دانلود مقاله و خرید ترجمه:طراحی سیستم های تهویه مطبوع با استفاده از بهينه سازي ازدحام ذرات - 2012

دانلود مقاله و خرید ترجمه:طراحی سیستم های تهویه مطبوع با استفاده از بهينه سازي ازدحام ذرات - 2012
بلافاصله پس از پرداخت دانلود کنید

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده الگوریتم ها ( algorithms )
 • Designing HVAC systems using particle swarm optimization طراحی سیستم های تهویه مطبوع با استفاده از بهينه سازي ازدحام ذرات

  سال انتشار:

  2012


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  طراحی سیستم های تهویه مطبوع با استفاده از بهينه سازي ازدحام ذرات


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Designing HVAC systems using particle swarm optimization


  منبع:

  HVAC and R Research , 18(5):845–857, 2012


  نویسنده:

  Ramiro H. Bravo and Forrest W. Flocker


  چکیده انگلیسی:

  Many design and operating goals in HVAC systems are optimization problems. For example, building operators want to determine the combination of equipment and set-points that result in the most energyefficient operating conditions. Similarly, HVAC system designers want to determine the best combination of equipment, components, and operating conditions that provide minimum lifecycle cost. In both problems, the goal is to find an optimal set of system design variables. The purpose of this work is to apply an optimization technique known as particle swarm optimization to the design and operation of HVAC systems. This algorithm is based on the idea of swarms of animals, such as flying birds or insects, searching for food. In these swarms, each member gains knowledge from the whole and in turn contributes its individual knowledge back to the swarm. The result is a very efficient way to find the best available food source. The particle swarm optimization algorithm is well suited to computers with multiple processors and to HVAC problems, because it does not require continuous or well-behaved mathematical functions. Another advantage of the method is that it is remarkably simple to implement. This article illustrates the particle swarm optimization algorithm by applying it to the design of an HVAC piping system.


  چکیده فارسی:

  بسیاری از اهداف طراحی و عملیاتی در سیستم های تهویه مطبوع مسائل بهینه سازی می باشد. برای مثال، اپراتورهای ساختمانی می خواهند تا تنظیم تجهیزات و نشانه¬های دستگاه را تعیین کنند که در اکثر موارد به بهره¬وری شرایط عملیاتی انرژی منجر می شود. به طور مشابه، طراحان سیستم تهویه مطبوع می¬خواهند تا بهترین ترکیب شرایط، تجهیزات، قطعات، و عوامل را تعیین کنند که حداقل هزینه چرخه عمر را فراهم کند. در هر دو مسئله، هدف پیدا کردن یک مجموعه بهینه از متغیرهای طراحی سیستم است. هدف از این کار این است که روش بهینه سازی شناخته شده به عنوان بهینه سازی ازدحام ذرات، برای طراحی و بهره برداری سیستم های HVAC اعمال شود. این الگوریتم بر اساس این ایده ازدحام حیوانات، مانند پرواز پرندگان و یا حشرات برای جست و جوی مواد غذایی شکل گرفت. در این ازدحام¬ها، دانش بهره¬بردای هر عضو از کل و به نوبه خود دانش تک عضوها به ازدحام بازمی¬گردد. این نتیجه یک روش بسیار موثر برای پیدا کردن بهترین منبع غذایی موجود است. الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات به خوبی برای پردازش برنامه های متعدد کامپیوتر و برای مشکلات تهویه مطبوع مناسب است چراکه به تداوم یا رفتار خوب توابع ریاضی نیازی نیست. مزیت دیگر این روش پیاده سازی بسیار ساده¬ی آن است. این مقاله الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات را با استفاده از آن برای طراحی یک لوله¬کشی سیستم HVAC توضیح می¬دهد.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 14
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 28

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 1439 کیلوبایت


  قیمت: 20000 تومان  16000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
الگوریتم-ها
موضوعات
footer