مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده پزشکی 1
 • سالمونلا، عامل بیماری زای واگیردار در انسان و گیاهان

  سال انتشار:

  2013


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  سالمونلا، عامل بیماری زای واگیردار در انسان و گیاهان


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Salmonella, a cross-kingdom pathogen infecting humans and plants


  منبع:

  Institute for Phytopathology and Applied Zoology (IPAZ), 2013


  نویسنده:

  Casandra Hernandez-Reyes & Adam Schikora 


  چکیده انگلیسی:

  Infections with non-typhoidal Salmonella strains are constant and are a nonnegligible threat to the human population. In the last two decades, salmonellosis outbreaks have increasingly been associated with infected fruits and vegetables. For a long time, Salmonellae were assumed to survive on plants after a more or less accidental infection. However, this notion has recently been challenged. Studies on the infection mechanism in vegetal hosts, as well as on plant immune systems, revealed an active infection process resembling in certain features the infection in animals. On one hand, Salmonella requires the type III secretion systems to effectively infect plants and to suppress their resistance mechanisms. On the other hand, plants recognize these bacteria and react to the infection with an induced defense mechanism similar to the reaction to other plant pathogens. In this review, we present the newest reports on the interaction between Salmonellae and plants. We discuss the possible ways used by these bacteria to infect plants as well as the plant responses to the infection. The recent findings indicate that plants play a central role in the dissemination of Salmonella within the ecosystem.
  Keywords: Salmonella | plant immunity


  چکیده فارسی:

  عفونت و بیماری با گونه های سالمونلاء غیر تيفوئيدی بطور ثابت هستند و تهدید غیر قابل اغماضی را برای انسان ها ایجاد می نمایند. در دو دهه گذشته، شیوع بیماری سالمونلوز به طور فزاینده ای با میوه ها و سبزیجات آلوده در ارتباط بوده است. برای یک مدت طولانی، سالمونلا را برای بقاء در گیاهان پس از یک عفونت اتفاقیِ بیشتر یا کمتر فرض نمودند. با این حال، این مفهوم اخیرأ به چالش کشیده شده است. مطالعات بر روی مکانیسم عفونت در دستهء گیاهان، و همچنین در سیستم های ایمنی گیاه، یک فرآیند عفونتی فعال که شبیه ویژگی های خاص عفونت ها در حیوانات است را نشان می داد. از یک طرف، سالمونلا نیاز به نوع III سیستم های ترشح آن هم به طور موثر در گیاهان آلوده و سرکوب مکانیسم های مقاومتی را دارد. و از سوی دیگر، گیاهان این باکتری ها را تشخیص می دهند و نسبت به عفونتِ مکانیسم دفاعی ناشی از دیگر واکنشات به عوامل بیماری زای گیاهی واکنش نشان می دهند. در این بررسی، ما جدیدترین گزارشات موجود در تعامل بین سالمونلا و گیاهان را ارائه می نماییم. و در مورد راه های ممکنه که توسط این باکتری های آلوده در گیاهان استفاده می شود و همچنین پاسخ گیاه به عفونت ها بحث می نماییم. یافته های اخیر نشان می دهد که گیاهان نقش عمده و اصلی ای را در انتشار سالمونلا در اکوسیستم ایفا می کنند.
  کلمات کلیدی: سالمونلا | ایمنی گیاه


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 13

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 82 کیلوبایت


  قیمت: 18000 تومان  16200 تومان(10% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer