دانلود و نمایش مقالات مرتبط با Automatic clustering::صفحه 1

دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات سایت ( همگی جزو مقالات isi می باشند) بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (حتی محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi مانند IEEE، Sciencedirect، Springer، Emerald و ... انتخاب گردیده اند.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - Automatic clustering

تعداد مقالات یافته شده: 1
ردیف عنوان نوع
1 خوشه‌بندی پویا با الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی بهبودیافته
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 32
یکی از معروف‌ترین نسخه‌های دودویی (گسسته ی) الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی عبارتست از کلونی زنبور عسال مصنوعی مبتنی بر اندازه‌گیری شباهت، که برای اولین بار برای مسئله‌ی مکان‌یابی مراکزی با ظرفیت سرویس نامحدود (UFLP) پیشنهاد شد. این کلونی زنبور عسل مصنوعی گسسته بطور ساده به اندازه‌گیری شباهت بین بردارهای دودویی از طریق ضریب (تشابه) جاکارد، بستگی دارد. اگرچه مکانیزم اعمال شده برای تولید راه‌حل‌های جدید در رابطه با اطلاعات تشابه بین راه‌حل‌ها، به عنوان یک نسخه‌ی دودویی ساده، جدید و کارآ از کلونی زنبور عسل مصنوعی چذیرفته شده است، ولی آن فقط یک مورد شباهت را مدّنظر قرار می‌دهد؛ یعنی، همه‌ی حالت‌های شباهت را درنظر نمی‌گیرد. برای پوشش این مسئله، مکانیزم تولید راه‌حل جدید مربوط به کلونی زنبور عسل مصنوعی با استفاده از حالت‌های شباهت و از طریق اجزای الهام گرفته شده از ژنتیک، بهبود یافته است. علاوه بر این، مزیت الگوریتم پیشنهادی با مقایسه‌ی آن با کلونی زنبور عسل مصنوعی پایه‌ای، بهینه‌سازی ازدحام ذرات دودویی، و الگوریتم ژنتیک در خوشه‌بندی پویا (خودکار) اثبات می‌شود که در این نوع خوشه‌بندی تعداد خوشه‌ها بصورت خودکار تعیین می‌شود، یعنی برخلاف تکنیک‌های کلاسیک، نیازی نیست که این تعداد را در همان ابتدای کار مشخص کرد. نه تنها الگوریتم‌های مبتنی بر محاسبات تکاملی، بلکه رویکردهای کلاسیک مانند C-means فازی و K-means نیز برای اثبات اثربخشی رویکرد پیشنهادی در خوشه‌بندی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. نتایج بدست آمده حاکی از این هستند که کلونی زنبور عسل مصنوعی گسسته با عنصر تولید‌کننده‌ی راه‌حل بهبودیافته قادر به دستیابی به راه‌حل‌هایی معتبرتر از دیگر الگوریتم‌ها در خوشه‌بندی پویا می‌باشد، در حالیکه این مسئله توسط محققان به عنوان یکی از سخت‌ترین مسائل NP-hard به شدت مورد پذیرش قرار گرفته است.
کلمات کلیدی: آنالیز خوشه ای | خوشه بندی خودکار | بهینه سازی گسسته | الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی دودویی
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer