دانلود مقاله و خرید ترجمه:بهسازی لرزه ای سازه های موجود با استفاده ازدامپر اصطکاکی - 2010

دانلود مقاله و خرید ترجمه:بهسازی لرزه ای سازه های موجود با استفاده ازدامپر اصطکاکی - 2010
دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده عمران - سازه ( Civil Engineering - Structures )
 • SEISMIC RETROFIT OF EXISTING STRUCTURES USING FRICTION DAMPERS بهسازی لرزه ای سازه های موجود با استفاده ازدامپر اصطکاکی

  سال انتشار:

  2010


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  بهسازی لرزه ای سازه های موجود با استفاده ازدامپر اصطکاکی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  SEISMIC RETROFIT OF EXISTING STRUCTURES USING FRICTION DAMPERS


  منبع:

  ASIAN JOURNAL OF CIVIL ENGINEERING VOL. 11, NO. 4 (2010) 509-520


  نویسنده:

  M.R. Tabeshpour and H. Ebrahimian


  چکیده انگلیسی:

  Conventional methods of seismic rehabilitation with concrete shear walls or steel bracing are not considered suitable for some buildings as upgrades with these methods would have required expensive and time consuming foundation work. Supplemental damping in conjunction with appropriate stiffness offered an innovative and attractive solution for the seismic rehabilitation of such structures. This paper deals with the use of friction damper as a passive dissipative device in order to seismic retrofit of existing structures and discusses the design criteria and seismic analysis of a building. The structure is modeled using the finite element program Sap2000 and is analysed using both non-linear static pushover analysis and non-linear time history analysis.
  Keywords: Friction damper | seismic retrofit | existing building


  چکیده فارسی:

  روش های مرسوم برای بهسازی لرزه ای یا با دیوار برشی بتنی یا مهاربند فولادی انجام میگیرد ، این روش برای ارتقا دادن پایداری در برخی از ساختمان ها مستلزم هزینه های گران است و هم اینکه بسیار وقت گیر هست و اساسا چندان هم مناسب نیستند. از جمله موارد جذاب ارائه شده ، میرایی مکمل و متناسب با سختی است .این یک راه حل ابتکاری و جذاب برای بهسازی لرزه ای سازه ها است. این مقاله با استفاده از دمپر اصطکاکی به عنوان یک دستگاه اتلافی انرژی منفعل ( میراگر غیرفعال) به منظور مقاوم سازی لرزه ای سازه های موجود، معیارهای طراحی و تجزیه و تحلیل لرزه ای یک ساختمان را مورد بحث قرار میدهد . ساختار ارایه شده در این متن با استفاده از ( برنامه المان محدود) نرم افزار SAP2000 مدل شده است و با استفاده از هر دوروش غیر خطی تحلیل پوش آور – وخطی استاتیکی و همینطور تحلیل تاریخچه زمانی غیر خطی تحلیل می شود.
  کلمات کلیدی: اصطکاک دمپر| مقاوم سازی لرزه ای| ساختمان های مقاوم


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 24

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 521 کیلوبایت


  قیمت: 15000 تومان  12000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
عمران---سازه
موضوعات
footer