دانلود و نمایش مقالات مرتبط با Management education::صفحه 1

تخفیف ماه رمضان

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - Management education

تعداد مقالات یافته شده: 13
ردیف عنوان نوع
1 "مدرسه قدیمی" دربرابر "مدرسه جدید" : استفاده از کتابها و تبلت ها برای بهبود سواد اطلاعاتی و ارتقای یادگیری جمعی دربین دانشجویان رشته کسب و کار
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 24
این مقاله روی استفاده از کتابهای مشترک و برنامه های تبلت در آموزش کسب و کار در پسا – دبیرستان بحث می کند. ما روی روشهایی تاکید می کنیم که توسط آنها هر برنامه، سواد اطلاعاتی و یادگیری جمعی را ارتقا می بخشد. ما نشان می دهیم که چگونه این برنامه ها می توانند مهارتهای ارتباطی و همکاری دانشجویان را ارتقا داده و استفاده پذیری را بالاتر ببرند. ما روی فعالیتهای کلاسی بحث می کنیم که هم یک کتاب مشترک و هم یک تبلت می توانند برای آن استفاده شوند و نیز به عنوان راههای استفاده شوند که در آن برنامه ها، تقویت دوطرفه را جهت فراهم کردن منافع بیشتر درطی اجرا ارائه می دهند. این مقاله با یک بحث روی موانع اجرای یک کتاب مشترک یا یک برنامه تبلت و روشهای غلبه بر این موانع نتیجه گیری می کند.
کلیدواژه ها: کتاب مشترک | برنامه خواندن مشترک | سواد اطلاعاتی | یادگیری جمعی | آیپد | تبلت
مقاله ترجمه شده
2 صدا دادن به ارزشها: یک مشارکت کلی با UNGC PRME جهت تغییر شکل دادن آموزش مدیریت
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 16
صدا دادن به ارزشها (GVV)، یک دیدگاه نوآورانه برای توسعه رهبری مبتنی بر ارزشها، تقریبا" همزمان با راه اندازی اصول معاهده جهانی سازمان ملل برای آموزش مدیریت مسئول (PRME)، آغاز شد. در سال 2007 در اوج رهبری معاهده جهانی، بان کی مون دبیر کل سازما ملل PRME را باهدف همتراز کردن آموزش مدیریت با اهداف گسترده تر معاهده جهانی و تعهد آن به ارزشها و مسئولیت حقوقی، راه اندازی کرد. به طور مشابه، با آغاز به کار GVV در یک دهه پیش و با حمایت موسسه آسپن از برنامه تجارت و جامعه (و نیز انجمن پرورش کوکان کار) و دانکشده مدیریت دانشگاه ییل، هدف از آن، تغییر شکل دادن فنون آموزشی و برنامه درسی برای رهبری ارزش – محور و اخلاق تجاری در سراسر جهان بود. بنابراین بجاست که GVV و UNGC PRME راههای زیادی را برای مشارکت در این کار پیدا کنند. صفحات بعدی موارد زیر را طرح ریزی می کنند: پایه های مفهومی برای صدا دادن به ارزشها؛ تاثیری در آموزش کسب و کار (و فراتر از آن) می گذارد؛ یک تعدادی همکاری های سازنده با PRME درطی دهه گذشته؛ و نهایتا" فرصتهایی برای همکاری های آتی در جهت اهداف توسعه پایدار سازمان ملل.
کلیدواژه ها: صدا دادن به ارزشها | اخلاق تجاری | آموزش مدیریت | توسعه رهبری | UNGC PRME | برنامه درسی و آموزشی
مقاله ترجمه شده
3 تمایل مدیران و دانشجویان به خود – ارجاعی در انتخاب بخشهای بازار هدف
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 33
خود – ارجاعی یک جنبه پایه ای برای فرآیند یادگیری است؛ همه دانشجویان از خودشان به عنوان مدلی برای درک دیگران و اشیای پیرامون خود استفاده می کنند. در این مقاله ما بررسی می کنیم که چگونه خود – ارجاعی به عنوان یک روش یادگیری منجر به این می شود که دانشجویان به صورت ناخودآگاه از خودشان به عنوان مدلی برای بخشهای هدف در طرح های بازاریابی استفاده کنند. ازآنجایی که بسیاری از مدرسان کسب و کار احتمالا" باتجربه هستند، دانشجویان تمایل دارند که در بررسی های خود، بازاریابی اکثر محصولات را برای افراد بزرگسال انجام دهند. اقدام به مطالعه بازاریابی درداخل یک درجه کسب و کار می تواند به صورت موثری این تمایل را کاهش دهد؛ دانشجویان باید به هنگام یک بخش هدف برای طرح های بازرایابی خود، از مدلهای کسب و کار و بازاریابی و دیدگاههای تجربی مطابق با آموزش های خود استفاده کنند. با این حال چیزی که این مقاله نشان می دهد این است که تمایل به خود – ارجاعی علیرغم وجود ابزار بازاریابی و حتی رفتارها و قالب های کلیشه ای، در دانشجویان باقی مانده است و حتی دربین مدیران واجد شرایط که در ادارات بازاریابی کار می کنند مصرّانه پیگیری می شود. ما یک راهبرد فوری عملی را برای مربیان کسب و کار و بازاریابی شاسایی می کنیم تا از آن برای پایخ دادن به این مسئله استفاده کنند.
