مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده مدیریت بازرگانی
 • عوامل موثر بر رویه‌های OHS در دانشگاه‌های آزاد: یک تحقیق تجربی از کشور بنگلادش

  مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

  سال انتشار:

  2015


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  عوامل موثر بر رویه‌های OHS در دانشگاه‌های آزاد: یک تحقیق تجربی از کشور بنگلادش


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Factors affecting OHS practices in private universities: An empirical study from Bangladesh


  منبع:

  sciencedirect - elsevier - Safety Science 72 (2015) 371–378


  نویسنده:

  Mohammad Alamgir Hossain a,⇑, Md. Moazzem Hossain b,1, Sheikh Tarannum a,2, Tajmin Hossain Chowdhury c,3


  چکیده انگلیسی:

  Both production and service industries believe that occupational health and safety (OHS) practices are important for quality assurance of products/services. Unlike many other industries where production process and service receivers remain isolated, the production and consumption of university services are directly concomitant; quality of education is affected by OHS measures. An incident, due to lack of safety practices, in a university would have an adverse effect on nation’s present and future. However, although have been examined in various industries, OHS research in academic institutes is comparatively limited. More specifically, the overall OHS status of the universities in developing countries is sufficient to shock any parent; similarly, research in this domain is rare. Reducing this literature gap, the current study takes an initiative that investigates the antecedents of OHS adoption in private universities in Bangladesh. Applying quantitative research method we used PLS-based structural equation modeling (SEM). The empirical results find that regulatory pressure, top management commitment, and social factors directly and positively influence university’s intention to adopt OHS measures. Going further, top management commitment is reflected by formal policy, formal training, and encouragement. This research contributes significant knowledge to OHS literature while develop guidelines for the practitioners including government agencies, university management, and opinion leaders. We concluded with the limitation of the current study and promising a future research in this context.
  Keywords: Occupational health and safety | Private university | External pressure | Management commitment


  چکیده فارسی:

  هم صنایع تولیدی و هم صنایع خدماتی بر این باورند که رویه‌های ایمنی و سلامت شغلی (OHS)‌برای اطمینان از کیفیت محصولات/خدمات، مهم هستند. بر خلاف بسیاری صنایع دیگر که در آن فرایند تولید و دریافت کننده‌گان خدمات منزوی باقی می‌مانند،‌تولیدات و مصارف خدمات دانشگاهی مستقیماً به هم پیوسته هستند. کیفیت تحصیلات متاثیر است از معیارهای OHS بروز یک حادثه،‌بدلیل نبود رویه‌های امنیتی،‌در یک دانشگاه،‌تاثیر منفی (مضری) بر آینده و حال یک ملت خواهد گذاشت. هر چند، تحقیقات OHS در صنایع آکادمیک نسبتاً محدود است،‌اگر چه که در صنایع گوناگون مورد آزمایش قرار داده شده‌اند، مشخصاً، جایگاه کلی OHS دانشگاه‌ها در پیشرفت کشورها برای متحیر کردن هر پدر و مادری ،‌کافیست، بهمین نحو، تحقیقات در این زمینه هم اندک است. در راستای کاهش این شکاف تحقیقی، این مقاله گامهای اولیه‌ای را برداشت تا سابقه پذیشر OHS را در دانشگاه‌های خصوصی کشور بنگلادش مورد تحقیق و بررسی قرار دهد. ما با استفاده از مِتُد (شیوه) تحقیقی کمی،‌نمونه سازی (SEM)‌معادله ساختاری بر پایه PLS را بکار بردیم. نتایج عمل روشن کرد که فشار تنظیمی،‌تعهد بالای مدیریتی و عوامل اجتماعی بصورت مستقیم و موثر بر اراده دانشگاه‌ها در پذیرش معیارهای OHS،‌تاثیر گذار است. فراتر از این برویم،‌ـعهد بالای مدیریتی متاثیر است از سیاست رسمی، آموزش رسمی، و دلگرمی،‌این تحقیق به شناخت دقیق ادبیات OHS کمک می‌کند. در عین حالی که رهنمودهای برای کارورزان، شامل آژانسهای دولتی، مدیریت دانشگاهی و صاحبنظران،‌ایجاد می‌کند. ما علیرغم محدودیتهای موجود در این مقاله تحقیقی و تعهد داده شده در این متن مبنی بر انجام تحقیق بیشتر در آینده، نتیجه‌گیری کردیم.
  کلمات کلیدی: ایمنی و سلامت شغلی | دانشگاه آزاد | فشار بیرونی | التزام مدیریت


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 27

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 134 کیلوبایت


  قیمت: 30000 تومان  27000 تومان(10% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer