دانلود مقاله و خرید ترجمه:هوش رقابتی: ابزاری برای عملکرد شغلی موثر در کتابخانه های دانشگاهی

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده آموزش الکترونیک
 • هوش رقابتی: ابزاری برای عملکرد شغلی موثر در کتابخانه های دانشگاهی

  سال انتشار:

  2014


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  هوش رقابتی: ابزاری برای عملکرد شغلی موثر در کتابخانه های دانشگاهی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Competitive intelligence: A tool for effective job performance in academic library


  منبع:

  Sky Journal of Educational Research Vol. 2(4), pp. 020 - 027, April, 2014


  نویسنده:

  YAYA, Japheth , ACHONNA, Andy Umunna and OSISANWO, Tope


  چکیده انگلیسی:

  This paper discusses competitive intelligence: a tool for effective job performance in academic library. It employs descriptive research method to explain the application of competitive intelligence to the services rendered by academic library in any institution of higher learning. At present, libraries and information centers are continually developing innovative and creative services to keep pace with the fast changing society. ICT developments, particularly those providing easy access to information on the web, have considerably increased the expectations of library users, who expect the same speed, breadth, and comprehensiveness in information services provided by libraries. Hence, there is an urgent need for the introduction of competitive intelligence into the library and information science profession so as to enrich the services provided to our clients. The paper also discuss some services provided by the academic libraries and highlights how competitive intelligence could be applied to some basic tasks performed by the librarians in order to align with the current trends in the profession. The paper concludes by calling on Library and Information Science (LIS) professionals to identify and use a variety of non-traditional information sources such as competitive intelligence that would enable the academic library to edge out its competitors and make library users to develop renew interest in the services provided by the library in meeting their information needs.
  Key words: Competitive intelligence | academic library | job performance | information professionals.


  چکیده فارسی:

  دراین مقاله هوش رقابتی مورد بحث قرار گرفته است که ابزاری برای عملکرد موثر شغلی در کتابخانه های دانشگاهی می باشد. این مقاله روش توصیفی پژوهش را به کار می گیرد تا استفاده از هوش رقابتی را برای خدمات ارائه شده توسط کتابخانه دانشگاهی در هر موسسه آموزش عالی بیان کند. در حال حاضر، کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی به طورمداوم خدمات نوآورانه و خلاقانه را توسعه می دهند تا با جامعه به سرعت در حال تغییر همگام باشند. تحولات فناوری اطلاعات و ارتباطات، به ویژه کسانی که دسترسی آسان به اطلاعات را در وب فراهم می اورند ، بطور قابل توجهی انتظارات کاربران کتابخانه را افزایش داده اند این انتظارات داشتن همان سرعت، وسعت و جامعیت در خدمات اطلاعات ارائه شده توسط کتابخانه است. از این رو، نیاز فوری برای معرفی هوش رقابتی به کتابخانه و حرفه علم اطلاعات وجود دارد، تا خدمات ارائه شده به مشتریان خود را غنی سازد. این مقاله همچنین برخی از خدمات ارائه شده توسط کتابخانه های دانشگاهی را مورد بحث قرار می دهد و چگونگی کاربرد هوش رقابتی را برای برخی از وظایف اساسی انجام شده توسط کتابداران به منظور هم سو بودن با روند فعلی در این حرفه ،برجسته می سازد.این مقاله با کمک علم اطلاعات و کتابداری (LIS) برای شناسایی و استفاده از انواع منابع اطلاعاتی غیر سنتی مانند هوش رقابتی به نتیجه گیری می پردازد وکتابخانه های دانشگاهی را قادر به بیرون راندن رقبای خود از میدان نموده و کاربران کتابخانه را برای براوردن نیازهای اطلاعاتی خود درخدمات ارائه شده توسط کتابخانه وادار به تجدید علاقه می کند.
  کلمات کلیدی: هوش رقابتی | کتابخانه های دانشگاهی | عملکرد شغلی | حرفه های اطلاعات.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 21

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 71 کیلوبایت


  قیمت: 25000 تومان  20000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer