دانلود مقاله و خرید ترجمه:حساسیت به طرد و علائم افسردگی در زنان - 2001
بلافاصله پس از پرداخت دانلود کنید

با سلام خدمت کاربران در صورتی که با خطای سیستم پرداخت بانکی مواجه شدید از طریق کارت به کارت مقاله خود را دریافت کنید (تا مشکل رفع گردد). با تشکر از صبوری شما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-->
مقالات ترجمه شده روانشناسی عمومی ( General Psychology )
 • Rejection Sensitivity and Depressive Symptoms in Women حساسیت به طرد و علائم افسردگی در زنان

  دسته بندی:

  روانشناسی عمومی - General Psychology


  سال انتشار:

  2001


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  حساسیت به طرد و علائم افسردگی در زنان


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Rejection Sensitivity and Depressive Symptoms in Women


  منبع:

  PSPB, Vol: 27 No: 7, July 2001 868-877


  نویسنده:

  Ozlem Ayduk Geraldine Downey Minji Kim Columbia University


  چکیده انگلیسی:

  It is proposed that interpersonal loss that communicates rejection increases the risk for depression specifically in individuals who not only expect rejection but are also concerned about preventing it. Accordingly, the role of rejection sensitivity (RS)—the disposition to anxiously expect, readily perceive, and overreact to rejection—in women’s depressive reactions to rejection by a romantic partner was examined. A 6-month longitudinal study of college women revealed that women high in RS compared to those who are low became more depressed when they experienced a partner initiated breakup but not when they experienced a self-initiated or mutually initiated breakup. By contrast, RS was not associated with increased depression in response to failing to achieve an academic goal. These results support the view that depression in high-RS women is a reaction to a loss in a valued goal domain, that is, failure to prevent rejection in an important relationship.


  چکیده فارسی:

  چنین فرض شده است که از دست دادن روابط بین فردی که نشان دهنده طرد شدن است، خطر ابتلا به افسردگی را به ویژه در افرادی که نه تنها انتظار طرد شدن را دارند، بلکه بفکر پیشگیری از آن نیز هستند، افزایش می دهد. بر این اساس، نقش حساسیت به طردشدن (RS) – تمایل به انتظار کشین اضطراب آور، درک فوری، و واکنش افراطی به طرد- در واکنش های زنان افسرده به طرد شدن توسط شریک عشقی مور بررسی قرار گرفت. یک مطالعه طولی 6 ماهه که بر روی زنان دانشجو انجام شد نشان داد که زنانی دارای RS بالا در مقایسه با آنهایی که سطح پایینی داشتند، زمانی که قطع رابطه از سوی شریک خود را تجربه میکنند، افسرده‌تر میشوند، اما زمانی که این جدایی از سوی خود آنان یا به صورت توافقی انجام شده باشد احساس افسردگی را تجربه نمی کنند. اما RS با افزایش افسردگی در هنگام ناکامی در بدست آوردن یک هدف تحصیلی ارتباطی نداشت. این نتایج این دیدگاه را تأیید می کند که افسردگی در زنان دارای RS بالا واکنشی به شکست در یک حوزه هدف ارزشمند است که میتوان گفت به معنای شکست در جلوگیری از طرد شدن در یک رابطه مهم نیز می باشد.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10
  تعداد صفحات فایل doc فارسی(با احتساب مراجع): 28

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 96 کیلوبایت


  قیمت:    ترجمه این مقاله رایگان است


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
rss مقالات ترجمه شده rss مقالات انگلیسی rss کتاب های انگلیسی rss مقالات آموزشی
logo-samandehi
بازدید امروز: 3452 :::::::: بازدید دیروز: 0 :::::::: بازدید کل: 3452 :::::::: افراد آنلاین: 6