مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده بهداشت و درمان
 • تأثیر مدیریت جدید دولتی نسبت به کارآیی و آنالیز بیمارستان‏های مادرید

  مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

  سال انتشار:

  2015


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  تأثیر مدیریت جدید دولتی نسبت به کارآیی و آنالیز بیمارستان‏های مادرید


  عنوان انگلیسی مقاله:

  The impact of New Public Management on efficiency: An analysis of Madrid’s hospitals


  منبع:

  sciencedirect - elsevier - Health Policy 119 (2015) 333–340


  نویسنده:

  José M. Alonso a, Judith Clifton a,b,∗, Daniel Díaz-Fuentes a,c


  چکیده انگلیسی:

  Madrid has recently become the site of one of the most controversial cases of public health care reform in the European Union. Despite the fact that the introduction of New Public Management (NPM) into Madrid hospitals has been vigorous, little scholarship has been done to test whether NPM actually led to technical efficiency. This paper is one of the first attempts to do so. We deploy a bootstrapped data envelopment analysis to compare efficiency scores in traditionally managed hospitals and those operating with new man agement formulas. We do not find evidence that NPM hospitals are more efficient than traditionally managed ones. Moreover, our results suggest that what actually matters may be the management itself, rather than the management model.
  Keywords: Healthcare reform | Efficiency | New Public Management | Madrid


  چکیده فارسی:

  مادرید یکی از نقاطی می‏باشد که یکی از داغ‏ترین موضوعات اصلاح مراقبت بهداشت عمومی در اتحادیه اروپا را بوجود آورده است و علی‏رغم این واقعیت که ارایه مدیریت جدید بهداشت عمومی NPM و پیاده کردن آن در بیمارستان‏های مادرید بطور جدی دنبال شده است لیکن بررسی آن و اینکه آیا NPM منجر به کارآیی فنی گردید کمتر مورد پژوهش واقع شده است. مقاله حاضر یکی از اولین گام‏هایی می‏باشد که قضیه فوق را دنبال کرده است و برای مقایسه امتیاز کارآیی بیمارستان‏ها با مدیریت سنتی و بیمارستان‏هایی که به شیوه جدید مدیریت اداره می‏شوند از آنالیز پوشش داده‏های آماده بکار بره‏گیری شده است لذا شواهد خاصی مبنی بر اینکه بیمارستان‏های NPM از نوع سنتی و مدیریت مربوطه شواهد محکمی بدست نیامده است، علاوه بر آن نتایج خود گویای آن است که موضوع با اهمیت و درخور توجه پرداختن به ماهیت مدیریت می‏باشد نه نوع مدیریت.
  واژه های کلیدی: اصلاحات بهداشت و درمان | بهره وری | مدیریت عمومی جدید | مادرید


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 20

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 341 کیلوبایت


  قیمت: 30000 تومان  27000 تومان(10% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer