دانلود مقاله و خرید ترجمه:برداشت ها از انسداد دندان در کودکان که به دنبال درمان ارتودنسی هستند: تاثیر قومیت و وضعیت اجتماعی و اقتصادی - 2005

دانلود مقاله و خرید ترجمه:برداشت ها از انسداد دندان در کودکان که به دنبال درمان ارتودنسی هستند: تاثیر قومیت و وضعیت اجتماعی و اقتصادی - 2005
دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده بهداشت و درمان ( Healthcare )
 • Occlusal perceptions of children seeking orthodontic treatment: Impact of ethnicity and socioeconomic status برداشت ها از انسداد دندان در کودکان که به دنبال درمان ارتودنسی هستند: تاثیر قومیت و وضعیت اجتماعی و اقتصادی

  سال انتشار:

  2005


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  برداشت ها از انسداد دندان در کودکان که به دنبال درمان ارتودنسی هستند: تاثیر قومیت و وضعیت اجتماعی و اقتصادی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Occlusal perceptions of children seeking orthodontic treatment: Impact of ethnicity and socioeconomic status


  منبع:

  American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics November 2005


  نویسنده:

  Marisa Reichmuth, Keri A. Greene, M. Gabriela Orsini, George J. Cisneros, Gregory J. King, and H. Asuman Kiyak


  چکیده انگلیسی:

  With the growth of orthodontic intervention at younger ages and increased interest in improving dentofacial appearance among the general public, it is important to assess whether demand for treatment is uniform across ethnic and socioeconomic groups.
  Methods: This study compared 3 groups of children who varied by location, payment source, and ethnicity. The sample consisted of 150 children in the Bronx, NY, and 100 in Seattle, Wash, who were undergoing or anticipating orthodontic treatment in publicly funded dental clinics. Ethnic minorities comprised 69% and 92%, respectively, of these groups. The third group consisted of 84 children in Seattle, Anchorage (Alaska), and Chicago who had sought treatment by private practitioners; ethnic minorities comprised 22% of this group. Data were collected from children and parents or guardians by questionnaires.
  Results: Desire for treatment was higher among children in the publicly funded clinics and among black children than whites or Asian Americans. Children in publicly funded clinics rated themselves as having worse occlusions as determined by anterior crowding, overbite, overjet, diastema, and open bite. Children in the Bronx clinic accepted a wider range of occlusion as attractive. Stage of treatment affected judgments of attractiveness. Vicarious experience with orthodontics through parents or siblings made children more tolerant of dentofacial disharmony, with more favorable ratings of malocclusion in this group than among children who had no family experience with orthodontics. Hispanic and mixed-ethnicity children rated themselves more negatively on all dimensions.
  Conclusions: These results suggest that both socioeconomic status and ethnicity play roles in children’s desire for treatment, self-assessed need, and judgments of esthetics. A clinician’s sensitivity to such differences can improve patient cooperation with treatment. (Am J Orthod Dentofacial Orthop 2005;128:575-82)


  چکیده فارسی:

  با افزایش مداخله ارتودنسی در سنین نوجوانی و افزایش علاقه در بهبود ظاهری ( فکی- دندانی) در میان عموم مردم، مهم است که به ارزیابی این موضوع بپردازیم که تقاضا برای درمان یکنواخت در سراسر گروه های قومی و اجتماعی و اقتصادی ب یک حالت است.
  روشها: این مطالعه 3 گروه از کودکانی را که محل سکونتشان، منبع پرداختی شان، و قومیت شان باهم متفاوت دارد را با مقایسه کرده است. نمونه پژوهش شامل 150 کودک در برانکس، نیویورک، و 100 نفر در سیاتل، واشنگتن است که پیش بینی شده که درمان ارتودنسی آنها در مطب های دندانپزشکی دولتی صورت خواهد گرفت. اقلیت های قومی به ترتیب 69٪ و 92٪، از این گروه را تشکیل داده اند. گروه سوم از 84 کودک در شهر سیاتل، انکوریج (آلاسکا)، و شیکاگو می باشد که درمان توسط پزشکان خصوصی دنبال شده بود که شامل اقلیت های قومی است که از 22٪ از این گروه را در بر می گیرد. داده ها از کودکان و والدین یا سرپرستانی است که از پرسشنامه جهت جمع آوری داده ها استفاده نموده اند.
  نتایج: میل به درمان در میان کودکان در کلینیک های دولتی و در میان کودکان سیاه پوست به نسبت سفید پوستان یا آمریکایی های آسیایی بالاتر بود. کودکان در کلینیک های دولتی؛ خود را با عنوان کسانی که انسداد دندانی بدتری داشتند، تعیین و امتیازبندی نمودند. کودکان در کلینیک برانکس؛ طیف وسیع تری از انسداد را پذیرفتند. مرحله ای از درمان تحت قضاوت جذابیت قرار گرفت. تجربه بر اساس عامل وراثت نشان داده که ارتودنسی از طریق پدر و مادر یا خواهر و برادر بخش اعظمی از ناهماهنگی های فکی- دندانی را ایجاد نموده است. در برخی گروه ها، از میان کودکانی که هیچ تجربهء خانوادگی با ارتودنسی نداشتند نیز ارتباطاتی برقرار شد. کودکان اسپانیایی زبان و ترکیب قومیت آنها را بطور منفی واری در همه ابعاد امتیازبندی کرد.
  نتیجه گیری: نتایج این مطالعه نشان داد که هر دو وضعیت اجتماعی و اقتصادی و قومیت نقش مهمی در تمایل کودکان برای را دارا می باشند و این خود نیاز به ارزیابی و قضاوت در زیبایی دارد. حساسیت پزشک به این تفاوت ها می تواند همکاری بیمار با درمان را بهبود بخشد.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 20

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 182 کیلوبایت


  قیمت: 12000 تومان  9600 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
بهداشت-و-درمان
موضوعات
footer