کلیدواژه ها: خود – ارجاعی | یادگیری خود – ارجاعانه | دانشجویان کسب و کار | مدیران بازاریابی | طرح های بازاریابی | بازرایابی هدف
مقاله ترجمه شده
4 استفاده کردن از "تلنگرها" برای تشویق دانشجو به مشغولیت: یک مطالعه اکتشافی از انگلیس و نیوزیلند
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
این مقاله بررسی می کند که آیا مشغولیت دانشجو توسط استفاده کردن از تلنگرهای ویژه جهت هدایت رفتارها به سمت دستیابی به یک نتیجه مطلوب، تحت تاثیر قرار می گیرد یا خیر. شواهدی قبل از این وجود دارد که نشان می دهد استفاده از تلنگرها ممکن است تاثیر مثبتی در جمعیت عمومی داشته باشد، اگرچه تحقیقات قبلی اندکی نشان داده اند که آیا منافع بالقوه ای در "معماری انتخاب" یا طراحی چنین ابزار آموزشی وجود دارد یا خیر. با استفاده کردن از گروه های دانشجویی تحصل کننده در مقطع لیسانس رشته حسابداری در دانشگاههای انگلیس و نیوزیلند، تعدادی از سنجه های مشغولیت مثل حضور و نظرات دانشجو درباره کارآمدی تلنگرهای ویژه، بررسی شد.
به نظر نمی رسد که نتایج نشان دهنده بهبود قابل توجهی در مشغولیت دانشجو باشند، اگرچه بررسی دقیق تر شواهد، بیانگر این است که این احتمالا" پیامدی از نوع تلنگر استفاده شده و راهی باشد که یک فرد دانشجو با پیامی که دانشگاه سعی در انتقال آن دارد ارتباط برقرار می کند.
علیرغم عدم وجود نتایج قابل توجه، این مقاله هنوزهم قادر است تا سهم قابل توجهی در حوزه مهم مشغولیت دانشجو و تحقیقات روی تلنگر داشته باشد. فقدان پاسخ ممکن است برای سایرین جالب توجه باشد تا پاسخهایی در این حوزه تحت تحقیق تولید کنند.
کلیدواژه ها: تلنگر | معماری انتخاب | مشغولیت دانشجو
مقاله ترجمه شده
5 تاثیر یک بازی شبیه سازی ERP روی یادگیری آنلاین
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 22
افزایش روزافزون آموزش آنلاین این موضوع را تاکید می کند که استفاده از ابزار رو – در – روی سنتی برای دانشجویان به داخل کلاس های مجازی گسترده شده است. دانشجویان کسب و کار در دوره های آنلاین MBA (مدیریت اجرایی تجاری) در دو دانشگاه با تصمیم گیری با استفاده از بازی ساخت شبیه سازی ERP (برنامه ریزی منابع شرکتی) SAP مورد بررسی قرار گرفتند. از دانشجویان قبل و بعد از تجربه شبیه سازی خود در 5 بُعد شامل نحوه نگرش به SAP و چندین بُعد در دانش برنامه ریزی منابع شرکتی رأی گیری شد. پی برده شد که دانشجویان نگرش خود به SAP و دانش برنامه ریزی مدیریت اجرایی را با کامل کردن بازی شبیه سازی سه – دوره ای، افزایش داده اند. این نتایج برای مربیان کسب و کار در دوره های آنلاین، قابل توجه هستند چون نشان می دهد که افزایش یادگیری به علت شبیه سازی ERP نه تنها در کلاس های آموزشی رو – در – رو اتفاق می افتد بلکه در یک محیط غیرهمزمان نیز اتفاق می افتد. مقایسه نتایج با نتایج گزارش شده در مطالعات قبلی که با کلاس های سنتی سروکار داشتند بینش ها و موضوعات بالقوه بیشتری را برای تحقیقات آتی آشکار می کند.
کلیدواژه ها: یادگیری آنلاین | تدریس آنلاین غیرهمزمان | ERP | شبیه سازی ERP | SAP
مقاله ترجمه شده
6 تاثیر نمره های پیش بینی شده و نمره های واقعی روی قصد درس خواندن دانشجویان
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 33
این مطالعه دو پرسش درباره تفاوت های بین نمره مورد انتظار و نمره واقعی دانشجویان در دوره های دانشگاهی را بررسی می کند: چه عواملی در ایجاد این تفاوت ها سهیم هستند و کدام یک از این اختلافات بر تحصیلات بعدی دانشجویان اثر می گذارند؟ این تحقیق 278 دانشجوی دوره لیسانس 5 ساله رشته کسب و کار را ارزیابی کرده است. دانشجویانی با قابلیت های علمی قویتر، شکاف های کوچکتر (کمتر منفی) بین نمره خود و اهداف خود دارند، درحالیکه دانشجویانی با نمره های بالاتر در کنترل شخصی، شکاف های عمیق تر (بیشتر منفی) دارند. این شکاف ها بعدا" در دوره درسی باریک تر شدند چراکه اهداف دانشجویان به گونه ای کاهش یافت که با مدارک واقعی آنها هرچه بیشتر و نزدیکتر هماهنگ شود. اگر نمره واقعی دانشجویان از اهداف اصلی و یا از اهداف به روز شده آنها پایین تر بود تحصیلات خود را افزایش دادند. برعکس، اختلاف بین اهداف ذهنی دانشجویان از نمره تحصیلی و نمره نهایی وعینی و پیش بینی شده آنها، بر قصد آنها به ادامه تحصیل اثری نداشت.
کلیدواژه ها: بازخورد | نمره ها | تحصیلات لیسانس | کنترل شخصی | پیش بینی | اهداف
مقاله ترجمه شده
7 سوابق عملکرد تیمی درمورد مطالعات موردی در یک دوره مدیریت راهبردی اعلی
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 13 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 39
کسب دانش و مهارت ازطریق مطالعات موردی تیم – محور، یک دیدگاه رایج آموزشی و پرورشی در دوره های مدیریت راهبردی می باشد. این مطالعه بررسی می کند که چرا برخی تیم های دانشجویی در کار مطالعاتی موردی نسبت به سایر تیم ها عملکرد بهتری دارند. چندین متغیر با ویژگی های تیمی همراه شد و اثرات آنها روی عماکرد تیم بررسی شد. نتایج نشان داد که تاثیرات متغیرهای مستقل دررابطه با عملکرد تیمی ذهنی " بررسی شده توسط خود فرد" و عملکرد تیمی عینی "بررسی شده توسط کارشناس" متفاوت می باشد. به جز برای گرایش نمره ای/ عملکردی، سایر متغیرهای مستقل شامل سودمندی فرآیند تیمی، گرایش تحلیلی، گرایش یادگیری و آماده سازی پیشرفته نشانگر یک رابطه مثبت و تنوع نشانگر یک رابطه منفی با عملکرد تیمی ذهنی " بررسی شده توسط خود فرد" بود. برعکس، فقط دو متغیر مستقل، آماده سازی پیشرفته و تنوع، با عملکرد تیمی عینی "بررسی شده توسط کارشناس" رابطه داشتند؛ اولی رابطه ای مثبت و دومی رابطه ای منفی داشتند.
کلیدواژه ها: دوره مدیریت راهبردی اعلی | یادگیری تجربی | مطالعات موردی | تیم های دانشجویی | یادگیری مبتنی بر تیم | عملکرد تیمی
مقاله ترجمه شده
8 تدریس علوم اقتصادی در آموزش عالی: مروری بر منابع علمی مربوط به روش غیرقابل تغییر "سخنرانی و گچ"
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 19
هدف از این مرور، بررسی چیزهایی است که منابع علمی موجود درباره روشهای فعلی تدریس در علوم اقتصادی می گویند و اینکه چه روشهایی جایگزینی ممکن است درکنار روش غالب سخنرانی (گچ و حرف) دردسترس باشند. یافته های این مرور عبارتند از، الف) روش سخنرانی همچنان روش ترجیح داده شده برای تدریس در علوم اقتصادی است؛ ب) روی تعدادی از روشهای مختلف تدریس تلاش شده است که نتایجی ترکیبی به دست آمده است؛ و ج) برمبنای یافته های تحقیق، یک روش تدریس چندگانه توصیه می شود.
کلیدواژه ها: روشهای تدریس | علوم اقتصادی آموزش عالی
مقاله ترجمه شده
9 تاثیر لذت حس شده، سودهای متقابل مشاهده شده و توان دانش بر روی به اشتراک گذاری دانش ازطریق فیسبوک توسط دانشجویان
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 38
این مطالعه رابطه بین لذت حس شده، منافع دوطرفه حس شده، وضعیت حس شده، خروجی، انتظار و توان دانش حس شده و نیز چگونگی تاثیرگذاری هریک از این عوامل بر به اشتراک گذاری دانش بین دانشجویان ازطریق فیسبوک را بررسی می کند. تاثیرات استفاده از فیسبوک روی به اشتراک گذاری دانش توسط دانشجویان دربین 170 دانشجوی دوره لیسانس اندازه گیری شد و با استفاده از مدلسازی معادله ای ساختاری بررسی شد. نتایج نشان داد که انتظار خروجی، عامل اصلی اثرگذار بر به اشتراک گذاری دانش توسط دانشجویان است و پس از آن منافع دوطرفه حس شده و لذت حس شده قرار دارند. دانشجویان به دلیل خروجی مورد انتظار یعنی احترام دریافت شده از سایر اعضا و افراد، نظرات خوب از دوستان، فرصت غنی سازی دانش و شناخت خود، دانش را به اشتراک گذاشته و به دیگران کمک می کنند. توان دانش و وضعیت حس شده، انگیزه هایی قوی برای به اشتراک گذاری دانش توسط دانشجویان در یک گروه فیسبوک نیستند. عوامل اثرگذار بر به اشتراک گذاری دانش توسط دانشجویان می توانند بین افراد مختلف و زمینه های مختلف، متفاوت باشند، بنابراین تحقیقات آتی می توانند اختلافات در مشارکت در رسانه های اجتماعی را برمبنای جنسیت، سن یا موضوع اصلی بررسی کنند. یافته های این مطالعه به ما کمک کرد تا درک کنیم که چرا دانشجویان برای به اشتراک گذاری دانش در یک زمینه یادگیری خاص، انتخاب می کنند که در رسانه های اجتماعی به ویژه فیسبوک مشغول باشند که برای آموزگاران مفید خواهد بود.
کلیدواژه ها: به اشتراک گذاری دانش | رسانه های اجتماعی | شبکه های اجتماعی | فیسبوک | مدلسازی معادله ای ساختاری | اجتماع | سود متقابل مشاهده شده
مقاله ترجمه شده
10 استفاده از مصاحبه اطلاعاتی برای به دست آوردن یک بینش درباره تخصص یک مدیر
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 29
یک مصاحبه حاوی اطلاعات مفید که به جلسه توضیحی یا مصاحبه شبکه ای تیز مشهور است، "فرصتی برای پی بردن به مغز افراد درباره یک تخصص، کسب و کار یا صنعت است" (دکاری 2010 ص 306). هدف این مطالعه، بررسی این است که آیا این کار، وقتی که اصلاح شود، می تواند به دانشجویان سال دوم رشته آموزش مدیریت در درک و فهم تخصص یک مدیر کمک کند یا خیر. این کار برای دانشجویان فرصتی فراهم می کند تا با یک متخصص در یک حرفه و روی موضوعات متنوعی تعامل داشته باشند که به دانشجویان کمک می کند تا بفهمند که تمایل به انجام چه کارهایی در این صنعت وجود دارد، نوع شرکت یا یک شغل و حرفه را درک کنند. با اینکه مصاحبه های اطلاعاتی در دوره های ارتباطی در برنامه های آموزشی مدیریتی استفاده شده اند اما هیچ چیزی درباره استفاده یا مفید بودن این کار در دیگر دوره های مدیریتی مشخص نیست. از 111 دانشجو در یک دوره مدیریت منابع انسانی خواسته شد تا یک نسخه اصلاح شده از مصاحبه اطلاعاتی را تکمیل کنند. داده ها با استفاده از یک ارزیابی روی 89 دانشجو جمع آوری شدند. نتایج نشان می دهد که دانشجویان به صورت کلی چیزهای بیشتری درباره تخصص و حرفه یک مدیر یاد گرفتند و یک بینش درباره شغل ها در صنعت ها و شرکتهای انتخاب شده به دست آوردند. دلالت ها برای تدریس نیز به همراه بحث روی هر نتیجه اصلی ارائه می شود.
کلیدواژه ها: جلسات اکتشافی | مصاحبه شبکه ای | دانشجویان لیسانس | روش تدریس
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer