مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده علوم اقتصادی
 • تجارت آزادسازی و رشد اقتصادی در کشورهای در حال توسعه: آیا مرحله رشد برپا شده است؟

  سال انتشار:

  2014


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  تجارت آزادسازی و رشد اقتصادی در کشورهای در حال توسعه: آیا مرحله رشد برپا شده است؟


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Trade Liberalisation and Economic Growth in Developing Countries: Does Stage of Development Matter?


  منبع:

  Crawford School Research Paper No. 14-13 December 2014


  نویسنده:

  Ramesh C. Paudel


  چکیده انگلیسی:

  This paper surveys the available literature on liberalisation and growth, updates the widely used Sachs and Warner (1995) index of trade liberalisation for 193 countries up to 2010, and then investigates the impacts of trade liberalisation in economic growth using a dynamic growth model for a large set of panel data covering the period of 1985-2010. The results show that the impact of trade liberalisation on economic growth differs across countries depending on the stage of economic development. Lower-middle income countries, on average, benefit at least 3% more compared to other developing countries from the trade liberalisation. This finding makes a strong case for taking into account the stage of economic development in making policy recommendations for trade policy reforms, departing from the standard “Washington Consensus” approach.
  Keywords: Liberalisation | Economic Reform | Economic Development | Economic Growth


  چکیده فارسی:

  این مقاله نوتشجات مرتبط با آزادسازی و رشد را مورد بررسی اجمالی قرار میدهد -شاخص گسترش یافته ازاد سازی تجارت Sachs and warner برای ۱۹۳ کشور تا سال ۲۰۱۰ را بروز می کند و سپس اثرات ازاد سازی تجارت را با به کارگیری یک مدل تکامل یافته داینامیکی در رشد اقتصادی برای داده های پانلی که شامل دوره های زمانی ۱۹۸۵-۲۰۱۰ را مورد بررسی قرار میدهد . نتایج نشان میدهد که اثر ازاد سازی تجارت بر روی رشد اقتصادی در بین کشور ها بسته به بازه توسعه کشور متفوات است .کشور های با درآمد متوسط یا نرمال تنها ۳ درصد در مقایسه با دیگر کشور های در حال توصعه از ازاد سازی تجارت بهره می برند .این یافته در نظر گرفتن بازه توسعه اقتصادی در بوجود اوردن توصیه های سیاستی برای اصلاح سیایت های تجارت و خروج از رویکرد های استاندارد واشنگتن حايز اهمیت میکند.
  کلمات کلیدی: آزادسازی | اصلاحات اقتصادی | توسعه اقتصادی | رشد اقتصادی


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 16
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 14

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 2316 کیلوبایت


  قیمت: 20000 تومان  18000 تومان(10% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer