دانلود و نمایش مقالات مرتبط با D Admixture::صفحه 1

دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - D Admixture

تعداد مقالات یافته شده: 2
ردیف عنوان نوع
1 بررسی اثر ملاس به عنوان یک افزودنی در افزایش دوام بتن
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 27 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 24
هر ساله در حدود نیم میلیون تن ملاس به عنوان پساب کارخانه تولید قند، در ترکیه تولید میشود. ملاسها به دلیل خواص کاهندگی آبشان، به عنوان یک پلاسسیته ساز (خمیری کننده ) در محدوده متوسط، استفاده میشوند. پلاسسیته سازهای نرمال قادر به کاهش کافی آب هستند زیرا میتوانند دوام را بالا برند. استفاده از مواد الی مانند ملاس در بتن باید بر حسب رفتارشان در برابر اثرات شیمیایی مانند اسید و سولفا ت مورد مطالعه قرار گیرند. ملاسهای خالص، و ملاسها با فرمالیدهید به مخلوطهای بتن در نرخ 0.5% تا 1% افزوده میشوند. در ابتدا، اثر ملاس روی خواص بتن تازه و سخت شده بررسی شد. سپس نمونه های افزودنی در حین تولید برای ازمایش سختی به دست آمدند و در محلولهای اسید و سولفات به مدت 28 و 56 و 90 و 180 روز عمل اوری شدند. پالس فراصوت و آزمایش تراکم در نمونه ها که در معرض اثرات شیمیایی مضر بودند، انجام شد . بعلاوه نمونه های میله ای ملات در محلول اسیدی و سولفات نگه داشته شدند و تغییر آنها طول آزمایش شد. اثر ملاس روی واکنش قلیایی- سیلیکا بسته به تغییرات طولی نمونه های ملات میله ای بررسی شد. رفتار مخلوطها؛ با افزودن مقادیر مشابهی از مخلوطهای بر اساس سولفونات پلیمری به دست آمد و با مخلوطهای محتوی ملاس مقایسه شد. بتنها با ملاس که در معرض مواد شیمیایی مضر بودند، برای کنترل بتن مقایسه شدند. هزینه بتن میتواند با استفاده از ملاس کاهش یابد و باعث تولید محصولات سبز میشود.
کلمات کلیدی: ملاس | نرم کننده میان محدوده | اثر سولفات | اثر اسید | ASR.
مقاله ترجمه شده
2 تعریف خصوصیات مخلوط‌های هیدروفوبیک برپایه سیلان در بتن با استفاده از TOF-MS
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 18
مخلوط‌های هیدروفوبیک برپایه سیلان به ویژه آلکیل تریال اکسیلان ها به عنوان افزودنی‌های دافع آب برای حفاظت از سطح بتن بکار می‌روند. برای بهینه سازی ساختار آلکیل تریال اکسیلان ها از نظر عملکرد دوام بلندمدت، فهم واکنش‌های شیمیایی که بین ترکیبات آلی سیلیکون انجام می‌شود و موادی که این ترکیبات در آنها استفاده می‌شود مهم است. برای همین منظور، تعریف خصوصیات اکسیلان ها و فراورده‌هایواکنششان در بتن ضروری است. بنابراین ما روش تحلیلی مبتنی طیف سنجی جرمی پرواز (TOF/MS) با ترکیب یونیزاسیون الکترواسپری (ESI) و یونیزاسیون جذب لیزری با کمک ماتریس (MALDI) انتخاب کردیم. اکسیلان های تکپار را می‌توان با روش پیشین تحلیل کرد که فرآورده‌های واکنش را می‌توان با روش سابق الذکر به عنوانSilsesquioxanes(SSO) شناخت. نتایج نشان می‌دهند که ESI-TOF/MS و MALDI-TOF/MS به عنوان ابزاری مطمئن و راحت برای تعریف خصوصیات مخلوط‌های هیدروفوبیک برپایه سیلان تکپار و نیز فرآورده‌هایواکنششان ناشی از هیدرولیز و چگالش بکار می‌روند.
کلیدواژه‌ها: تعریف خصوصیات B، | مخلوط D | پلیمرهای D
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer