دانلود مقاله و خرید ترجمه:الگوریتم کلونی زنبور مصنوعی (PABC) موازی - 2009

دانلود مقاله و خرید ترجمه:الگوریتم کلونی زنبور مصنوعی (PABC) موازی - 2009
دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده الگوریتم کلونی زنبور ( Bee colony algorithm )
 • Parallel Artificial Bee Colony (PABC) Algorithm الگوریتم کلونی زنبور مصنوعی (PABC) موازی

  سال انتشار:

  2009


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  الگوریتم کلونی زنبور مصنوعی (PABC) موازی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Parallel Artificial Bee Colony (PABC) Algorithm


  منبع:

  IEEE, Nature and Biologically Inspired Computing, 2009


  نویسنده:

  Harikrishna Narasimhan


  چکیده انگلیسی:

  The artificial bee colony (ABC) algorithm is a metaheuristic algorithm for numerical optimization. It is based on the intelligent foraging behavior of honey bees. This paper presents a parallel version of the algorithm for shared memory architectures. The entire colony of bees is divided equally among the available processors. A set of solutions is placed in the local memory of each processor. A copy of each solution is also maintained in a global shared memory. During each cycle, the set of bees at a processor improves the solutions in the local memory. At the end of the cycle, the solutions are copied into the corresponding slots in the shared memory and made available to all other bees. It is shown that the proposed parallelization strategy does not degrade the quality of solutions obtained, but achieves substantial speedup.
  Keywords: Artificial bee colony (ABC) algorithm | numerical optimization | swarm intelligence | parallel metaheuristics | shared memory;


  چکیده فارسی:

  الگوریتم کلونی زنبور عسل (ABC) یک الگوریتم فراابتکاری برای بهینه سازی عددی می باشد. این الگوریتم بر اساس رفتار تغذیه ای زنبورهای عسل می باشد. این مقاله یک نسخه ی موازی از الگوریتم فوق را برای به اشتراک گذاری معماری حافظه ارائه می دهد. کل کلونی زنبورها بصورت مساوی بین پردازنده های در دسترس تقسیم می شود. مجموعه ای از راه حل ها در حافظه ی محلی هر پردازنده قرار می گیرد. یک کپی از هر راه حل نیز در حافظه ی به اشتراک گذاشته شدهی سراسری نگهداری می شود. در طول هر چرخه، مجموعه ی زنبورها در یک پردازنده راه حل ها را در حافظه محلی بهبود می بخشند. در پایان چرخه، راه حل ها درون اسلاتهای موجود در حافظه سراسری، کپی شده و در دسترس همه ی زنبورها قرار می گیرند. نشان داده شده است که استراتژی موازی سازی پیشنهادی، نه تنها کیفیت راه حل های بدست آمده را کاهش نمی دهد بلکه سرعت را نیز به طور چشم گیری افزایش می دهد.
  کلمات کلیدی- الگوریتم کلونی زنبور (ABC) مصنوعی | بهینه سازی عددی | هوش ازدحامی (هوش جمعی) | متاهیورستیک ها (فراابتکاری های) موازی | حافظه ی مشترک


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 21

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 322 کیلوبایت


  قیمت: 15000 تومان  12000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
الگوریتم-کلونی-زنبور
موضوعات
footer