دانلود مقاله کنفرانسی فارسی:دولت رانتیر : گفتاری پیرامون مناسبات نفت و اجتماع - 1396

روز دانشجو

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات کنفرانسی فارسی مدیریت بازرگانی
 • دولت رانتیر : گفتاری پیرامون مناسبات نفت و اجتماع

  سال انتشار:

  1396


  عنوان:

  دولت رانتیر : گفتاری پیرامون مناسبات نفت و اجتماع


  منبع:

  سومین کنفرانس بین المللی مدیریت و صنایع با تاکید بر مدیریت دانش تعالی و توانمندی رقابتی


  نویسنده:

  محمد رضا دانش شهرکی


  چکیده فارسی:

  رانت را می توان حاصل بعنوان نفرین نفت، از مخرب ترین اثار منابع سرشار طبیعی بر جوامع دانست .نفت به خودی خود نعمتی است از نعمات الهی که می تواند به واسطه تولید ثروت سرشار ، جامعه را متحول ساخته و رفاه و پیشرفت را ارمغان اورد اما وابستگی افراطی جوامع خصوصا به لحاظ اقتصادی و تامین منابع مالی ، از یک سو منجر به کاهش وابستگی انگیزه شهروندان برای انجام فعالیت اقتصادی مولد شده و از سوی دیگر به کاهش وابستگی دولت به شهروندان می انجامد .همین وابستگی افراطی و تک بعدی به نفت است که باعث انحراف شدید و فساد گسترده شده و دولت های نفت پایه را در موقعیتی متمایز از دولت مالیات پایه قراردهد که وابستگی زیادی به شهروندان و فعالیت مولد انها دارد .نفرین نفت با ایجاد پدیده نفت سبب می شود در وهله نخست ، ماهیت دولت تغییر نماید و همین امر سبب تغییر مناسبات دولت و جامعه شده و دموکراسی ثبات سیاسی و اقتصاد جامعه را دستخوش تغییرات گسترده قرار دهد.نتیجه تمام این تغییرات در بستر وابستگی افراطی تک بعدی به نفت چیزی جز فساد گسترده و افسار گسیخته نیست .
  کلمات کلیدی : نفت ، دولت ، جامعه ، فساد


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf : 14
  حجم فایل: 380 کیلوبایت

  قیمت: 2500 تومان


  توضیحات اضافی:


  کاربر عزیز در صورتی که شما نویسنده این مقاله هستید و تمایل دارید مقاله شما از سایت حذف شود و یا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گیرد از طریق بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا خواسته شما انجام شود


اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
مدیریت-بازرگانی
موضوعات
footer