مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده علوم اقتصادی
 • الگوی مصرف دوره ای و عادات فکری

  سال انتشار:

  2014


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  الگوی مصرف دوره ای و عادات فکری


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Cyclical Consumption Patterns and Rational Addiction


  منبع:

  The American Economic Review, Vol. 83, No. 1 (Mar., 1993), pp. 256-263


  نویسنده:

  ENGELBERT J. DOCKNER AND GUSTAV FEICHTINGER*


  چکیده انگلیسی:

  Much of empirically observable consump tion behavior seems to contradict rational- choice theory. Here we refer to heavy eating followed by strict dieting; smoking, quitting and starting again; taking drugs, quitting, and starting all over again; and so on. In a recent paper, Gary S. Becker and Kevin M. Murphy (1988) demonstrate that a wide variety of consumer behavior-addiction included-is consistent with utility maxi mization. As a consequence, addictive be havior need not be excluded from the rational-choice framework. As Becker and Murphy (1988) point out, an even stronger claim holds true: analyzing addictive behav ior within the rational-choice framework provides new insight and a better economic understanding of addiction. Explaining addictive behavior in terms of utility-maximizing consumers does not im ply, however, that addicts can be considered as happy persons. What this framework does is to demonstrate that for a variety of rea sons certain consumers can become ad dicted; once they are addicted, to stop con suming the addictive good would make them worse-off.


  چکیده فارسی:

  بخش قابل توجهی از رفتار تجربی افراد، به نظر می رسد که تناقض نظریه انتخاب عقلانی را در پی دارد. در اینجا زیاد غذا خوردن را مثال می زنیم که به دنبالش رژیم سفت و سخت غذایی، سیگار کشیدن، ترک کردن و دوباره شروع کردن، مصرف مواد مخدر، ترک کردن، و تکرار دوباره همه اینها و خیلی چیزهای دیگر را در پی خواهد داشت. در مقاله اخیر، گری اِس بیکِر و کوین M. مورفی (1988) نشان دادند که طیف گسترده ای از مصرف کنندگانِ که چنین رفتاری را دارا می باشند با بیشینه سازی ای درخور سازگاری دارند. در نتیجه، رفتار اعتیاد آور لازم نیست که از چارچوب عقلانیِ انتخاب حذف شود. همانگونه که بکر و مورفی (1988) اشاره کردند، و ادعای بسیار قوی تری هم آن را صدق می کند: تجزیه و تحلیل رفتار اعتیاد آور در چارچوب عقلانیِ انتخاب، بینش های جدید و درک بهتر اقتصادی را فراهم می سازد. توضیح رفتار اعتیاد آور از نظر مصرف کنندگان به چیزی دلالت نمی کند، با این حال، که معتادان می توانند به عنوان افراد شاد در نظر گرفته شوند. این چارچوب چه کاری را انجام می دهد تا نشان دهد که به دلایل مختلف، مصرف کنندگان خاص می توانند معتاد شوند. زمانیکه آنها معتاد هستند، برای جلوگیری از مصرف خوب اعتیاد آورشان، می بایست آنها را از این عمل دوری داد.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 15

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 220 کیلوبایت


  قیمت: 25000 تومان  22500 تومان(10% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer