دانلود مقاله و خرید ترجمه:بازگشت به آینده: نقدی بر مقاله دمتیس و لی با عنوان ساخت نظریه برای برآورده کردن نیازهای دانش سیستم ها - 2017

دانلود مقاله و خرید ترجمه:بازگشت به آینده: نقدی بر مقاله دمتیس و لی با عنوان ساخت نظریه برای برآورده کردن نیازهای دانش سیستم ها - 2017
دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده مدیریت دانش ( knowledge management )
 • Back to the future: A critique of Demetis and Lees “Crafting theory to satisfy the requirements of systems science” بازگشت به آینده: نقدی بر مقاله دمتیس و لی با عنوان "ساخت نظریه برای برآورده کردن نیازهای دانش سیستم ها"

  سال انتشار:

  2017


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  بازگشت به آینده: نقدی بر مقاله دمتیس و لی با عنوان "ساخت نظریه برای برآورده کردن نیازهای دانش سیستم ها"


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Back to the future: A critique of Demetis and Lees “Crafting theory to satisfy the requirements of systems science”


  منبع:

  Sciencedirect - Elsevier - Information and Organization 27 (2017) 67–71


  نویسنده:

  John Mingers


  چکیده انگلیسی:

  Demetis and Lees paper outlines criteria for constructing theory in accordance with systems science. This is a laudable aim but in this comment I suggest that their view of systems thinking is both narrow and somewhat dated. Demetis and Lee equate systems science with only one aspect of it – General Systems Thinking (GST) – and they discuss in detail only one theorist – Niklas Luhmann. I draw attention to a range of other systems approaches including system dynamics, soft systems methodology, complexity theory, critical systems thinking, critical realism and multimethodology. I conclude with tentative guidelines of my own.


  چکیده فارسی:

  مقاله دمتیس و لی معیارهایی را برای ساخت نظریه ای مطابق با دانش سیستمها تعیین می کند. این یک هدف قابل ستایش است اما در این یادداشت من بیان می کنم که دیدگاه آنها درباره علم سیستمها هم تنگ نظرانه است و هم تاحدی تاریخ گذشته. دمتیس و لی علم سیستمها را فقط با یک جنبه از آن – دانش عمومی سیستمها – برابر می گیرند و فقط روی جزئیات یک نظریه پرداز – نیکلاس لوهمان – بحث می کنند. من به یک محدوده ای از سایر دیدگاههای سیستم مثل پویایی سیستم، روش سیستم های نرم، نظریه پیچیدگی، دانش سیستمهای انتقادی، واقع گرایی و چند – روشی بودن انتقادی، توجه می کنم. من با رهنمودهای آزمایشی شخصی خودم نتیجه گیری می کنم.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 18

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 46 کیلوبایت


  قیمت: 25000 تومان  20000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
مدیریت-دانش
موضوعات
footer