مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده حقوق و روانشناسی
 • صدور حکم نهایی عدم صلاحیت کیفری آسیب شناختی در زمینه ای از موانع مسئله نهایی:دیدگاه مقایسه ای

  مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

  سال انتشار:

  2015


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  صدور حکم نهایی عدم صلاحیت کیفری آسیب شناختی در زمینه ای از موانع مسئله نهایی:دیدگاه مقایسه ای


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Adjudicating pathological criminal incapacity within a climate of ultimate issue barriers: A comparative perspective


  منبع:

  sciencedirect - elsevier - International Journal of Law and Psychiatry (2015)


  نویسنده:

  Geert Philip Stevens


  چکیده انگلیسی:

  Mental health experts are increasingly being utilised by the criminal justice system to provide assistance to courts during the assessment of issues falling beyond the knowledge and/or experience of the courts. A particular domain where the assistance of qualified psychiatrists and psychologists is becoming essential is where the defence of pathological criminal incapacity falls to be assessed. Mental health professionals testifying during trials where the defence of pathological criminal incapacity is raised will present opinion evidence which is one of the exceptions to the rule of inadmissibility of opinion evidence. Mental health professionals providing their opinion evidence are, however, prohibited from expressing opinions on so-called “ultimate issues” upon which only the court may ultimately rule upon. The latter rule is also commonly known in practice as the “ultimate issue” rule which presents multifaceted challenges in respect of the application of the defence of pathological criminal incapacity. In this article, the author assesses the application of the ultimate issue rule with reference to the defence of pathological criminal incapacity as it operates within the South African criminal law context. A comparative analysis is also provided with reference to the rule as it operates in the United States of America and more specifically Federal Rule 704. It is concluded that the ultimate issue rule unnecessarily restricts testimony provided by mental health professionals as such placing a barrier on such evidence. As such, it is argued that the rule is superfluous as it remains within the discretion of the trier of fact to decide as to what weight to attach to such evidence.
  Keywords: Criminal incapacity | Ultimate issue | Insanity | Expert evidence


  چکیده فارسی:

  کارشناسان سلامت روان به طور گسترده ای توسط سیستم عدالت کیفری به استفاده و ارائه کمک به دادگاه در ارزیابی مسائل رو به سقوط ،در زمینه ی دانش و اطلاعات و یا تجربه های دادگاهی ارائه داده اند . حوزه ای خاص که در آن به کمک روانپزشکان و روانشناسان واجد شرایط در حال تبدیل شدن به موردی ضروری می باشد که در آن دفاع از عدم صلاحیت کیفری اسیب شناختی مورد ارزیابی قرار میگیرد. متخصصان سلامت روانی با ارائه ی شهادت در طول محاکمه که در آن دفاع از عدم صلاحیت کیفری اسیب شناختی مطرح خواهد شد شواهد نظری را به عنوان یکی از استثناها از قاعده ی ناتوانی شواهد نظری ارائه می دهند. متخصصان بهداشت روانی با ارائه شواهد نظر خود فعال هستند، با این حال، از ابراز عقیده در به اصطلاح "مسائل نهایی" که بر اساس آن دادگاه ممکن است در نهایت تنها به حکومت اجبار کند منع می شوند . قانون دوم نیز معمولا در عمل به عنوان "مسئله نهایی" قانونی که در چالش های چند وجهی در رابطه با استفاده از دفاع عدم صلاحیت کیفری اسیب شناختی معروف شده است. در این مقاله، نویسنده با ارزیابی استفاده از قانون مسئله نهایی با اشاره به دفاع از عدم صلاحیت کیفری اسیب شناختی آن را به عنوان چارچوب قانون کیفری آفریقای جنوبی معرفی می کند. تجزیه و تحلیل مقایسه ای نیز با اشاره به قانون و ارائه آن به همین عنوان در ایالات متحده آمریکا کار می کند و به طور خاص قانون فدرال را به تصویب می رساند. انها به این نتیجه رسیدند که در چنین موردحکومت نهایی ،اگر مسائل بی ارزش را محدود به شهادت متخصصان سلامت روانی قرار دهند یک مانع در راستای چنین شواهدی قرار می گیرد . به این ترتیب، استدلال می شود که تلاش حکومت ،جهت کوشش در حفظ واقعیت های ان، بر اساس تصمیم گیری بر طبق چنین مدارک و شواهد پیوستی ،بیهوده باقی می ماند کلمات کلیدی: عدم صلاحیت کیفری | موضوع نهایی | جنون | شواهد کارشناسی


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 28

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 87 کیلوبایت


  قیمت: 30000 تومان  27000 تومان(10% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer