دانلود مقاله و خرید ترجمه:اثر استرس شغلی بر رضایت کارکنان: نظر سنجی در بهداشت و درمان

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده بهداشت و درمان
 • اثر استرس شغلی بر رضایت کارکنان: نظر سنجی در بهداشت و درمان

  سال انتشار:

  2013


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  اثر استرس شغلی بر رضایت کارکنان: نظر سنجی در بهداشت و درمان


  عنوان انگلیسی مقاله:

  The effect of job related stress on employees satisfaction: A survey in Health Care


  منبع:

  sciencedirect- elsevier - Procedia - Social and Behavioral Sciences 73 ( 2013 ) 718 – 726


  نویسنده:

  Panagiotis Trivellasa, Panagiotis Reklitisa, Charalambos Platis


  چکیده انگلیسی:

  This paper investigates the impact of job related stress on Job Satisfaction of nursing staff working in hospitals. Job stress is one of the most important workplace health risks for employees, and job satisfaction has been considered as a crucial factor in the provision of high quality services and superior performance at hospitals. This paper presents a field survey. Drawing on a sample of 271 nurses operating in Greek hospitals, we examined the degree to which stressors such as conflict, workload, interpersonal relationships, career development, information access and feedback influence job satisfaction aspects such as physical environment, career opportunities, management style, job enrichment, rewards and job security. Results showed that conflict, heavy workload and lack of job autonomy are negatively associated with all job satisfaction dimensions, while shortage in information access and feedback is positively related to employees’ satisfaction with rewards and job security.
  Keywords: Job stress | Job Satisfaction | conflict | workload | job autonomy | Health Care


  چکیده فارسی:

  این مقاله٬ اثر استرس شغلی را بر رضایت شغلی کارکنان بخش پرستاری بیمارستان‌ها را بررسی می‌کند. استرس شغلی یکی از مهمترین خطرات سلامتی در محیط کار برای کارکنان است و رضایت شغلی به عنوان یکی از عوامل بسیار مهم در ارائه‌ی خدمات کیفیت بالا و با عملکرد بالا در بیمارستان‌ها در نظر گرفته می شود. این مقاله٬ نظرسنجی میدانی را ارائه می‌دهد. بر اساس نمونه‌ای از 271 پرستار در بیمارستان‌های یونان٬ ما درجه‌ی عوامل استرس‌زا از جمله تعارض٬ حجم کار٬ روابط میان فردی٬ توسعه‌ی شغلی٬ دسترسی به اطلاعات و بازخورد را بر جنبه های رضایت شغلی از جمله محیط فیزیکی٬ فرصت‌های شغلی٬ سبک مدیریت٬ غنی سازی شغلی٬ پاداش و امنیت شغلی بررسی نمودیم. نتایج نشان داد که تعارض٬ حجم کاری سنگین و عدم استقلال شغلی٬ به طور منفی مرتبط با همه‌ی ابعاد رضایت شغلی است در حالیکه کمبود دسترسی به اطلاعات و بازخورد٬ به طور مثبتی مرتبط با رضایت کارکنان همراه با پاداش و امنیت شغلی است.
  واژگان کلیدی: استرس شغلی | رضایت شغلی | تعارض | حجم کاری | استقلال شغلی | بهداشت و درمان


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 16

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 72 کیلوبایت


  قیمت: 25000 تومان  20000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer