دانلود مقاله و خرید ترجمه:فصل 6 انحراف (کج رفتاری)، جرم و کنترل اجتماعی - 2020
بلافاصله پس از پرداخت دانلود کنید

با سلام خدمت کاربران در صورتی که با خطای سیستم پرداخت بانکی مواجه شدید از طریق کارت به کارت (6037997535328901 بانک ملی ناصر خنجری ) مقاله خود را دریافت کنید (تا مشکل رفع گردد). 

مقالات ترجمه شده روانشناسی عمومی ( General Psychology )
 • CHAPTER 6 DEVIANCE, CRIME, AND SOCIAL CONTROL فصل 6 انحراف (کج رفتاری)، جرم و کنترل اجتماعی
  دانلود مقاله | مقاله انگلیسی رایگان | خرید ترجمه فارسی مقاله

  دسته بندی:

  روانشناسی عمومی - General Psychology


  سال انتشار:

  2020


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  فصل 6 انحراف (کج رفتاری)، جرم و کنترل اجتماعی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  CHAPTER 6 DEVIANCE, CRIME, AND SOCIAL CONTROL


  منبع:

  Introduction to Sociology, Taylor and Francis Group, 2020


  نویسنده:

  Frank van Tubergen


  چکیده انگلیسی:

  Deviance is any behavior that violates social norms, and is usually of sufficient severity to warrant disapproval from the majority of society. Deviance can be criminal or non-criminal. The sociological discipline that deals with crime (behavior that violates laws) is criminology (also known as criminal justice). Today, Americans consider such activities as alcoholism, excessive gambling, being nude in public places, playing with fire, stealing, lying, refusing to bathe, purchasing the services of prostitutes, and cross-dressing—to name only a few—as deviant. People who engage in deviant behavior are referred to as deviants.


  چکیده فارسی:

  انحراف به هر رفتاری گفته می‌شود که هنجارهای اجتماعی را نقض کند و معمولاً به اندازه‌ی کافی شدید است که اکثریت جامعه آن را تأیید نکنند. انحراف ممکن است کیفری و یا غیرکیفری باشد. رشته‌ی جامعه‌شناسی که با جرم سروکار دارد (رفتاری که قوانین را نقض می‌کند) جرم شناسی نام دارد (که گاهی اوقات به آن عدالت کیفری نیز گفته می‌شود). امروز آمریکایی‌ها، فعالیت‌هایی چون اعتیاد به الکل، قمار زیاد، برهنه بودن در مکان‌های عمومی، بازی با آتش، سرقت، دروغ و حمام نکردن، خرید خدمات فاحشه‎ها و پوشیدن لباس‌های جنس مخالف (برای مثال) به عنوان انحراف در نظر می‌گیرند. افرادی که رفتار انحرافی دارند نیز منحرف نامیده می‌شوند. مفهوم انحراف پیچیده است زیرا هنجارهای موجود در گروه‌ها و در زمان‌ها و مکان‎‌های مختلف، متفاوت است. به عبارت دیگر، ممکن است آن چیزی که یک گروه قابل قبول می‌داند، گروه دیگر انحراف بداند. برای مثال در برخی از مناطق اندونزی، مالزی و آفریقای اسلامی، زنان ختنه می‌شوند. این فرآیند به اصطلاح کلیتوریدکتومی و فیبولاسیون شامل بریدن بخش کلیتوریس یک دختر جوان و یا دوختن لبه‌های کلیتوریس اوست که معمولاً بدون هیچ گونه بیهوشی انجام می‌شود. در آمریکا تنها پسران ختنه می‌شوند؛ تفکر ختنه زنان و یا بریدن دستگاه تناسلی زنان همانطور که در ایالات متحده هم اینطور است، غیرقابل تصور است.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 18
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 19

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 34 کیلوبایت


  قیمت: 39000 تومان   


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
rss مقالات ترجمه شده rss مقالات انگلیسی rss کتاب های انگلیسی rss مقالات آموزشی
logo-samandehi
بازدید امروز: 2011 :::::::: بازدید دیروز: 7706 :::::::: بازدید کل: 14386 :::::::: افراد آنلاین: 23