دانلود مقاله و خرید ترجمه:چه كسي به توانايي نياز دارد؟

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده حقوق و روانشناسی
 • چه كسي به توانايي نياز دارد؟

  مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

  سال انتشار:

  2015


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  چه كسي به توانايي نياز دارد؟


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Who needs capacity?


  منبع:

  sciencedirect - elsevier - International Journal of Law and Psychiatry (2015)


  نویسنده:

  Alec Buchanan


  چکیده انگلیسی:

  The UK Law Commission's Discussion Paper, Criminal Liability: Insanity and Automatism, recommends introducing the concept of capacity to the insanity defence. The concept of capacity has an established role in those parts of the law that concern the validity of the decisions that people make, for instance in composing a will or entering into a contract. Making mental capacity a criterion for criminal responsibility in a mentally disordered defendant, however, is potentially problematic. First, the term capacity already has several different meanings in the literature on the jurisprudence of mental abnormality. Second, using the concept of capacity in the way that the Law Commission proposes poses difficulties that relate to the provision of testimony by expert witnesses.
  Keywords: Capacity | Choice | Excuse | Responsibility


  چکیده فارسی:

  مقاله مربوط به مبحث كمسيون قانوني بريتانيا، با عنوان مسئوليت جزايي: جنون و ديوانگي و حركات غير ارادي مفهوم استعداد و توانايي را براي دفاع از جنون و ديوانگي، مطرح كرده است. اين مفهوم از نقش تثبيت شده اي در آن قسمت از قانون كه اعتبار تصميمات اتخاذ شده توسط مردم را مورد ملاحظه قرار مي دهد، برخوردار مي باشد كه از آن جمله تصميمات مي توان به توافق در قرارداد اشاره كرد برخورداري از ظرفيت و توانايي روحي و رواني معياري براي مسئوليت جزايي، محسوب مي شود كه خود مسئله برانگيز است. نخست آنكه، واژه ظرفيت و توانايي از معاني مختلفي در نشريات به فلسفه حقوقي نابهنجاري روحي و رواني، برخوردار است. ثانياً اينكه استفاده از اين مفهوم به روشي صورت مي گيرد كه كمسيون قانوني، دشواريهاي مربوط به تمهيد گواهي و شهادت توسط شاهد خبره را مطرح مي نمايد.
  واژه های کلیدی: ظرفیت | انتخاب | بهانه | مسئولیت


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 19

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 59 کیلوبایت


  قیمت: 30000 تومان  24000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer