دانلود و نمایش مقالات مرتبط با Hotel industry::صفحه 1

بلافاصله پس از پرداخت دانلود کنید

کارابرن عزیز، مقالات سایت ( همگی جزو مقالات isi می باشند) بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (حتی محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi مانند IEEE، Sciencedirect، Springer، Emerald و ... انتخاب گردیده اند.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - Hotel industry

تعداد مقالات یافته شده: 7
ردیف عنوان نوع
1 مدل بازرایابی جدید به منظور نجات صنعت گردشگری: مدارک و شواهد پس از بهار عربی مصر
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 23 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 42
پس از 25 ژانویه 2011، مصر شاهد بی‌ثباتی‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بود که منجر به پیامدهای شدید در صنعت توریسم و گردشگری آن شد. بنابراین این وضعیت ناپایدار منجر به وخامت وضعیت اشتغال، کاهش حاشیه سود، اخراج بالای کارمندان و کیفیت پایین خدمات و محصولات گردید. هدف از این پژوهش، بررسی چگونگی خصوصیات گردشگری مصر و مدیریت این معضل از طریق شیوه‌های بازاریابی و ارائه یک مدل بازاریابی جدید است که لایه‌های جدیدی را به عمق مدل آمیخته بازاریابی سنتی می‌افزاید. چارچوب روش‌شناختی برای مساعدت به فرآیند ارزیابی شیوه‌های مدیریت مرتبط با طرح‌های بازاریابی است که در زمان بحران طراحی شده است. نتایج نشان داد، وجود عناصر تاکتیکی که مجموع مدل آمیخته‌‌ی بازاریابی سنتی است در هتل‌ها بررسی گردید. با این حال این عناصر به طور موثر به کار گرفته نمی‌شود و به نظر نمی‌رسد تعامل بین آن‌ها شفاف باشد. همچنین نتایج نشان داد که مدل ارائه شده جدید، چارچوبی را برای صنعت گردشگری مصر ارائه می‌نماید که موقعیت رقابتی مصر را در زمان بحران حفظ نموده و به اجتناب از موقعیت‌های ناخواسته برای نیروی کار و کاهش درآمد شرکت، کمک می‌نماید.
کلید واژه: گردشگری | صنعت هتلداری | مدیریت بحران | آمیخته بازاریابی | روند انتقال.
مقاله ترجمه شده
2 آشفتگی در گردشگری مدیترانه
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 31
از اواسط سال 2015، منطقه مدیترانه توسط یک سری حوادثی که بازارهای مهم گردشگری مثل مصر و تونس را از هم پاشیده است، دچار نوسان شده است. این پدیده همانگونه که ازطریق افزایش قیمت هتلها مشهود است، منجر به یک انحرف قابل توجهی در تقاضای کشورهای شما مدیترانه شده است. با این حال، این رشد در تقاضا گسترده نبوده است. با اینکه این امر به صورت قابل توجهی به مقصدهایی مثل جزایر بالریک سود رسانده است، دیگر مقصدها تاثیر کوچکتری را دیده اند. همچنین، در سطح نوع و دسته شرکت، وضعیت جدید اساسا" به موسسات کم خرج و محدوده – متوسط و هتلهای زنجیره ای بزرگ سود رسانده است. اخیرا" برگزیت (Brexit) به بازار عدم قطعیت افزوده است و هم ارزش پوند انگلیس و هم قیمت سهام شرکتهای بزرگتر را در بخش گردشگری پایین آورده است – پدیده ای که تاثیرات بلند مدتی خواهد داشت.
