دانلود مقاله کنفرانسی فارسی:تحلیل پرداخت یارانه دارو در نظام بهداشتی درمانی ایران : رویکرد پویایی سیستم - 1396

دانلود مقاله کنفرانسی فارسی:تحلیل پرداخت یارانه دارو در نظام بهداشتی درمانی ایران : رویکرد پویایی سیستم - 1396
دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات کنفرانسی فارسی بهداشت و درمان
 • تحلیل پرداخت یارانه دارو در نظام بهداشتی درمانی ایران : رویکرد پویایی سیستم

  سال انتشار:

  1396


  عنوان:

  تحلیل پرداخت یارانه دارو در نظام بهداشتی درمانی ایران : رویکرد پویایی سیستم


  منبع:

  سومین کنفرانس بین المللی مدیریت و صنایع با تاکید بر مدیریت دانش تعالی و توانمندی رقابتی


  نویسنده:

  مهدی نصراللهی، سعید جعفری تیتکانلو ، محمدرضا فتحی


  چکیده فارسی:

  هدف اصلی این مقاله بررسی وضعیت دارو پس از اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها می باشد. این تحقیق از نظر هدف یک تحقیق کاربردی می باشند . از نظر ماهیت به دلیل مطالعه متغیرها و بررسی روابط علت و معلومی حاکم بین انها در تحلیل یارانه های دارو پژوهش از نوع علی است و به دلیل دستکاری متغیرها برای ارزیابی سناریوهای مختلف یک تحقیق ازمایشی است .روش جمع اوری اطلاعات نیز کتابخانه ای می باشد . با اجرای طرح ازاد سازی قیمت ها هزینه های سلامتی مردم افزایش زیادی می کند و بنابراین بسیاری از افراد جامعه از تامین هزینه های سلامت خود ناتوان می شوند. از انجایی که پوشش بیمه ای و نظامت سلامت رایگان و همگانی در ایرانبه درستی اجرا نشده است .در صورتی که دولت برنامه هایی را به طور موازی با ازاد سازی قیمت دارو انجام ندهد . نتایج ناخوشایندی همچون تهدید سلامت جامعه و افزایش نرخ قاچاق به وجود خواهدامد . اجرای برنامه های اموزشی برنامه مردم پزشکان و مسئولان و کاهش شیب ازاد سازی قیمت ها به عنوان راهکارهای مدیریت بازار دارو پیشنهاد شده اند .نتایج شبیه سازی نشان میدهد که اجرای موفق راهکارها می تواند تا حد زیادی از نرخ مصرف دارو و نیز تورم مورد انتظار بکاهد . هر چه مدت زمان حذف یارانه های تولید افزایش پیدا کند و تولید کنندگان و مردم فرصت بیشتری برای برنامه ریزی و امادگی داشته باشند .نسبت نرخ تورم به نرخ افزایش درامد جامعه به ویژه اقشار کم درامد کاهش درامد می کند .
  کلمات کلیدی: دارو ، نظام سلامت ، یارانه، ازاد سازی قیمت ها


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf : 12
  حجم فایل: 315 کیلوبایت

  قیمت: 2500 تومان


  توضیحات اضافی:


  کاربر عزیز در صورتی که شما نویسنده این مقاله هستید و تمایل دارید مقاله شما از سایت حذف شود و یا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گیرد از طریق بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا خواسته شما انجام شود


اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
بهداشت-و-درمان
موضوعات
footer