دانلود مقاله و خرید ترجمه:نتایج و تاثیر مطالعات مربوط به پیش بینی ملی - 2012

دانلود مقاله و خرید ترجمه:نتایج و تاثیر مطالعات مربوط به پیش بینی ملی - 2012
بلافاصله پس از پرداخت دانلود کنید

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده فناوری اطلاعات ( Information Technology )
 • Results and impact of national Foresight-studies نتایج و تاثیر مطالعات مربوط به پیش بینی ملی

  سال انتشار:

  2012


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  نتایج و تاثیر مطالعات مربوط به پیش بینی ملی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Results and impact of national Foresight-studies


  منبع:

  Sciencedirect - Elsevier - Futures 44 (2012) 905–913


  نویسنده:

  Dirk Meissner


  چکیده انگلیسی:

  Conducting national Foresight studies has become common in many countries. However the impact of such studies on the performance of the national innovation system remains unclear. The paper therefore assesses the impact of national Foresight studies conducted in member countries of the Organization for Economic Cooperation and Development (OECD) and the European Research Area (ERA). The study provides a first indication of the impact of national Foresight studies on the performance of national innovation systems. However the findings so far are preliminary since input data reflect long term developments of national innovation systems. Thus a long term studyof theimpactsofnationalForesight studies isessential.Intheshortterm,itcan be concluded that national Foresight studies contribute significantly to the design and in some countries reshape of the innovation system structure and framework conditions. A direct quantitative measurement of the impact and thus the value of Foresight studies cannot yet be done in a statistically reliable fashion. However the changes these studies have caused within the national innovation systems may have an indirect impact on the future national innovation performance. Most recently national Foresight studies have switched from a rather exclusive focus on technology trend assessments towards more integrated holistic approaches identifying future challenges for society and economy as a whole thus deriving strengths and weaknesses of the national scientific, research and technology base to meet these challenges long term in the most appropriate way.


  چکیده فارسی:

  اجرای مطالعات پیش بینی ملی در بسیاری از کشورها رایج شده است. اما با اینحال، تاثیر اینچنین مطالعاتی بر عملکرد سیستم نوآوری ملی نامشخص مانده است. بنابراین این مقاله تاثیر مطالعات پیش بینی ملی اجرا شده در اعضای کشورهای سازمان تعاون و توسعه اقتصاد (OECD) و ناحیه تحقیقاتی اروپا (ERA) را مورد ارزیابی قرار می دهد. این مطالعه، یک نشانه ی اولیه را از تاثیر مطالعات ملی بر عملکرد سیستم های نوآوری ملی نشان می دهد. اما یافته های خیلی دور مقدماتی هستند، چونکه داده های ورودی پیشرفت های دراز مدت سیستم های نوآوری ملی را منعکس می کنند. بنابراین یک مطالعه ی درازمدت از اثرات مطالعات پیش بینی ملی ضروری است. در کوتاه مدت این طور می توان نتیجه گیری کرد که مطالعات پیش بینی ملی به طور معناداری در طراحی و در برخی کشورها در شکل دهی مجدد ساختار و وضعیت پیکربندی سیستم نوآوری شرکت دارند. هنوز یک اندازه گیری کمی مستقیم از تاثیر و در نتیجه ارزش مطالعات پیش بینی در یک روش قابل اطمینان از نظر آماری نتوانسته است انجام بگیرد. با اینحال، تغییرات این مطالعات ایجاد شده در درون سیستم های نوآوری ملی می تواند تاثیر غیر مستقیمی بر عملکرد آتی سیستم نوآوری داشته باشد. مطالعات بسیار اخیر پیش بینی ملی بیشتر از یک تمرکز منحصر به فرد بر روی ارزیابی های روند تکنولوژی به سمت روش های همه جانبه بسیار تلفیقی که چالش های آتی اجتماعی و اقتصادی را به عنوان یک کل تعریف می کنند و بنابراین نقاط ضعف و قوت علوم ملی اساس تحقیقات و تکنولوژی را برای برخورد با این چالش ها در دراز مدت و در مناسبترین راه به جلو می راند.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 23

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 249 کیلوبایت


  قیمت: 25000 تومان  20000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
فناوری-اطلاعات
موضوعات
footer