کلیدواژه ها: منطقه مدیترانه | مهاجر | صنعت هتلداری | قیمت ها | انحراف تقاضا
مقاله ترجمه شده
3 تاثیر کیفیت روی تخمین های بهره وری هتل
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
این مقاله شواهدی تجربی درباره تاثیر کیفیت خروجی روی بهره وری هتل فراهم می کند. این مقاله همچنین نشان می دهد که چگونه غافل شدن از کیفیت می تواند منجر به تخمین های اشتباه درباره بهره وری شود. این مطالعه از روش مرزی تصادفی و مدل پیشنهاد شده توسط باتس و کوئولی (1995) برای تخمین بهره وری 838 هتل در اسپانیا در دوره زمانی 2009 تا 2013 استفاده می کند. مزیت کلیدی این روش قابلیت آن برای تخمین زدن بهره وری و شناسایی عواملی است که تفاوت ها در بهره وری را از طریق یک روند نمونه گیری یک – مرحله ای توضیح می دهد. تخمین های بهره وری هزینه ای که فقط شامل هزینه های کیفیت بالاتر می شوند با تخمین های بهره وری سود که نه تنها هزینه ها را بلکه درآمدهای تولید شده ازطریق کیفیت بالاتر را نیز مدنظر قرار می دهند، مقایسه می شوند. نتایج نشان می دهند که کیفیت یک تاثیر منفی روی بهره وری هزینه ای و یک تاثیر مثبت روی بهره وری سود دارد. بنابراین مدیریت هتل باید راهبردهایی را اجرا کند که ارزش خدمات آنها را به عنوان راهی برای دستیابی به مزایای رقابتی ماندگار افزایش دهند.
کلیدواژه ها: کیفیت خروجی | بهره وری هزینه ای | بهره وری سود | مرز تصادفی | صنعت هتل
مقاله ترجمه شده
4 بررسی سودمندی کمک مالی دولت به هتلها: شواهدی از یک منطقه در آلپاین
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 40
این مقاله تاثیر کمک های مالی دولت را روی عملکرد هتل ها بررسی می کند. دامنه تجربی تحلیل، صنعت هتل در استان ترنتینو ایتالیا و کمک های مالی اعطا شده از سوی دولت محلی می باشد. متغیرهای عینی مطالعه، شاخص های عملکرد نوعی هستند یعنی بهره وری، سودآوری، نرخ اشتغال و تغییرپذیری تقاضا. از یک تخمین گر شرطی اختلاف – در – اختلاف ها و ازطریق کنترل کردن ناهمگنی مشاهده شده و مشاهده نشده هتل که با گذشت زمان تغییر نمی کند، برای تخمین تاثیرات علّی استفاده شد. کمک های مالی دولت تاثیر مثبتی روی عملکرد هتل دارد. با این حال، این تاثیر در مقصدهای گردشگری که تاحد بالایی جذاب هستند نسبت به مقصدهایی با جذابیت کمتر، بزرگتر است و دخالت دولت به صورت بالقوه ای تقسیم کمک های مالی بین این دو را افزایش می دهد.
کلیدواژه ها: صنعت هتل | کمک های مالی دولت | سیاست منطقه ای | تخمین گرهای تطبیقی
مقاله ترجمه شده
5 مدیریت منابع انسانی: بینش هایی از صنعت هتل های بین المللی
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 36
مدیریت استراتژیکی منابع انسانی (SHRM) سه شیوه و راهکار را تعریف می کند : 1- شیوه کار جهانی یا الگوی برتر 2-شیوه ی مناسب سازی احتمالی 3- دیدگاه منبع محور این مقاله شواهدی بر یکسان سازی یاانتخاب ترکیبی از این شیوه ها را از طریق 8 مورد مطالعاتی در صنعت بین المللی هتل پژوهش و تحقیق می کند . نتایج نشان می دهد که شواهد قابل توجهی برای کاربرد ترکیبی با استفاده از یک یا دو شیوه بدست آمده اما شیوه RBV مدیریت منابع انسانی از جهت دستیابی برای تمامی شرکت ها بسیار سخت و مشکل می باشد . در مجموع دست یافتن به انواع شیوه ها و راه کارها از طریقSHRM بسیار چالش برانگیز بوده چون که فشار وارد بر صنایع بسیار زیاد است . این مقاله بیان می کند که کدام شرکت ها چندین سود رقابتی را از مدیریت منابع انسانی را کسب نموده اند و شیوه های HRM تراز بسیار نزدیکی با مدیریت متخصصین برای شرکت های بزرگ دارد و تلاش می کند با افزایش آنها و گسترش مدیریت منابع انسانی در قالب خاص ، پیچیده و تخصصی ، مداخله نموده که این خود تاثیر متقابل آن را در تنویت این سیستم نشان می دهد . واژه های کلیدی: مدیریت منابع انسانی بین المللی | مدیریت استراتژیک منابع انسانی | تمایز | مزیت رقابتی
مقاله ترجمه شده
6 استراتژی های بازاریابی برای بین المللی سازی صنعت هتل در مورلیا
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 17
بازاریابی در این صنعت شخصیت بزرگی را در مفهوم امروزی کسب کرده است. بنابراین ، در اینجا مطالعات بسیاری وجود دارد که شروع به تحلیل دلایل و شکلهایی کرده است که در آن این فرآیند رخ میدهد و چگونه صنعت از آن نفع میبرد. بین المللی کردن از چشم انداز اقتصاد مکزیک دیده میشود که میتواند یک سود و نفع باشد ؛ حفظ و افزایش مقدار بازار خارجی ، سطح رقابت داخلی و خارجی را بهبود میدهد و در انتها ، قابلیت احتمال اقتصاد ، بازار و استخدام کردن را تضمین میکند (گارسیا ، J.M ، 1996) ، این دلیل این است که چرا این برای تحلیل این موضوع مهم است که چگونه بازاریابی میتواند آن بین المللی سازی را شروع کند. فرآیندهای بین المللی سازی صنعتی یکی از روشهای بسیار سخت برای توسعه منافع رقابت پذیری است ، که رقابت پذیری صنعتی بین المللی را ارتقا میدهد (canals , J . 1992) و موقعیت کسب شده را در بازار داخلی تقویت میکند. شاید به این دلیل که این یک فرآیند جدید است ، حوزه ای که بین المللی سازی صنعت هتل را در مورلیا پوشش میدهد که موضوع آنالیز علمی و مونوگرافیکی از نقطه نظر بازاریابی است. هدف ، پیشنهاد راهبردهای بازاریابی است که بین المللی سازی صنعت هتل را در مورلیا ارتقا میدهد. آنالیزهای چگونگی توریستی توسط بازاریابی متأثر شده است ، همچنین شامل یک اصلاح از مطالعات بسیار مرتبط است که ، از یک نقطه نظر عملی و نظری در راهبردها و بین المللی سازی است، تأکید را بر رابطه دو پدیده ایجاد میکنند. موضوعی که منظور این مطالعه است آنالیز خود را در جریانهای صنعتی و آکادمیک متمرکز میکند. نتایج کار میدانی که برای این مقاله انجام شده است بر فرآیند بین المللی سازی صنعت هتل در مورلینا اعمال شده است ؛ باید نشان داده شود، بعلاوه راهبردهای بازاریابی که صنعت هتل بای برای بدست آوردن اصطلاحاً بین المللی سازی اعمال کند.
کلمات کلیدی : استراتژی های بازاریابی | بین المللی سازی | صنعت هتل
مقاله ترجمه شده
7 رابطه بین CRM، RM و عملکرد کسب و کار: مطالعه ای بر روی صنعت هتلداری در تایوان
سال انتشار: 2012 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
هدف این مقاله بررسی پیاده سازی مدیریت روابط با مشتری (CRM) و تأثیر آن بر بازاریابی رابطه ای (RM) و عملکرد کسب و کار از طریق تحلیل صنعت هتلداری در تایوان است. پیمایشی بر روی هتل ها (از جمله هتل های عمومی و گردشگری و مهمانسراهای اتاق و صبحانه (B&B)) انجام شد و در مجموع 560 پرسشنامه بازگشت داده شد. نتایج نشان داد که پیاده سازی CRM تأثیر مثبت و معناداری بر اثر RM دارد و تأثیری مثبت بر عملکرد کسب و کار هتل ها و B&B ها دارد. اما مقایسه مسیرهای موثر مدل های رابطه بین هتل ها و B&B ها نشان داد که برای هتل ها وظیفه خدمات اینترنتی و پشتیبانی از مشتری استراتژی CRM منابع اصلی تأثیرگذاری بر اثر RM و عملکرد کسب و کار است در حالی که برای B&B ها وظیفه پشتیبانی از بازاریابی استراتژی CRM به تنهایی بر اثر RM و عملکرد کسب و کار تأثیر می گذارد. انواع مختلف کسب و کارهای هتلداری برای دستیابی به عملکرد بالاتر باید مزیت اصلی خود را پیش از پیاده سازی استراتژی های کلیدی CRM بشناسند.
کلیدواژه ها: مدیریت ارتباط با مشتری | بازاریابی رابطه ای | عملکرد کسب و کار
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer