دانلود مقاله و خرید ترجمه:نقش جریان های دانش ICT در تغییرات سهم بازاربین المللی - 2010

دانلود مقاله و خرید ترجمه:نقش جریان های دانش ICT در تغییرات سهم بازاربین المللی - 2010
دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده فناوری اطلاعات ( Information Technology )
 • The role of ICT knowledge flows for international market share dynamics نقش جریان های دانش ICT در تغییرات سهم بازاربین المللی

  سال انتشار:

  2010


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  نقش جریان های دانش ICT در تغییرات سهم بازاربین المللی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  The role of ICT knowledge flows for international market share dynamics


  منبع:

  Sciencedirect - Elsevier - Research Policy 39 (2010) 687–697


  نویسنده:

  Keld Laursen , Valentina Meliciani


  چکیده انگلیسی:

  This paper investigates the role of Information and Communication Technologies (ICTs) related knowledge flows for international market shares. Using bibliometric data on scientific publications, we analyse the relationship between the strength of 14 OECD countries in four ICT-related scientific fields and the ability of those countries to maintain and acquire export market shares in the OECD market, across 16 manufacturing industries over the period 1981–2003. We find that domestic and foreign ICT-related scientific knowledge flows have a positive and significant impact on export market shares in ICT industries, while only domestic flows positively affect export shares in non-ICT industries. We also find that small open economies benefit more than other countries from foreign knowledge flows both in ICT and in non-ICT industries.
  Keywords: ICT | Export shares | National knowledge flows | International knowledge flows | Bibliometric data


  چکیده فارسی:

  این مقاله به بررسی نقش جریان های دانش مرتبط با فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی (ICT) در سهم بازار بین المللی می پردازد. با استفاده از داده های کتاب سنجی مربوط به انتشارات علمی، رابطه بین قدرت 14 کشور عضو OECD را در چهار حوزه علمی مرتبط با ICT و توانایی آن کشورها برای حفظ و کسب و سهم بازار صادراتی در بازار OECDرا در 16 صنعت تولیدی و در دوره 1981 تا 2003 تحلیل می کنیم. دریافتیم که جریان های دانش علمی داخلی و خارجی مرتبط با ICT تأثیر مثبت و معناداری بر سهم بازار صادرات در صنایع ICT دارد در حالی که فقط جریان های داخلی تأثیر مثبتی بر سهم صادرات در صنایع غیر ICT دارند. همچنین دریافتیم که اقتصادهای آزاد کوچک بیشتر از سایر کشورها از جریان های دانش خارجی در صنایع ICT و در صنایع غیر ICT استفاده می کنند.
  کلیدواژه ها: ICT | سهم صادرات | جریان های دانش ملی | جریان های دانش بین المللی | داده های کتاب سنجی


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 35

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 571 کیلوبایت


  قیمت: 18000 تومان  14400 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
فناوری-اطلاعات
موضوعات
footer