دانلود مقاله و خرید ترجمه:گره گشایی از سطح دید : چارچوبی برای تحلیل قابلیت دید فضایی سه بُعدی - 2015
دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی 2

با سلام خدمت کاربران در صورتی که با خطای سیستم پرداخت بانکی مواجه شدید از طریق کارت به کارت مقاله خود را دریافت کنید (تا مشکل رفع گردد). با تشکر از صبوری شما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-->
مقالات ترجمه شده جغرافيا ( Geography )
 • Unpacking isovists: a framework for 3D spatial visibility analysis گره گشایی از سطح دید : چارچوبی برای تحلیل قابلیت دید فضایی سه بُعدی

  دسته بندی:

  جغرافيا - Geography


  سال انتشار:

  2015


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  گره گشایی از سطح دید : چارچوبی برای تحلیل قابلیت دید فضایی سه بُعدی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Unpacking isovists: a framework for 3D spatial visibility analysis


  منبع:

  taylor and francis, CARTOGRAPHY AND GEOGRAPHIC INFORMATION SCIENCE, 2015


  نویسنده:

  Chris Lonergan and Nick Hedley


  چکیده انگلیسی:

  This article explores the ways in which researchers conceptualize and visualize visibility in spatial research – using isovists and visualscapes. We review how visibility analyses have been used in spatial analysis and visualization. We dissect the geometric conceptualization of isovists, and geometric relationships between isovist origins and targets. From this, we develop an expanded typology of isovists based on geometries of visibility and the relationships between an observer and the observed. This typology differentiates panoptic isovists, constrained isovists, and targeted isovists. We apply these isovist examples to urban privacy and surveillance to ground the new conceptual framework. We conclude with a discussion surrounding future research and conceptual development needed to advance visualscapes and visibility analysis.
  KEYWORDS: Isovists | visibility | visualscapes


  چکیده فارسی:

  این مقاله به بررسی شیوه هایی می پردازد که پژوهشگران از طریق آنها مفهوم سازی و تجسم رؤیت پذیری در پژوهش های مکانی را به انجام می رسانند، این روش ها عبارتند از بکارگیری سطح دید و گستره ی بصری. بررسی خواهیم کرد که تحلیل های دیداری به چه نحو در تجسم و تحلیل فضایی مورد استفاده قرار گرفته اند. ما مفهوم سازی هندسی و سطوح دید، و روابط هندسی بین مبدأ سطح دید و اهداف را شرح می دهیم. از این-رو، یک توپولوژی بسط یافته از سطوح دید مبتنی بر هندسه ی دیداری و روابط بین ناظر و مشاهده شونده را ارائه می دهیم. این توپولوژی، سطوح دید سراسرنما ، سطوح دید محدودشده، و سطوح دید هدف را از هم متمایز می سازد. ما این نمونه های سطوح دید را به یک حریم شهری اعمال می کنیم تا چارچوب مفهومی جدید، پایه گذاری شود. کار را با بحث بر سر پژوهش های آتی در خصوص این موضوع و بسط مفهومی مورد نیاز برای پیشرفت گستره ی بصری و تحلیل دیداری به پایان می بریم.
  کلیدواژه ها: سطح دید | قابلیت دید | گستره ی بصری


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 17
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 38

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 1987 کیلوبایت


  قیمت: 54000 تومان   


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
rss مقالات ترجمه شده rss مقالات انگلیسی rss کتاب های انگلیسی rss مقالات آموزشی
logo-samandehi
بازدید امروز: 2924 :::::::: بازدید دیروز: 0 :::::::: بازدید کل: 2924 :::::::: افراد آنلاین: 8