مقاله آموزشی: روش های ارزیابی مقالات و مجلات علمی : بخش دوم - jcr

مقاله آموزشی: روش های ارزیابی مقالات و مجلات علمی : بخش دوم - jcr
تبریک 4 شنبه سوری

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
متن کامل مقاله
روش های ارزیابی مقالات و مجلات علمی : بخش دوم - jcr

روش های ارزیابی مقالات و مجلات علمی : بخش دوم - jcr

[1393/10/22]

در این بخش می خواهیم روش ارزیابی مجلات را با استفاده از پارامتر ضریب تاثیر یا Impact Factor بررسی کنیم.

در بخش قبل روش ارزیابی اعتبار مجلات را با استفاده از سایت تامسون بررسی کردیم و گفتیم که اتبار سنجی به این روش منطقه ای می باشد، یعنی مورد قبول همه مراجع علمی نمی باشد.

در این بخش ارزیابی اعتبار مجلات علمی را با استفاده از روش jcr - Journal Citation Reports بیان خواهیم کرد. لازم به ذکر است که ارزیابی به این روش بین المللی بوده و مورد قبول تمام مراکز علمی دنیا می باشد. برای ارزیابی مجلات با این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

1- با جستجوی عبارت زیر در وب سایت گوگل آن را دانلود کنید.

jcr impact factor 2013

* توجه کنید که فایل jcr بصورت اکسل می باشد. بنابراین از لیست نتایج فایلی که سمت چپ آن کلمه XLS نوشته شده است را دانلود کنید.

مانند شکل زیر

2- شماره issn مجله مورد نظر را در این فایل جستجو کنید. اگر در این فایل موجود باشد، نشان دهنده اعتبار بین المللی مجله بوده و میزان اعتبار را مقدار Impact Factor تعیین میکند.

در غین این صورت مجله دارای اعتبار بیت المللی نمی باشد.

برای دانلود jcr2013 کلیک کنید

 

آرشیو کامل مقالات

اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید
موضوعات
footer