دانلود مقاله کنفرانسی فارسی:مدل سازی سیستم های پویا برای بررسی رفتار تولید کننده در زنجیره تامین صنایع تولیدی - 1396

دانلود مقاله کنفرانسی فارسی:مدل سازی سیستم های پویا برای بررسی رفتار تولید کننده در زنجیره تامین صنایع تولیدی - 1396
بلافاصله پس از پرداخت دانلود کنید

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات کنفرانسی فارسی زنجیره تامین
 • مدل سازی سیستم های پویا برای بررسی رفتار تولید کننده در زنجیره تامین صنایع تولیدی

  سال انتشار:

  1396


  عنوان:

  مدل سازی سیستم های پویا برای بررسی رفتار تولید کننده در زنجیره تامین صنایع تولیدی


  منبع:

  سومین کنفرانس بین المللی مدیریت و صنایع با تاکید بر مدیریت دانش تعالی و توانمندی رقابتی


  نویسنده:

  علی نخبه زعیم ،مهدی نیکفر جام در جوبد


  چکیده فارسی:

  زنجیره های زنجیر ه های تامین ساختارهای چند وجهی با تمرکز بر ادغام کلیه موارد درگیر در فرایند تولید و توزیع محصولات نهایی به مشتریان است .رقابت شدید جهانی و وجود مشتریانی که به طور روز افزون خواستار افزایش سفارشی سازی و پاسخ سریعتر به تقاضای خود هستند و در عین حال پیشرفت در فناوری اطلاعات و ارتباطات موجب افزایش روز افزون اهمیت نقش اعضای زنجیره تامین در فرایند تولید و توزیع محصولات در بازار های معاصر شده است .توجه روز افزون به سیستم های زنجیره تامین ، نشان دهنده نیاز به اتخاذ رویکردهای مناسبی است که بتواند مدیریت کارامد پیچیدگی و وسعت دامنه زنجیره تامین را تضمین نماید .از انجا که هدف اصلی مدیریت زنجیره تامین بهینه سازی عملکرد زنجیره تامین است .لذا توجهات به توسعه چارچوب های مدل سازی که بتواند در جهت تجزیه و تحلیل و درک رفتار پویای زنجیره های تامین به کار گرفته شود جلب گردیده است .نیاز به ایجاد مدلسازی کل نگر که بتواند بنگاه زنجیره تامین توسعه یافته را در یک سطح استراتژیک در بر گیرد ابتدا توسط صنعت و اخیرا توسط انجمن های علمی تشخیص داده شده است . تصمیم گیرندگان در سطح استراتژیک نیاز به مدل های فراگیر و جامع برای راهنمایی انها در تصمیم گیری های موثر هستند که سود بخشی کل زنجیره تامین را افزایش می دهد . مدیریت زنجیره تامین نیازمند تصمیمات اینده نگر و طراحی سیستم با تکنولوژی پیشرفته با رویکرد جامع و به هم پیوسته است . یکی از ابزارهای مدیریتی بر اساس این نگرش علم پویایی سیستم (SD)می باشد .این علم توانایی شبیه سازی زنجیره های تامین مختلف را دارد . به کمک این شبیه سازی پیامدهای نامشخص تصمیم گیری ها اشکار می شود .هدف عمده این روش شبیه سازی تسریع و تسهیل یادگیری رفتار سیستم ها در شرایط فعلی و اینده است .در این مقاله یک چارچوب مدل سازی برای شبیه سازی عملکرد تولید کننده در زنجیره تامین صنایع تولیدی ارائه می گردد.مدل ارائه شده در این مقاله حول یک سازمان تولیدی که عملکرد ان بر مبنای تولید بر اساس سفارش(MTO) است .طراحی گردیده است . مدل ارائه شده بر مبنای روش پویایی سیستم ها برای شناخت و ارزیابی روند و همچنین شناخت عوامل اثر گذار بر ان ، تهیه و توسعه داده شده است .عملیاتی که در یک واحد تولیدی به عنوان بخشی از زنجیره تامین صورت می گیرند تابع تعداد زیادی از متغیرهای کلیدی می باشند که غالبا روابط متقابل قوی ما بین انها برقرار است . توانایی در شناخت جامع یک سیستم تحلیل اثرات متقابل اجزای مختلف سیستم و با خوردها ،پویایی شناسی سیستم ها را به یک روش ایده ال برای مدلسازی سیستم های تولیدی تبدیل می سازد .هدف این مقاله مدلسازی عملکرد تولید کننده در زنجیره تامین و بدست اوردن بازتاب صحیح رفتار ان بر پایه پویا شناسی سیستم ها با استفاده از نرم افزار Vensimمی باشد.چارچوب مدلسازی ارائه شده جهت مطالعه عملکرد سیستم تحت شرایط اولیه و مقایسه ان با نتایج بدست امده حاصل از اجرای سیستم تحت سناریوهای مختلف با در نظر گرفتن شرایط عملیاتی واقع گرایانه می باشد .تمرکز مدل سازی بر مطالعه و اندازه گیری عملکرد سیستم تولید کننده بر حسب متغیرهای کلیدی از قبیل نرخ سفارشات مشتریان میزان کمبود کالای نهایی که منجر به ایجاد تاخیر در ارضای سفارشات مشتریان می گردد و نرخ ارضای سفارشات مشتریان می باشد . مطالعه با تحلیل نتایج حاصل به پایان میرسد و در انتها نتیجه گیری بر مبنای مقایسه عملکرد سیستم تحت سناریوهای بررسی شده با مدل اولیه صورت می گیرد.
  کلمات کلیدی :زنجیره تامین صنایع تولیدی ،پویایی شناسی سیستمSD ،شبیه سازی ، سیستم های تولید بر اساس سفارش MTO


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf : 20
  حجم فایل: 275 کیلوبایت

  قیمت: 2500 تومان


  توضیحات اضافی:


  کاربر عزیز در صورتی که شما نویسنده این مقاله هستید و تمایل دارید مقاله شما از سایت حذف شود و یا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گیرد از طریق بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا خواسته شما انجام شود


اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
زنجیره-تامین
موضوعات
footer