دانلود مقاله و خرید ترجمه:نوع دوستی: آیا باید به عنوان یکی از خصیصه های حرفه پزشکی در نظر گرفته شود؟ - 2017
دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی
مقالات ترجمه شده مدیریت آموزشی ( Education Management )
 • “Altruism: Shoulditbeincludedasanattributeofmedical professionalism?” "نوع دوستی: آیا باید به عنوان یکی از خصیصه های حرفه پزشکی در نظر گرفته شود؟"

  سال انتشار:

  2017


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  "نوع دوستی: آیا باید به عنوان یکی از خصیصه های حرفه پزشکی در نظر گرفته شود؟"


  عنوان انگلیسی مقاله:

  “Altruism: Shoulditbeincludedasanattributeofmedical professionalism?”


  منبع:

  Health ProfessionsEducation


  نویسنده:


  چکیده انگلیسی:

  Problem: Altruism isoftenincludedinclassicalandmoderndefinitions ofmedicalprofessionalismandsomefeelthatmedicineis a vocationwherealtruismisapre-requisite.Howeversincethe1970stherehavebeenchangesinsocietyaffectingthewayall professions areviewed.Somehighprofile medicalmalpracticecasesmeanthepublicnolongerperceivesthemedicalprofession as infallible.FollowingtheHaroldShipmancase,medicaleducatorsbegantoarguethatretainingtheconceptofaltruismdida disservice tothemedicalprofessionwhere “it istheclaimofaltruismthatallowsthemedicalprofessiontoclaimmoral superiority”.1 Approach: The historicalcourseofmedicalprofessionalismwasexaminedlookingatchangesinthewaytheprofessionviewed itself andhowdoctorswereregardedbythepublic.Itdrewonthesocio-culturalchangesofthelatterhalfofthetwentiethcentury as wellastheriseinmedicalmalpracticecasestoshowhowthesehaveinfluenced professionalvalues.Changestothemedical profession followingthecaseofHaroldShipmanwerehighlightedwiththecurrentusageofthetermaltruismbymembersofthe profession. Outcomes: Arguments bothforandagainstretainingaltruisminthedefinition ofmedicalprofessionalismwerediscussed. Ethicists arguedthatfollowingthemoralcodeofbeneficence inthecourseofmedicalpractice,itwasnotpossibletobealtruistic and manyfeelthatreceivingafeeforservicescanneverallowfortruealtruism.Thereisanargumentthatworkingwithout consideration foronesownwell-beingmayleadtoanincreaseinburn-outinthemedicalprofession. Next steps: For many,thefutureofthemedicalprofessionliesinabandoningaltruismaspartofitsdefining qualitiesandadopting a newethicaldefinition ofprofessionalismthat fits withthecomplexitiesofmodernsociety


  چکیده فارسی:

  بیان مسئله: نوعدوستی اغلب در تعاریف کلاسیک و مدرن حرفه پزشکی کاربرد دارد و برخی احساس می کنند که نوعدوستی پیش نیازی برای وجود حرفه پزشکی است. با این حال، از دهه 1970، تغییراتی در جامعه رخ داده است که بر شیوه نگرش به تمامی حرفه ها تاثیر گذاشته است. بعضی از پرونده های سهل انگاری پزشکی با پروفایل بالا نشان دهنده آن است که حرفه پزشکی دیگر مصون از خطا نمی باشد. بر اساس پرونده پزشکی هارولد شیپمن، بحث کنونی بین مربیان پزشکی اکنون این است که حفظ مفهوم نوعدوستی ضرری برای حرفه پزشکی محسوب نمی شود یعنی آنجا که "باور نوعدوستی ، باور برتری اخلاقی را در حرفه پزشکی به دنبال دارد." رویکرد: دوره تاریخی حرفه پزشکی با در نظر گرفتن تغییرات رخ داده در شیوه پیشرفت این حرفه و نحوه برخورد عموم مردم با پزشکان بررسی قرار گرفت. این دوره بر مبنای تغییرات اجتماعی و فرهنگی نیمه دوم قرن بیستم و همچنین افزایش پرونده های سهل انگاری ترسیم گردید تا نشان دهد این تغییرات چگونه بر ارزش های حرفه ای تاثیر گذار است. تغییرات حرفه پزشکی پس از هارولد شیفمن با کاربرد امروزی اصطلاح نوعدوستی از سوی اعضای حرفه پزشکی برجسته شد. نتایج: گفتگوهایی در مورد مزایا و معایب پایبندی به خصیصه نوعدوستی در تعریف حرفه پزشکی مورد بحث قرار گرفت. استدلال اخلاق گرایان این بود که با پیروی از الوهیت خیرخواهانه در جریان عملیات پزشکی، امکان نوعدوست بودن وجود ندارد و بسیاری احساس می کنند که دریافت هزینه در قبال ارائه در صورت وجود نوعدوستی واقعی مجاز نیست. استدلال دیگری نیز وجود دارد که بیان می کند کارکردن بدون توجه به رفاه فرد می تواند منجر به افزایش فرسودگی در حرفه پزشکی شود. گام های بعدی: از نظر بسیاری افراد، آینده حرفه پزشکی وابسته به رهایی از نوعدوستی به عنوان بخشی از تعریف ویژگی ها و پذیرش یک تعریف جدید اخلاقی از حرفه گرایی است که متناسب با پیچیدگی های جامعه مدرن است. این یک مقاله دسترسی آزاد تحت مجوز CCBY-NC-ND (http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/) است.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 14

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 39 کیلوبایت


  قیمت: 28000 تومان    22400 تومان (20 % تخفیف)


  توضیحات اضافی: نظر
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
rss مقالات ترجمه شده rss مقالات انگلیسی rss کتاب های انگلیسی rss مقالات آموزشی
logo-samandehi