دانلود مقاله و خرید ترجمه:شبکه های رادیو شناختی چندگامی: مسیریابی کنیم یا مسیریابی نکنیم

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده شبکه های رادیو شناختی
 • شبکه های رادیو شناختی چندگامی: مسیریابی کنیم یا مسیریابی نکنیم

  سال انتشار:

  2010


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  شبکه های رادیو شناختی چندگامی: مسیریابی کنیم یا مسیریابی نکنیم


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Multihop Cognitive Radio Networks: To Route or not To Route


  منبع:

  IEEE Network, Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), 2009, 23 (4), pp.20-25.


  نویسنده:

  Hicham Khalife, Naceur Malouch, Serge Fdida


  چکیده انگلیسی:

  Routing is a fundamental issue to consider when dealing with multihop cognitive radio networks. We investigate in this work, the potential routing approaches that can be employed in such adaptive wireless networks. We argue that in multihop cognitive radio environments no general routing solution can be proposed but cognitive environments can be classified into three separate categories, each requiring specific routing solutions. Basically, this classification is imposed by the activity of the users on the licensed bands that cognitive radios try to access. First, over a relatively static primary band, where primary nodes idleness largely exceeds cognitive users communication durations, static mesh routing solutions can be reused, whereas second, over dynamically available spectrum bands new specific routing solutions have to be proposed, we give some guidelines and insights about designing such solutions. Third, if cognitive radios try to access over highly active and rarely available primary bands, opportunistic forwarding without pre-established routing is to be explored.


  چکیده فارسی:

  مسیریابی زمانی یک مسئله عمده و اساسی را در نظر می گیرد که با شبکه های رادیو شناختیِ چندگامی در ارتباط باشد. ما در این کار، روش های بالقوهء مسیریابی را که بتوانند در چنین شبکه های بی سیمی ای سازگاری از خود نشان دهند را موردِ بررسی قرار می دهیم. استدلال ما چنین است که در محیط رادیو شناختیِ چندگامی هیچ راه حل کلی ای برای مسیریابی نمی توانیم پیشنهاد کنیم، اما محیط شناختی را می توانیم به سه دستهء جداگانه طبقه بندی کنیم، که هر کدام به راه حل های خاصی از مسیریابی نیازمندند. در واقع، این طبقه بندی با فعالیت کاربرانی همراه است که در گروههای دارای مجوزِ رادیو شناختی جهت دسترسی به آن در تلاش اند. اول، بیش از یک نوار نسبتا ثابت، که در آن گره های اولیه تا حد زیادی، مدت زمان طولانی تری را به شناخت کاربران به بطالت می گذرانند، و راه حل های مسیریابیِ شبکه ها را می توانند بطور مجدد مورد استفاده قرار دهند. در حالی که در حالت دوم، با اینکه بیش از یک نوارِ موجودِ پویا، راه حل های مسیریابیِ جدیدی را پیشنهاد می کند، اما ما هم برخی از دستورالعمل ها و درون بینی ها را در مورد طراحی چنین راه حل هایی ارائه نمودیم. در حالت سوم، در صورتی که رادیو شناختی سعی بر دسترسی به بیش از نوارهای اولیهء بسیار فعال و کمیاب را داشته باشد، فرصت طلبیِ بدون مسیریابی را می توان مورد بررسی قرار داد که از پیش تعیین شده نیست.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 16

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 1130 کیلوبایت


  قیمت: 18000 تومان  14400 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer