دانلود و نمایش مقالات مرتبط با Business ethics::صفحه 1

رمضان

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - Business ethics

تعداد مقالات یافته شده: 10
ردیف عنوان نوع
1 صدا دادن به ارزشها: یک مشارکت کلی با UNGC PRME جهت تغییر شکل دادن آموزش مدیریت
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 16
صدا دادن به ارزشها (GVV)، یک دیدگاه نوآورانه برای توسعه رهبری مبتنی بر ارزشها، تقریبا" همزمان با راه اندازی اصول معاهده جهانی سازمان ملل برای آموزش مدیریت مسئول (PRME)، آغاز شد. در سال 2007 در اوج رهبری معاهده جهانی، بان کی مون دبیر کل سازما ملل PRME را باهدف همتراز کردن آموزش مدیریت با اهداف گسترده تر معاهده جهانی و تعهد آن به ارزشها و مسئولیت حقوقی، راه اندازی کرد. به طور مشابه، با آغاز به کار GVV در یک دهه پیش و با حمایت موسسه آسپن از برنامه تجارت و جامعه (و نیز انجمن پرورش کوکان کار) و دانکشده مدیریت دانشگاه ییل، هدف از آن، تغییر شکل دادن فنون آموزشی و برنامه درسی برای رهبری ارزش – محور و اخلاق تجاری در سراسر جهان بود. بنابراین بجاست که GVV و UNGC PRME راههای زیادی را برای مشارکت در این کار پیدا کنند. صفحات بعدی موارد زیر را طرح ریزی می کنند: پایه های مفهومی برای صدا دادن به ارزشها؛ تاثیری در آموزش کسب و کار (و فراتر از آن) می گذارد؛ یک تعدادی همکاری های سازنده با PRME درطی دهه گذشته؛ و نهایتا" فرصتهایی برای همکاری های آتی در جهت اهداف توسعه پایدار سازمان ملل.
کلیدواژه ها: صدا دادن به ارزشها | اخلاق تجاری | آموزش مدیریت | توسعه رهبری | UNGC PRME | برنامه درسی و آموزشی
مقاله ترجمه شده
2 After the wrongdoing: What managers should know about whistleblowing
پس از تخلف: مدیران چگونه باید در مورد افشای اسرار مطمئن شوند-2016
Most of us are likely at some point to observe wrongdoing in our organizations, and some of us will blow the whistle to someone with the authority to put a stop to the wrongdoing. Or we may be managers, inspectors, or auditors who serve as the official ‘complaint recipient’ when one of our colleagues wants to report wrongdoing in the organization. Whether we blow the whistle or are tasked with cleaning up after someone else does so, we are better off knowing in advance how the whistleblowing process usually plays out. In this article we discuss the pragmatic implications of 30 years of systematic research about whistleblowing: who does it and when, and why they choose to report the wrongdoing internally (within the organization) or externally (to outsiders). To avoid external whistleblowing, which entails all sorts of costs for the organization, we recommend that managers take clear steps: investigate the allegations, make the results of the investigation known to those affected, correct the problem if one is found, and avoid reprisal against whistleblowers. These actions can increase the chance that information about organizational wrongdoing stays inside the organization, where it may be remedied, instead of being made public.
KEYWORDS: Organizational wrongdoing | Internal whistleblowing | External whistleblowing | Retaliation against whistleblowers | Business ethics
مقاله انگلیسی
3 پس از تخلف: آنچه که مدیران باید درباره افشای تخلف بدانند
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 27
بیشتر ما احتمالا" در جایگاههایی هستیم که تخلف را در سازمان های خود مشاهده می کنیم و برخی از ما، این تخلف را برای برخی افراد ذی صلاح افشا خواهیم کرد تا تخلف را متوقف کنند. یا ما ممکن است مدیر، بازرس، و یا حسابرس باشیم که وقتی یکی از همکاران ما بخواهد که تخلف در سازمان را گزارش دهد، به عنوان "گیرنده رسمی شکایت" خدمت رسانی کنیم. چه ما تخلف تخلف را افشا کنیم و چه پس از اینکه شخصی تخلفی انجام داد، وظیفه پاک کردن آن تخلف را داشته باشیم، ما باید هرچه زودتر بدانیم که چگونه فرآیند افشای تخلف کامل می شود. در این مقاله، ما برروی دلالت های عملی تحقیقات سیستماتیک 30 ساله درباره افشای تخلف، بحث می کنیم: چه کسی آن را انجام می دهد و چه موقع؟ و چرا اشخاص انتخاب می کنند که تخلف را به صورت دورنی (در داخل سازمان) و یا بیرونی (به بیگانه ها) گزارش کنند. برای جلوگیری از افشای تخلف بیرونی، که شامل همه انواع هزینه ها برای سازمان است، ما توصیه می کنیم که مدیران، مراحل واضح زیر را اتخاذ کنند: بررسی ادعاها، شناساندن نتایج بررسی به آنهایی که اثر می پذیرند، تصحیح مشکل، اگر مشکلی یافت شود، و اجتناب از تلافی کردن افشای تخلف. این اقدامات می تواند شانس این را که اطلاعات مربوط به تخلفات سازمانی در داخل خود سازمان بماند، افزایش دهد، یعنی جایی که تخلفات به جای اینکه همگانی شود، می تواند اصلاح شود.
کلیدواژه ها: تخلف سازمانی | افشای تخلف درونی | افشای تخلف بیرونی | تلافی کردن افشای تخلف | اصول اخلاقی کسب و کار
مقاله ترجمه شده
4 Socially responsible investing and Islamic funds: New perspectives for portfolio allocation
مسئولیت اجتماعی سرمایه گذاری و صندوق های اسلامی: چشم اندازی جدید برای تخصیص نمونه کارها-2016
The purpose of this paper is to investigate the performance of ethical and conventional investments. It examines also whether socially responsible and Islamic investments offer an additional opportunity for domestic investors to diversify their portfolios. Empirical results show that ethical investment ethical investment has inferior performance compared with their unscreened benchmarks. Moreover, using cointegration analysis, empirical results show the absence of long-run relationship between Islamic and conventional indices which offer new potential for portfolio diversification in local markets. However, there exist a long-run relationship between SR indices and their conventional counterparts. In the other hand, cointegration tests show that Islamic and socially responsible indices have long-run relationship only for FTSE indices.
Keywords: Social responsibility investing (SRI) | Islamic investment | Performance measurement | Business ethics
مقاله انگلیسی
5 بررسی مشارکت کارکنان در مسئولیت اجتماعی (شرکت) از دیدگاه تبادل اجتماعی نسبت به مشارکت سازمانی
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 33
مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) یکی از بخش های شناخته شده و مرسوم فعالیت تجاری است. طرز فکر، استخدام و نگهداشت کارکنان جزء انگیزه های معمول برای مشارکت در CSR است، و کارکنان به عنوان یکی از ذینفعان سازمانی مهم شناخته می شوند. با وجود اهمیت کارکنان در ارتباط با CSR، مطالعات نسبتاً محدودی به بررسی مشارکت آن ها درCSR و موانع مربوط به این مشارکت پرداخته اند. این پژوهش اکتشافی که مبتنی بر مطالعات موردی است بر اساس مصاحبه های رو در رو و مشاهدات در یکی از شرکت های بزرگ انرژی بریتانیا به رفع مشکل عدم توجه می پردازد. در این مطالعه انواع مشارکت مشاهده شد، از عدم تمایل کارکنان به فعالیت های CSR در شرکت گرفته تا مشارکت کامل کارکنان در فعالیت های CSR، و افرادی که از مشارکت فردی خود در CSR راضی بودند اما از مشارکت سازمانی خیر. تعدادی از موانع سازمانی شامل انتقال ضعیف، برداشت کارکنان از ضعف فرهنگ CSR و نمود پایین آن فرهنگ، ونبود همسویی استراتژیک بین CSR و اهداف تجاری و فردی به توضیح وجود این تنوع در مشارکت کارکنان کمک می کنند. برای کمک به بررسی تصمیم کارکنان مختلف برای مشارکت در فعالیت های CSR و بررسی پیامدهای یک قرارداد اجتماعی ضمنی (به جای یک قرارداد اقتصادی مشخص) بین سازمان و کارکنان آن در مورد مشارکت در CSR از نظریه تبادل اجتماعی استفاده شده است.
کلیدواژه ها: مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) | کارکنان | مشارکت | نظریه تبادل اجتماعی (SET)
مقاله ترجمه شده
6 بازاریابی و اخلاق: اخلاق اسلامی چه سهمی دارد و چالش های پیش رو
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 13 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 32
این مقاله نقش اخلاق اسلامی را در زمینه بازاریابی مورد بررسی قرار می دهد. در واقع نشان می دهد که سهم اسلامی موجود در این زمینه بوسیله ارجاع به منابع اصلی و مفاهیمی صورت می پذیرد که اغلب به آسانی در دسترس نیستند و به صورت یکسان در اختیار محققان و پژوهشگران قرار نمی گیرند. در متون اصیل ، اخلاق اسلامی مقررات و شیوه های بازاریابی خودش را دارد و از نظم و انضباطی مشتق می شود که از هرگونه دوگانگی بین منافع سازمانی و منافع اجتماعی جلوگیری می کند. این مقاله بر نقش بازاریابان در بهبود رفاه افراد و جوامع و ارائه چارچوبی به منظور تجزیه و تحلیل ارتباط بین اخلاق اسلامی و رفاه اجتماعی در بازاریابی با شخص رو به رو تاکید دارد. چند مسئله در مورد بازاریابی شناسایی شده است و سهم آموزه های اسلامی نیز مورد بررسی قرار گرفته است. این مقاله ، معضلات اخلاقی نوظهور و همچنین ضرورت مقابله با آنها را به منظور تقویت امور اجتماعی مورد بررسی قرار می دهد تا از هدایت رفتاری و اخلاقی اطمینان حاصل سازد.
کلمات کلیدی: مبادله بازاریابی | اخلاق اسلامی | اخلاق بازاریابی | دین و کسب و کار | عملکرد بازاریابی
مقاله ترجمه شده
7 The Spiritual Dimension of Business Ethics and Sustainability Management
بعد معنوی اخلاق تجاری و مدیریت توسعه پایدار-2015
This volume introduces the dimension of spirituality into business ethics and sustainability management. It presents selected papers from the international “Spirituality and Sustainability: A New Path for Entrepreneurship” conference held in September 21–23, 2012 in Visegrad, Hungary. The conference was organized by the Business Ethics Center of Corvinus University of Budapest in cooperation with the European SPES Forum and ERENET—the Entrepreneurship Research and Education Network of Central European Universities. The volume presents and summarizes new perspectives and findings about sustainability-related spirituality from a social and economic perspective. It reports on innovative practices and policy reform and discusses spiritual-based leadership for sustainability management. The main function of the volume is to present ideas and initiatives that can lead toward responsible business practices and promote policies for ecological sustainability. It seeks a value community of readers: scholars, practitioners and policymakers who are engaged with genuine ethics in business, environmental management and public policy. The volume is a product of 19 scholars and practitioners from Europe, North America and Asia. The contributors represent a diversity of fields, including business ethics, management, finance, leadership, religious studies, literature, and sociology. It is the hope of the editor that the papers presented in this volume will be good food for thought and inspiration to action for those who are engaged in the neverending “business” of preserving and restoring nature.
کتاب
8 مدلسازی فرهنگ کسب و کار اخلاقی: توسعه‌ی بررسی فرهنگ کسب و کار اخلاقی و کاربرد آن برای تأیید مدل CEBC فرهنگ کسب و کار اخلاقی
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 16 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 41
این مقاله نتایج پژوهش‌هایی را گزارش می‌دهد که برای توسعه‌ی یک ابزار نظرسنجی و کاربرد آن در اعتبارسنجی ساختار فرهنگ کسب و کاراخلاقی به کار گرفته می‌شود (مدل CEBC). مطالعه‌ی کمی سه مرحله‌ای گزارش شده بر اساس کارهای کیفی قبلی ما ارائه شده است و هدف آن شناسایی ابعاد فرهنگ کسب و کار اخلاقی است. این پژوهش به ناکامی رسید و پنج بعد از فرهنگ کسب و کار اخلاقی را پوشش داد و ابزار ده سوالی را به کار گرفت که این ساختار را بسنجد. در این مقاله، نتایج تحلیل عامل تأییدی و اکتشافی و آزمون اعتبار ساختار همگرا را گزارش می‌کند و کاربردهای بالقوه‌ی ساختار و ابزار را در ارزیابی و توسعه‌ی فرهنگ کسب و کار اخلاقی ارائه می‌دهد و توصیه‌هایی برای افراد حرفه‌ای در صنعت و پژوهش بیشتر ارائه می‌کند.
کلمات کلیدی: فرهنگ کسب و کار اخلاقی | اخلاق کسب و کار | ابزار فرهنگ کسب و کار اخلاقی
مقاله ترجمه شده
9 Characteristics of Language Teaching for Travel and Tourism Management Students at the Faculty of Informatics and Management
ویژگی های آموزش زبان برای دانشجویان مدیریت مسافرت و گردشگری در دانشکده اطلاعات و مدیریت-2013
The Department of Applied Linguistics provides a significant part of lessons for the students of travel and tourism management with extended teaching of English or German. Language teaching to full-time students covers 8-10 lessons a week (4 compulsory lessons). Besides the subject oriented at realia, literature and cultural studies of the countries where English and German are spoken, at translating, at improving practical language usage skills, including those needed for business language and company communication, the teaching also focuses on subjects generally contributing to the growth of the students´ personalities. They include business ethics and an introduction to philosophical discourse, which increases the competences of our graduates, and gives them orientation in intercultural communication in the varied world.
Keywords: Tourism management | language teaching | cultural and literary history | constructive and communicative education in language teaching
مقاله انگلیسی
10 به سمت " یک دید مبتنی بر سرمایه فکری از شرکت": منابع و ماهیت ها
سال انتشار: 2011 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 13 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 29
فعالیت های اجتماعی و اقتصادی تحت تاثیر تغییرات شدیدی قرار می گیرند که به عنوان دانش اقتصادی و یا جامعه مشخص می گردد. در این مورد سرمایه فکری (IC) یا دارایی های دانشی به عنوان فاکتور چهارم تولید جایگزین بقیه یعنی کار، زمین و سرمایه می گردد. این مقاله سعی کرده است منابع ها و ماهیتی از بنگاه اقتصادی IC را پیشنهاد دهد که می تواند به عنوان یک سرمایه فکری براساس روش رقابتی بنگاه اقتصادی مشخص گردد. این چارچوب کاری تلاش می کند تا نقش استراتژیکی دارایی های نامحسوس را مانند استعداد و کارگران به کار گرفته شده، ارزش های فرهنگی یا روابط طولانی مدت بین بنگاه اقتصادی و ودیعه گذاران آن – مانند مشتریان، متحدان، فراهم کنندگان و جامعه به شکل کلی- در رقابت غیر قابل تحمل و سودآور برجسته نماید که منجر به مدیریت کردن IC به عنوان یک موضوع کلیدی در دستورالجلسه مدیریتی می شود.
کلمات کلیدی: سرمایه فکری | مدیریت دانش | سرمایه انسانی | سرمایه رابطه ای | وضعیت هنر
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer