دانلود مقاله و خرید ترجمه:انتقال دانش و فناوری : سطوح و عوامل کلیدی - 2000

دانلود مقاله و خرید ترجمه:انتقال دانش و فناوری : سطوح و عوامل کلیدی - 2000
بلافاصله پس از پرداخت دانلود کنید

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده فناوری اطلاعات ( Information Technology )
 • Knowledge and Technology Transfer: Levels and Key Factors انتقال دانش و فناوری : سطوح و عوامل کلیدی

  سال انتشار:

  2000


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  انتقال دانش و فناوری : سطوح و عوامل کلیدی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Knowledge and Technology Transfer: Levels and Key Factors


  منبع:

  International Conference on Technology Policy and Innovation (ICTPI) 2000


  نویسنده:

  Tae Kyung Sung, David V. Gibson


  چکیده انگلیسی:

  Most current literature on knowledge and technology transfer (Appropriability Model, Dissemination Model, and Knowledge Utilization Model), describe the process of transfer in details, but has limitation in terms of their application in contemporary high-tech industries since most studies have not provided plausible explanation on levels and factors affecting transfer of knowledge and/or technology. To overcome these limitations, the four levels of knowledge and technology transfer are suggested: Knowledge and Technology Creation (Level I), Sharing (Level II), Implementation (Level III), and Commercialization (Level IV). Comprehensive literature identifies sixteen variables affecting the process and results of knowledge and tec hnology transfer. The survey results show four key factors in knowledge and technology transfer: Communication, Distance, Equivocality, and Motivation. Communication refers to the degree to which a medium is able to efficiently and accurately conveys task-relevant information and media while distance involves both physical and cultural proximity. Equivocality refers to the degree of concreteness of knowledge and technology to be transferred while motivation involves incentives for and the recognition of the importance of knowledge and technology transfer activities. Further analysis shows that there are four distinctive clusters and they show very contrasting characteristics in terms of four key factors. The careful mapping of the four clusters on the four key factors show very informative knowledge and technology transfer patterns, the Knowledge and Technology Transfer Grid. Finally, actions to increase communication interactivity and motivation, and to reduce cultural distance and equivocality are suggested.


  چکیده فارسی:

  بیشتر گزارشات کنونی در مورد انتقال دانش و فناوری ( مدل صیانت پذیری ، مدل انتشار و مدل بهره برداری از دانش ) فرآیند انتقال را با جزئیات توصیف می کنند اما محدودیت کاربرد آنها در صنایع با تکنولوژی بالا در بیشتر مطالعات ،توضیحات باورپذیری را در مورد عوامل موثر بر انتقال دانش و تکنولوژی ارائه نمی دهد. برای غلبه بر این محدودیت ها ، چهار سطح انتقال دانش و فناوری پیشنهاد می شود: ایجاد فناوری و دانش ( سطح 1) ، به اشتراک گذاری دانش ( سطح 2) ، پیاده سازی ( سطح 3) و تجاری سازی ( سطح 4). گزارشات جامع در مجموع شانزده متغیر موثر بر فرآیند ها و نتایج انتقال فناوری و دانش شناسایی کرده است. نتایج نشان می دهد که 4 عامل کلیدی در انتقال فناوری و دانش وجود دارد: ارتباطات ، فاصله ، ابهام و انگیزه. ارتباطات به یک نوعی از رسانه اشاره می کند که قادر است به نحو احسن و اثربخش و به صورت دقیق اطلاعات مرتبط با وظیفه را با وجود فاصله های فیزیکی و فرهنگی انتقال دهد. ابهام به نوعی از دانش و فناوری ملموس اشاره می کند که باید انتقال یابد درحالیکه نوآوری شامل مشوق ها و به رسمیت شناختن اهمیت فعالیت های مرتبط با انتقال دانش و فناوری است. تجزیه و تحلیل های بیشتر نشان می دهد که 4 شاخه متمایز وجود دارد که آنها ویژگی های متضاد این 4 عامل کلیدی را نشان می دهد. بازنمایی دقیق این 4 خوشه در آن 4 عامل کلیدی ، الگو های بسیار آموزنده ای را در مورد انتقال دانش و فناوری نشان می دهد. در نهایت اقدامات برای افزایش ارتباطات و انگیزه و همچنین کاهش فاصله فرهنگی و ابهام پیشنهاد می شود.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 20

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 408 کیلوبایت


  قیمت: 12000 تومان  9600 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
فناوری-اطلاعات
موضوعات
footer