق به خوبی ماهیت، ساختار، ریشه و منشأ و پیامدهای صفات شخصیتی را مشخص کرده است. این داده ها در حال حاضر توجیه کافی ارائه می کنند که افراد تمایل دارند توضیحاتی در رابطه با صفات اخلاقی فرد دیگر بدهند زیرا این صفات اخلاقی در واقع بخش اعظمی از رفتارهای فرد را توضیح می دهند (مکرا و کوستا، 1995).


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 45
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 48

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 166 کیلوبایت


  قیمت: 20000 تومان  16000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
روانشناسی-عمومی
موضوعات
footer