دانلود مقاله و خرید ترجمه:نفوذ ردیاب نیکل در آلیاژهای آنتروپی بالا CoCrFeNi و CoCrFeMnNi - 2016

دانلود مقاله و خرید ترجمه:نفوذ ردیاب نیکل در آلیاژهای آنتروپی بالا CoCrFeNi و CoCrFeMnNi - 2016
تبریک 98

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده شیمی ( chemistry )
 • Ni tracer diffusion in CoCrFeNi and CoCrFeMnNi high entropy alloys نفوذ ردیاب نیکل در آلیاژهای آنتروپی بالا CoCrFeNi و CoCrFeMnNi
  دانلود مقاله isi | مقاله انگلیسی رایگان | خرید ترجمه فارسی مقاله

  سال انتشار:

  2016


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  نفوذ ردیاب نیکل در آلیاژهای آنتروپی بالا CoCrFeNi و CoCrFeMnNi


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Ni tracer diffusion in CoCrFeNi and CoCrFeMnNi high entropy alloys


  منبع:

  Sciencedirect - Elsevier - Journal of Alloys and Compounds Volume 688, Part B, 15 December 2016, Pages 994–1001


  نویسنده:

  M. Vaidya, S. Trubel, B.S. Murty, G. Wilde, S.V. Divinski


  چکیده انگلیسی:

  High entropy alloys (HEAs) are multicomponent alloys in equiatomic or nearly equiatomic composition. Anticipated sluggish atomic diffusion is reported to be one of the core effects in HEAs which is presumably responsible for their many unique properties. For the first time, in the present study, tracer (Ni) diffusion in CoCrFeNi and CoCrFeMnNi alloys is measured by the radiotracer technique in the temperature range of 1073–1373 K using the 63Ni isotope. Chemically homogeneous alloys of equiatomic composition were prepared by a vacuum arc melting route. The microstructure and phase stability of the alloys in the given temperature range is confirmed by differential thermal analysis and X-ray diffraction. Ni diffusion in both CoCrFeNi and CoCrFeMnNi alloys is found to follow Arrhenius behavior. When plotted against the homologous temperature, a tendency to a successive slow down of the tracer diffusion rate with an increased number of components in equiatomic alloys is unambiguously established. Both the entropy term as well as the energy barriers is revealed to contribute to this trend. The current results indicate that diffusion in HEAs cannot a priori be considered as sluggish.
  Keywords: High-entropy alloys | Tracer diffusion | Correlation factor | Point defects


  چکیده فارسی:

  آلیاژهای آنتروپی بالا (HEAs) آلیاژهای چند جزئی در کامپوزیت های equiatomic یا نزدیک equiatomic هستند. پیش بینی شده نفوذ اتمی آهسته ای که گزارش شده یکی از اثرات اصلی در HEAs است که احتمالا عهده دار بسیاری از خواص منحصر به فرد آن است. برای اولین بار، در بررسی حاضر، نفوذ ردیاب (نیکل) در آلیاژهای CoCrFeNi و CoCrFeMnNi توسط روش radiotracer در محدوده درجه حرارت از 1073-1373 °K با استفاده از ایزوتوپ 63Ni اندازه گیری شده است. بطور شیمیایی آلیاژهای هموژن از کامپوزیت equiatomic توسط روش ذوب قوس الکتریکی تحت خلاء آماده شده بودند. پایداری ریزساختار و فازها از آلیاژها در محدوده دمای داده شده توسط دیفرانسیل آنالیز حرارتی و پراش اشعه X تایید شده است. نفوذ نیکل در هر دو آلیاژ CoCrFeNi و CoCrFeMnNi با پیروی کردن از رفتار آرنیوسی پیداست. زمانی که در برابر دمای همسانی رسم شده، یک تمایل به کاهش سرعت متوالی از نفوذ ردیاب با یک افزایش تعداد اجزاء در آلیاژهای equiatomic آشکارا محرز شده است. هر دو روابط آنتروپی و همچنین سد انرژی با کمک این روند آشکار شده است. نتایج متداول نشان می دهد که نفوذ در HEAs نمی تواند از لحاظ قیاسی آهسته مطرح شده باشد.
  کلمات کلیدی: آلیاژهای آنتروپی بالا | نفوذ ردیاب | ضریب همبستگی | عیب های نقطه ای


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 24
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 25

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 3129 کیلوبایت


  قیمت: 36000 تومان  28800 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
شیمی
موضوعات
footer