دانلود مقاله کنفرانسی فارسی:تحلیل کارکرد مرکز اطلاعات تلفنی استان مازندران (118) از دیدگاه تئوری صف - 1396

دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات کنفرانسی فارسی صنایع
 • تحلیل کارکرد مرکز اطلاعات تلفنی استان مازندران (118) از دیدگاه تئوری صف

  سال انتشار:

  1396


  عنوان:

  تحلیل کارکرد مرکز اطلاعات تلفنی استان مازندران (118) از دیدگاه تئوری صف


  منبع:

  مرکز اطلاعات تلفنی118 | سیست صف | برنامه ریزی تعداد اپراتورها |مدل M/M/N/K


  نویسنده:

  عاطفه رجبی کفشگر ، دکتر جعفر باقری نژاد


  چکیده فارسی:

  یکی از بخشهای مخابرات استان مازندران مرکز اطلاعات تلفنی می باشد که با شماره گیری کد خدماتی سه قمی 118 می توان با ان تماس برقرار کرد. از میان کدهای خدماتی سه کد 115 ، 110 ، 118، دارای بیشترین تماس های دریافتی هستند که دو کد اول از کدهای اضطراری هستند و برای تماس گیرندگان رایگان هستند ولی مرکز 118 جزو کدهای خدمات عمومی است و مشمول هزینه می شود اما این هزینه انقدر کم است که قادر به جبران هزینه نگهداری و تعمیرات مرکز 118 نیست .علاوه بر هزینه نگهداری و تعمیرات هزینه های نیروی انسانی ان هم با تعداد بالای نیروی انسانی هم مسئله ای قابل توجه می باشد . بنابراین کاهش تعداد نیروی انسانی به منظور کاهش هزینه ها یکی از راه های پیش رو است که باید طبق یک بررسی کامل صورت گیرد . زیرا که کاهش بدون تحلیل دقیق کارکرد مرکز ممکن است سبب کاهش نامطلوب سطح خدمت دهی و ایجاد نارضایتی از طرف تماس گیرندگان شود .در این تحقیق سعی شد تا به کمک تئوری صف و استفاده از مدل های مرتبط در ابتدا به بررسی عملکرد مرکز 118 پرداخته و سپس تاثرات ناشی از کاهش نیروی انسانی را بر روی معیارهای عملکردی مورد بررسی قرار گرفت. بدین منظور کارکرد مرکز مذکور همانند مدل صف M/M/C/K مدلسازی شد و پس از گرداوری داده های لازم و تحلیل تمها نتایج نشان می دهند که زمان سرویس دهی اپراتورها از زمان تعیین شده توسط مدیریت بیشتر است و همچنین تعداد اپراتورها بیش از حد نیاز است . در انتها پیشنهاد شد تا تعداد اپراتورها را بر حسب معیاری که مد نظر مدیریت است کاهش دهند و این معیار می تواند احتمال بوق اشغال پخش شده ، احتمال بیکاری هر اپراتور و یا معیارهای عملکردی یا سیستم صف باشد .
  کلمات کلیدی :مرکز اطلاعات تلفنی118 ، سیست صف ، برنامه ریزی تعداد اپراتورها ، مدل M/M/N/K


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf : 19
  حجم فایل: 1095 کیلوبایت

  قیمت: 2500 تومان


  توضیحات اضافی:


  کاربر عزیز در صورتی که شما نویسنده این مقاله هستید و تمایل دارید مقاله شما از سایت حذف شود و یا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گیرد از طریق بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا خواسته شما انجام شود


اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
صنایع
موضوعات
footer