دانلود مقاله و خرید ترجمه:چشم‌اندازی بر اعتیاد دارویی در تاریخ اسلام و الهیات - 2014

دانلود مقاله و خرید ترجمه:چشم‌اندازی بر اعتیاد دارویی در تاریخ اسلام و الهیات - 2014
دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده علوم اجتماعی ( social Sciences )
 • Perspectives on Drug Addiction in Islamic History and Theology چشم‌اندازی بر اعتیاد دارویی در تاریخ اسلام و الهیات

  سال انتشار:

  2014


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  چشم‌اندازی بر اعتیاد دارویی در تاریخ اسلام و الهیات


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Perspectives on Drug Addiction in Islamic History and Theology


  منبع:

  Religions 2014, 5, 912–928; doi:10.3390/rel5030912


  نویسنده:

  Mansur Ali


  چکیده انگلیسی:

  How does Islam view substance addiction? What happens to the soul of the person suffering from addictive disorder? What happens to their relationship with God? These are some of the questions that this article tries to answer. Three models on drug addiction from an Islamic theological perspective will be explored here. Two of them are preventative models based on an understanding of society rooted in shame-culture, while the third model, called Millati Islami, practiced in the USA, is founded on the Islamic understanding of tawba (repentance). Furthermore, drugs and addiction in scripture, as well as medieval Muslim society’s attitude towards them, are explored. As a whole, the models discussed in the article demonstrate that Islamic theology possesses the intellectual and theoretical tools to develop fully-fledged theological models of addiction. This paper concludes by suggesting that one model should be explored.
  Keywords: Islamic theology | drugs | addiction | nafs | ruh | Millati Islami | Alcoholics Anonymous


  چکیده فارسی:

  دیدگاه اسلام دربارة مفهوم اعتیاد چیست؟ برای نفس شخص رنج برنده از اختلال اعتیاد چه اتفاقی می‌افتد؟ در ارتباط آن‌ها با خدا چه اتفاقی می‌افتد؟سؤالات بالا، برخی از سؤالاتی‌اند که در این مقاله سعی شده به آن‌ها پاسخ داده شود. سه مدل از اعتیادهای دارویی از دیدگاه الهیات اسلامی در اینجا شرح داده خواهد شد. دو مدل بر مبنای درک ریشه¬های اجتماعی از فرهنگ شرم ارائه‌شده، درحالی‌که مدل سوم که ملت اسلامی نامیده می‌شود، بر مبنای فهم اسلامی توبه است. مدل سوم در USA انجام‌شده است. علاوه بر این، داروها و اعتیاد در کتاب مقدس و نیز نگرش جامعه مسلمان قرون‌وسطی، شرح داده‌شده است. چنانچه همه مدل‌های بحث شده در این مقاله، اثبات می¬کنند که الهیات اسلامی دارای ابزارهای عقلانی و تئوری‌هایی برای گسترش مدل‌های نظری تکامل‌یافته اعتیادند. نتیجه این مقاله پیشنهاد یک مدل کشف‌شده، است.
  کلمات کلیدی: الهیات اسلامی | داروها | اعتیاد | نفس | روح | ملت اسلامی | اشخاص الکلی


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 17
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 27

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 50 کیلوبایت


  قیمت: 25000 تومان  20000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
علوم-اجتماعی
موضوعات
footer