دانلود و نمایش مقالات مرتبط با Rites of Passage::صفحه 1

دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - Rites of Passage

تعداد مقالات یافته شده: 2
ردیف عنوان نوع
1 سفر به بزرگسا لی: مطالعه ی خدمت سربازی بعنوان یک مرحله گذر در کتاب « همسایه ها » نوشته ی احمد محمود
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 14
این مقاله در تلاش است تا گذری داشته باشد بر سفر یک راوی نوجوان به سوی بزرگسالی در کتاب « همسایه ها » نوشته‌ی احمد محمود. با در نظر گرفتن رشد شخصیت اصلی به سوی بزرگسالی، مقاله به بحث تلقی خدمت سربازی اجباری به عنوان یک مرحله گذر به سوی بزرگسالی در اجتماع می‌پردازد. همان‌طور که ذکر شد، از طریق این آیین در نهایت خالد بعنوان یک بزرگسال در جامعه اش تایید می‌شود. اگرچه اضطراب این خدمت او را فرا می‌گیرد اما در نهایت او بر این اضطراب فائق می‌آید و پس از آن در جامعه شأن و منزلت می‌یابد. ساختار دو قطبی که باعث شکل‌گیری گرایش‌های اجتماعی می‌شوند و تجربه سربازی منجر به انتقال زندگی وی از دوران نوجوانی به بزرگسالی می‌شود. علاوه بر این مردم در داستان به دو گروه رشد یافته ( بزرگسال ) و رشد نیافته ( کودک ) تقسیم می‌شوند. خالد پیشکسوت و با تجربه جز گروه اول است. هر چند دانش خواننده نسبت به فضای داستان به اظهارات شخصیت راوی محدود است. بر این اساس جهت‌گیری این داستان به صورت – من (خالد –بزرگسال )، با احتساب چهار سال از زندگی شخصی بزرگسالی اوست. عمل نقل داستان به تجربه کردن -من (خالد- نوجوان) اشاره نمی‌کند. بر اساس مدل‌های رشدی مدرن، شخصیت در حال تبدیل ( از نوجوانی به بزرگسالی ) به عنوان یک نوجوان تلقی می‌شود. اما در جامعه‌ای که خالد به دنیا آمده نوجوانی به عنوان چرخه‌ای از زندگی به حساب نمی‌آید . مراسم آیینی انتقال به بزرگسالی خالد در ظاهر از طریق خدمت سربازی محقق شده است، اما جای سوال دارد که خود خالد چه مقدار از این دوره‌ی تکامل آگاه است. اما می‌توان گفت که رشد و ترقی او توسط فعالیت‌های سیاسی، خدمت سربازی و همچنین مسائل اجتماعی دیگری مانند خانواده ، همسایه ها، هم‌سن و سالان و اعضای حزب، تحت تاثیر قرار گرفته است .
کلمات کلیدی : احمد محمود | همسایه ها | نوجوانی | مراسم ترقی | بزرگسالی
مقاله ترجمه شده
2 مطالعه ی خدمت سربازی بعنوان یک مرحله گذر در کتاب « همسایه ها » نوشته ی احمد محمود
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 16 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 13
این مقاله در تلاش است تا گذری داشته باشد بر سفر یک راوی نوجوان به سوی بزرگسالی در کتاب « همسایه ها » نوشته ی احمد محمود .با در نظر گرفتن رشد شخصیت اصلی به سوی بزرگسالی ، مقاله به این بحث می پردازد که خدمت سربازی اجباری بعنوان یک مرحله گذر به سوی بزرگسالی در اجتماع تلقی می شود . بعنوان آیین یا عرف تلقی می شود . به این دلیل که از طریق این آیین در نهایت خالد بعنوان یک بزرگسال در جامعه اش تایید می شود اگرچه خستگی این خدمت او را فرا می گیرد اما تا آخر رمان او بر این خستگی فائق می آید.و پس از آن در جامعه شان و منزلت می یابد . ساختار دو قطبی که گرایش های اجتماعی را شکل می دهند و این تجربه منجر به انتقال زندگی وی از دوران نوجوانی به بزرگسالی می شود. علاوه بر این مردم در داستان به دو گروه رشد یافته ( بزرگسال ) و رشد نیافته ( کودک ) تقسیم می شوند . خالد پیشکسوت و با تجربه جز گروه اول است .دانش خواننده درباره ی فضای داستان محدود به گزارشات راوی ( خالد به عنوان نوجوان ) محدود می شود. بر اساس مدل های رشدی مدرن ، شخصیت در حال تبدیل ( از نوجوانی به بزرگسالی ) به عنوان یک نوجوان تلقی می شود.اما در جامعه ای که خالد به دنیا آمده نوجوانی به عنوان چرخه ای از زندگی به حساب نمی آید . مراسم آیینی انتقال به بزرگسالی خالد به نظر می رسد که در خدمت سربازی محقق شده است اما جای سوال دارد که خود خالد چه مقدار از این دوره ی تکامل آگاه است.اما می توان گفت که رشد و ترقی او توسط فعالیت های سیاسی ، خدمت سربازی و مسائل اجتماعی دیگری مانند خانواده ، همسایه ها تحت تاثیر قرار گرفته است .
کلمات کلیدی : احمد محمود | همسایه ها | نوجوانی | مراسم ترقی | بزرگسالی
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer