دانلود مقاله و خرید ترجمه:پیش بینی قیمت کوتاه مدت مبتنی بر موجک ELM ترکیبی برای بازار برق

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده برق الکترونیک
 • پیش بینی قیمت کوتاه مدت مبتنی بر موجک ELM ترکیبی برای بازار برق

  سال انتشار:

  2014


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  پیش بینی قیمت کوتاه مدت مبتنی بر موجک ELM ترکیبی برای بازار برق


  عنوان انگلیسی مقاله:

  A hybrid wavelet-ELM based short term price forecasting for electricity markets


  منبع:

  sciencedirect - elsevier - Electrical Power and Energy Systems 55 (2014) 41–50


  نویسنده:

  Nitin Anand Shrivastava , Bijaya Ketan Panigrahi


  چکیده انگلیسی:

  Accurate electricity price forecasting is a formidable challenge for market participants and managers owing to high volatility of the electricity prices. Price forecasting is also the most important management goal for market participants since it forms the basis of maximizing profits. This study investigates the performance of a novel neural network technique called Extreme Learning Machine (ELM) in the price forecasting problem. Keeping in view the risk associated with electricity markets with highly volatile prices, relying on a single technique is not so profitable. Therefore ELM has been coupled with the Wavelet technique to develop a hybrid model termed as WELM (wavelet based ELM) to improve the forecasting accuracy as well as reliability. In this way, the unique features of each tool are combined to capture different patterns in the data. The robustness of the model is further enhanced using the ensembling technique. Performances of the proposed models are evaluated by using data from Ontario, PJM, New York and Italian Electricity markets. The experimental results demonstrate that the proposed method is one of the most suitable price forecasting techniques.
  Keywords: Artificial Neural Network (ANN) | Deregulation | Ensemble | Extreme Learning Machine (ELM) | Price forecasting | Wavelet Transforms


  چکیده فارسی:

  پیشبینی دقیق قدمت برق، چالشی بزرگ برای شرکت کنندگان و مدیران بازار می باشد، زیرا قیمت الکتریسیته دارای نوسانات بسیاری است. پیشبینی قیمت نیز، مهم ترین هدف مدیریتی برای مشارکت کنندگان در بازار است، چرا که مبانی بیشینه کردن سود را، تشکیل می دهد. این مطالعه، عملکرد یک تکنیک شبکه عصبی جدید را بنام ناشین یادگیری سریع (ELM)، در مساله پیشبینی قیمت، بررسی می کند. با در نظر داشتن خط مربوط به بازهای برق که دارای نوسانات بسیاری در قیمت هستند، تکیه به یک تکنیک، خیلی هم سودمند نمی باشد. بنابراین، ELM با تکنیک موجک همراه شده است و یک مدل پیوندی (مرکب) را به نام WELM (ELM مبتنی بر موجک) را تشکیل داده است تا دقت پیشبینی و نیز قابلیت اطمینان آن را، بهبود بخشد. در این روش، ویژگی های بی همتای هر ابزار، تکریب شده اند تا الگوهای مختلفی را در اطلاعات، بدست آورند. قدرت این تکنیک، با استفاده از روش مجموع شده، بهبود بیشتری می یابد. عملکردهای مدل های ارایه شده، با استفاده از اطلاعات موجود در بازارهای برق انتاریو، PJM، نیویورک و ایتالیا، ارزیابی شده اند. نتایج آزمایشی نشان می دهند که روش پیشنهادی، یکی از مناسب ترین تکنیک های پیشبینی قیمت می باشد.
  کلمات کلیدی: شبکه عصبی مصنوعی | تجدید ساختار | روش مجموع | ماشین یادگیری سریع | پیشبینی قیمت | تبدیل موجک


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 37

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 688 کیلوبایت


  قیمت: 35000 تومان  28000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer