دانلود و نمایش مقالات مرتبط با Seismic response::صفحه 1

دانلود بهترین مقالات isi همراه با ترجمه فارسی

کارابرن عزیز، مقالات isi بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi انتخاب گردیده اند. همچنین تمامی ترجمه ها دارای ضمانت کیفیت بوده و در صورت عدم رضایت کاربر مبلغ عینا عودت داده خواهد شد.

پشتیبانی
اپلیکشن اندروید
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - Seismic response

تعداد مقالات یافته شده: 6
ردیف عنوان نوع
1 ارزیابی محاسباتی کارآیی شکنندگی با استفاده از حالت حدی الاستیک معادل و بیزین به روز شده
سال انتشار: 2018 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 35
به طور معمول، پاسخ لرزه ای اولیه ساختار ها مانند ساختمان ها و سیستم های ثانویه مانند لوله ها از طریق تجزیه و تحلیل جداگانه ارزیابی می شود. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که این دو سیستم از طریق روشهای مختلف (تعامل جرمی، خنثی کردن غیر کلاسیک، فازبندی و غیره) با هم در ارتباط هستند. تجزیه و تحلیل سیستم متصل نه تنها منطقی است، بلکه محافظه کاری بیش از حدی را که در آن وجود دارد حذف می کند. در نتیجه ارزیابی های ضعف براساس تجزیه و تحلیل جدا نیز نادرست است و آنالیز های متصل به هم باید در چنین ارزیابی هایی انجام شود. با این حال، آنالیزهای غیر خطی چنین سیستم های پیچیده ایی به ویژه در زمینه ارزیابی شکنندگی، که نیازمند تعداد زیادی آنالیز غیر خطی است غلط محاسبه می شود. Gupta و (2017) Tadinada معادل مفهوم الاستیک محدود را درجهت کاهش تلاش محاسباتی مورد نیاز در این ارزیابی ها ارائه دادند و در عین حال ضعف لرزه ای با دقت کافی را ارزیابی کردند. این مقاله برخی از محدودیت ها تجربه شده در استفاده از معادله حالت محدودیت مطرح شده را مطرح می کند و افزایش ارزش را نشان می دهد. نقش جدید این مطالعه بر محاسبه اثر غیر مشخص خصوصیات غیرخطی و تأثير خنثی سازی غیر کلاسیک مترکز است. بر خلاف فرمول پیشنهادی اصلی ، فرمول پیشنهادی همچنین تنوع نامتقارن معادل حالت محدود را با نسبت نرخ تنظیم درنظر می گیرد. علاوه بر این، روش بیزین در روش¬های پیشنهادی برای افزایش دقت شکنندگی لرزه ای در سیستم های اولیه و ثانویه تنظیم شده یا تقریبا تنظیم شده ترکیب شده است. مثال های عددی برای نشان دادن اینکه شکل اصلاح شده دقت را در هر دو سیستم های تنظیم شده و تنظیم نشده بهبود می دهد، استفاده شده است. به طور خلاصه، روش پیشنهادی یک چارچوب کارآمد برای ارزیابی ضعف لرزه ای و ارزیابی ریسک برای سیستم های متصل شده را فراهم می کند.
مقاله ترجمه شده
2 استفاده از المان اتصال تیر به ستون به منظور تجزیه و تحلیل قاب بتن مسلح
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
با توجه به آزمایش هایی که برای شناسایی زلزله در آزمایشگاه ها انجام گرفته است،اتصالات تیر به ستون قاب بتن مسلح در کشور چین ، بسیار ضعیف و حساس هستند و بسادگی میشکنند و خرابی های شدیدی را به بار می آورند . با این حال، واکنش تغییر ناپذیر اتصالات به ندرت در تجزیه و تحلیل ساختاری و یا طراحی های مربوطه در نظر گرفته شده است . یک عنصر مشترک جدید با توجه به تغییر شکل برشی و رفتار نوار- لغزش و با استفاده از مجموعه داده های تجربی پیشنهاد و تایید شد . دو نمونه قاب بتن مسلح با جزئیات مختلف همراه با اتصالاتشان مورد بررسی قرار گرفتند و واکنش های لرزه ای شبیه سازی شده شان با نتایج تجربی جهانی و محلی مقایسه گردید . بر اساس شبیه سازی ها دریافتیم که این اتصالات میتوانند برای مدل سازی ساختاری 2D مناسب باشند . در نهایت، دو قاب سازه های بتن با همان ابعاد و نسبت تقویت اما شکل پذیری های مختلف یک بار اتصال و یک بار بدون اتصالات شبیه سازی شدند . این اتصالات نشان دادند که می توانند به دقت رفتار مکانیکی چنین ساختارهایی را با قطعاتشان به خصوص رفتار پسماند ، پیش بینی کنند . با توجه به نتایج حاصل ، دریافتیم که شکست اتصالا بیشتر در ساختارهایی با انعطاف پایین اتفاق می افتد و به دنبال آن انعطاف پذیری و توانایی توزیع انرژی ساختار ها را کاهش داده و حتی منجر به فروپاشی ساختار میشود . عملکرد لرزه ای ساختارهایی که انعطاف پذیری کمی دارند ، به علت توزیع انرژی کم ، مقامت در برابر سقوط ضعیف ، زودشکن بودن ، در قیاس با ساختار های طراحی شده ی جدید بسیار بدتر و ضعیف تر هستند .
کلمات کلیدی: اتصالات تیر به ستون | قاب های بتن مسلح | تغییر شکل برشی | ساختارهای کم شکل پذیری
مقاله ترجمه شده
3 پاسخ‌های لرزه‌ای قاب‌های بتن مسلح با بادبندهای کمانش ناپذیر زیگزاگی
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 29
در مطالعه قبلی یک سیستم جدید قاب با بادبند کمانش ناپذیر برای قاب‌های بتن مسلح پیشنهاد شد که ویژگی‌اش استفاده از آرایش زیگزاگی بادبندهای کمانش ناپذیر جهت سهولت اتصال فولاد به بتن بود. آزمایش‌های آزمایشگاهی به منظور ساخت مدل‌های عددی واقعی اتصالات بادبندی در سیستم پیشنهادی انجام شدند. با این مدل‌های عددی، یک تحلیل غیرخطی برای نمونه اصلی ساختمان انجام شد تا رفتار لرزه‌ای سیستم قاب بادبندی جدید بررسی شود. نتایج نشان دادند که بادبندهای کمانش‌ناپذیر در این سیستم جدید در کاهش پاسخ ساختمان، حتی اگر غیرخطی بودن اتصال بادبند لحاظ شود، کارآمدند. علاوه بر این، مقاومت موردنیاز اتصالات بادبند حساسیت زیادی به مودهای بالای سیستم پس از تسلیم بادبندها دارد.
کلمات کلیدی: کمانش بادبند مهار | قاب بتن مسلح | اتصال میهمان | کابین بتونی | پیچ و مهره تحت فشار | ارتعاش حالت بالاتر | تجزیه و تحلیل پویا غیر خطی | مدل استراوت و کراوات
مقاله ترجمه شده
4 تاثیر تعامل ساختار زمین در مقاومت ریزش های زلزله ای در ساختمان های فوق العاده بلند
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 22
آزمایشات در زمینه های متعدد نشان می دهد که تعامل ساختار زمین (SSI) تاثیر قابل توجهی در ویژگی های پویای ساختمان های فوق العاده بلند دارد، که ممکن است به واکنشات زمین لرزه ای در سازه های پیش بینی نشده و / یا شکست منجر شود. با توجه به برج شانگهای با ارتفاع 632 متر به عنوان هدف پژوهش، رویکردِ زیرسازی جهت شبیه سازی اثر SSI در واکنشات زمین لرزه ای برج شانگهای مورد استفاده قرار داده شده بود. عامل محدود (FE) مدلی از روبنای برج شانگهای و مدل تحلیلی ساده، مدلی از زمین زیرسازی شده و مجاوری است که بنیان نهاده شده است. پس از آن، روند ریزش برج شانگهای به سبب تعامل ساختار زمین SSI همچنین مکانیسم فروپاشی نهایی آن پیش بینی شده است. اثرات SSI در ظرفیت مقاومت در برابر ریزش و شکست های متوالی مورد بحث قرار داده شده است. نتایج نشان می دهد، زمانیکه SSI در نظر گرفته شد، دوره ابتداییِ برج شانگهای به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، و نسبت حاشیه ریزش با کاهش متناظر از فشار زمین لرزه بهبود یافته است. علاوه بر این، SSI تاثیرِ چندینی بر شکست متوالی برج شانگهای که در معرض زمین لرزه شدید است قرار دارد، اما تاثیر ناچیزی بر حالت نهایی شکست دارد.
کلمات کلیدی: تعامل ساختار زمین | زیر سازی | ساختمان های فوق العاده بلند | مقاومت در برابر ریزش | شبیه سازی عددی
مقاله ترجمه شده
5 تجزیه و تحلیل دینامیکی دیوار های کنسول انعطاف پذیر حفظ كننده خاک الاستیک توسط مدل اصلاح شده Vlasov-Leontiev
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 27
پاسخ دینامیکی دیوار های کنسول انعطاف پذیر حفظ كننده خاک الاستیک براي هارمونیک كردن برانگیختگیهای عرضی لرزه با کمک یک مدل پایه Vlasov-Leontiev اصلاح شد و بر اساس فرض محو جابجایی عمودی متوسط خاک است. تعامل دیوار خاک در مدل ارائه شده در نظر گرفته شده است. معادلات حاکم و شرایط مرزی دو تابع همراه در مدل ناشناخته است كه از اصل همیلتون ايجاد شده است. راه حل هاي دو تابع ناشناخته هستند و بر اساس یک الگوریتم تکرار شونده به دست آمده است. روش حاضر نتایج آن را با نتايجي که از راه حل های تحلیلی موجود تأیید شده است مقایسه كرده است. علاوه بر این، یک مدل مکانیکی برای ارزیابی روش ارائه شده پیشنهاد شده است. مطالعه پارامتری به منظور بررسی اثرات خواص سیستم دیواره هاي خاک و برانگیختگیهای پاسخ دینامیکی دیوار انجام می شود.
کلمات کلیدی: پاسخ لرزه | دیوار حائل انعطاف پذیر | تعامل خاک-دیوار | مدل ولاسوف-Leontiev اصلاح شده | اصل همیلتون
مقاله ترجمه شده
6 تحلیل تاریخچهء کشسانی– پلاستیکی برای ساختمان های بسیار بلند خاکی، تحت تاثیر زمین لرزه
سال انتشار: 2011 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 4 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 13
جهت مطالعهء بر روی واکنش مربوط به فشار ساختمان های بسیار بلند، اثرات متقابل ساختمان های بسیار بلندِ خاکی نیز تحت برانگیختگی زمین لرزه در قلمرو زمانی در نظر گرفته شده اند. ضمنأ برنامه ترمیم نیروی ساختاری ضریب بتن ها، میله های فولادی، و چارچوب ساختار فولادی را توسعه بخشیده است. بعلاوه مشخصات غیرخطی خاک توسط معیارِ cohr-moulomb از طریق کد مربوطه ارائه شده است. مدل سه بُعدی واکنشات از SFSI استنباط گردیده است و تعدیل چسبناک و تماس غیرخطی بین خاک و اساس آن را در نظر گرفته است. با در نظر گرفتن مهندسی کاربردی، نمونه ای از ساختمان های فوق العاده بلند، رفتارهای دینامیکی و پیشینهء تحلیل ها را برآورد نموده است. نتیجه تحلیل ها نشان می دهد که رفتارهای دینامیکی و مکانیکی، اجزای ساختاری را بطور صریح تغییر داده و این برنامه راه مهمی را در پیشینهء این تحلیلها قرار داده است.
کلمات کلیدی: بازگرداندن مدل نیروی ساختاری | CM معیار تطبیق CM معیار DP | تعامل | پاسخ لرزه الاستیک و پلاستیک
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer