دانلود مقاله و خرید ترجمه:سوخت وساز لیپید در سرطان پروستات

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده پزشکی 1
 • سوخت وساز لیپید در سرطان پروستات

  سال انتشار:

  2014


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  سوخت وساز لیپید در سرطان پروستات


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Lipid metabolism in prostate cancer


  منبع:

  Am J Clin Exp Urol 2014;2(2):111-120


  نویسنده:

  Xinyu Wu, Garrett Daniels, Peng Lee, Marie E Monaco2


  چکیده انگلیسی:

  The malignant transformation of cells requires adaptations across multiple metabolic processes to satisfy the energy required for their increased rate of proliferation. Dysregulation of lipid metabolism has been a hallmark of the malignant phenotype; increased lipid accumulation secondary to changes in the levels of a variety of lipid metabolic enzymes has been documented in a variety of tumors, including prostate. Alterations in prostate lipid metabolism include upregulation of several lipogenic enzymes as well as of enzymes that function to oxidize fatty acids as an energy source. Cholesterol metabolism and phospholipid metabolism are also affected. With respect to lipogenesis, most studies have concentrated on increased expression and activity of the de novo fatty acid synthesis enzyme, fatty acid synthase (FASN), with suggestions that FASN might function as an oncogene. A central role for fatty acid oxidation in supplying energy to the prostate cancer cell is supported by the observation that the peroxisomal enzyme, α-methylacyl-CoA racemase (AMACR), which facilitates the transformation of branched chain fatty acids to a form suitable for β-oxidation, is highly overexpressed in prostate cancer compared with normal prostate. Exploitation of the alterations in lipid metabolic pathways in prostate cancer could result in the development of new therapeutic modalities as well as provide candidates for new prognostic and predictive biomarkers. AMACR has already proven to be a valuable biomarker in distinguishing normal from malignant prostate tissue, and is used routinely in clinical practice.
  Keywords: Prostate cancer | lipogenesis | fatty acid oxidation


  چکیده فارسی:

  دگردیسی بدخیم سلول ها نیاز به سازگاری در سراسر فرایندهای چندگانه ء متابولیکی بدن جهت ارضاء انرژی مورد نیازشان دارد تا بتواند سرعت تکثیرشان را افزایش دهد. اختلال در نظم سوخت و ساز چربی مشخصه ای از فنوتیپ بدخیم بحساب می آید؛ افزایش ثانویهء تجمع چربی جهت تغییرات در سطوحی از آنزیم های سوخت وساز چربی در گونهء مختلف تومورها از جمله پروستات مستند گردیده است. تغییرات در سوخت وساز چربی پروستات قاعده ای از چندین آنزیم ژن چربی ساز و همچنین آنزیم هایی که عملکردشان برای اکسیده کردن اسیدهای چرب بعنوان منبع انرژی است را شامل می شود. همچنین بر سوخت و ساز کلسترول و سوخت و ساز فسفولیپید هم اثر می گذارد. با توجه به پیداش چربی، بیشتر مطالعات بر افزایش بیان و فعالیت وجه غالب آنزیم سنتز اسیدهای چرب متمرکز شده است، سنتاز اسید چرب (FASN)، با پیشنهاداتی که در FASN رخ داد ممکن بعنوان یک آموزای عمل نماید. نقش مرکزی برای اکسیداسیون اسیدهای چرب در امر تهیه انرژی برای سلول سرطان پروستات با مشاهداتی همراه بود که آنزیم پراکسیزومی از آن حمایت میکرد، α-methylacyl-CoA استر اسيد راسيميك (AMACR)، که انتقال زنجیره اشباع شدهء اسیدهای چرب به یک فرم مناسب برای اكسيداسيون β را تسهیل می نماید، و به شدت در سرطان پروستات در مقایسه با پروستات طبیعی تظاهر بیش از حد را به نمایش می گذارد. بهره برداری از تغییرات در مسیر های سوخت و ساز چربی در سرطان پروستات می تواند پیشامدی در توسعه روش های درمانی جدید باشد و همچنین داوطلبانی را برای پیش بینی های جدید و نشانگرهای پیش گویانه ارائه نماید. در حال حاضر AMACR نشانگر باارزشی را در ادراک طبیعی از بافت پروستات بدخیم را محقق نموده، و به طور معمول در عملکرد بالینی مورد استفاده قرار گرفته است.
  کلمات کلیدی: سرطان پروستات | پیدایش چربی | اکسیداسیون اسیدهای چرب


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 17

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 168 کیلوبایت


  قیمت: 18000 تومان  14400 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer