دانلود مقاله و خرید ترجمه:قصاص درEXOD 21:22-25 : خاستگاه و چهارچوب آن

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده حقوق جرم و جزا
 • قصاص درEXOD 21:22-25 : خاستگاه و چهارچوب آن

  سال انتشار:

  2006


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  قصاص درEXOD 21:22-25 : خاستگاه و چهارچوب آن


  عنوان انگلیسی مقاله:

  LEX TALIONIS IN EXOD 21:22-25: ITS ORIGIN AND CONTEXT


  منبع:

  The Journal of Hebrew Scriptures, 2006


  نویسنده:

  YUNG SUK KIM


  چکیده انگلیسی:

  This essay is concerned with the following questions. Is the biblical lex talionis to be applied by equal retribution or in a figurative sense? What is its origin? How or for what purpose was this specific lex talionis practiced in ancient Israelite life? What were some underlying economic or social values behind the actual practice in a village context throughout ancient Israelite history? How does the lex talionis function in biblical law? Whose lex talionis is it? How much did Southwestern Asian Laws influence the Israelite law? To answer these questions, I will approach the ancient Israelites life through an anthropological perspective. 2 In other words, I will focus on their economic and social life to see how a customary law of the lex talionis works in every day lives. On the other hand, I will examine the biblical lex talionis of Exod 21:22-25 (miscarriage and bodily injury) in the literary context: how the lex talionis functions in biblical law and/or how Southwestern Asia Laws (hereafter referred to as SAL) are related to the biblical lex talionis.3 My thesis is that the lex talionis in biblical law should be interpreted figuratively in view of theological emphasis on the value of life.4 Actually, this emphasis of life did not come one day suddenly, but the law should be traced back to the ancient villages where a customary law should be present through history even before formal writings of biblical law.


  چکیده فارسی:

  این مقاله در رابطه با پرسش های زیر است . آیا قصاص کتاب مقدس به قصاص برابر یا در یک معنی مجازی به کار گرفته شوند ؟ منشاء آن چیست؟ چگونه و برای چه منظور این قصاص خاص در زندگی اسرائیلی باستان انجام می شد ؟ برخی از ارزش های اقتصادی و اجتماعی اساسی در بافت روستا در طول تاریخ اسرائیل باستان چه بود؟ قصاص در قانون کتاب مقدس چگونه کار می کند ؟ قوانین آسیایی جنوب غربی چقدر بر قانون اسرائیلی موثر بود ؟ برای پاسخ به این سوالات ، من به زندگی بنی اسرائیل باستان از منظر انسان شناختی پرداختم ، به عبارت دیگرمن در زندگی اقتصادی و اجتماعی آنها تمرکز خواهم کرد تا ببینم که قانون رایج قصاص چه آثاری زندگی آنها دارد. از سوی دیگر ، من در متن ادبی کتاب مقدس( آسیب سقط جنین و بدن ) بررسی خواهم کرد که عملکرد های قصاص در کتاب مقدس چگونه است و قوانین کشور های جنوب غربی آسیا به چه صورتی به کتاب مقدس مربوط میشود (آخرت به عنوان SALمعرفی شده). محور پایان نامه من این است که قصاص در قوانین کتاب مقدس ظاهرا باید از دیدگاه دینی بر روی ارزشهای زندگی تفسیر شود. در واقع ، این نکته ای که به آن توجه شده به طور ناگهانی در یک روز نیامده است ، بلکه قانون باید در روستاهای کهن که در آن قوانین عرفی در طول تاریخ حضور داشته ،حتی قوانین عرفی موجود قبل از نوشته های رسمی کتاب مقدس ،رد یابی شود. تلاش برای پیدا کردن منشاء قصاص کار آسانی نیست زیرا هیچ پیشینه ی مستقیمی به غیر از قوانین کتاب مقدس وجود ندارد هر چند SAL تشابهات خوبی دارداما وجود این شباهت ها به صورت خودکار به منشا قصاص برنمیگردد.. تلاش من پیدا کردن یک فرم شفاهی یا قانون عرفی از قصاص است که منشاء آن باید به زندگی روستا یی کشاورزی اسرائیل باستان بر گردد، و بر این اساس، توسعه و عملکرد آن ، با پیچیدگی زیاد ، از یک منظر انسان شناسی بررسی خواهد شد. در عین حال باید توجه داشت که توسعه ( و کاربرد ) قصاص باید به عنوان یک فرایند پیچیده، بسته به مدت و ساختارو قدرت اجتماعی آن درک شود. به بیان دیگر ، منشاء آن نباید به عنوان یک پدیده ساده که یک بار اتفاق افتاده گرفته شود. در عوض، بافتهای اجتماعی مختلف ( روستاهای کوچک ، شهر ، قبیله ، دولت و سلطنت ) درتوجه به قصاص متفاوت عمل میکنند.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 13

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 76 کیلوبایت


  قیمت: 15000 تومان  12000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer