مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده ژنتیک پزشکی
 • اگزوسوم (کیسه های کوچک ) در سلول های بنیادی مزانشیمی ، آیا استراتژی درمانی جدید در بیماری های قلبی و عروقی است ؟

  مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

  سال انتشار:

  2015


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  اگزوسوم (کیسه های کوچک ) در سلول های بنیادی مزانشیمی ، آیا استراتژی درمانی جدید در بیماری های قلبی و عروقی است ؟


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Exosomes in Mesenchymal Stem Cells, a New Therapeutic Strategy for Cardiovascular Diseases?


  منبع:

  International Journal of Biological Sciences, 2015; 11(2): 238-245. doi: 10.7150/ijbs.10725


  نویسنده:

  Lina Huang, Wenya Ma, Yidi Ma, Dan Feng, Hongyang Chen, Benzhi Cai


  چکیده انگلیسی:

  Cardiovascular diseases (CVDs) are still a major cause of people deaths worldwide, and mesenchymal stem cells (MSCs) transplantation holds great promise due to its capacity to differentiate into cardiovascular cells and secrete protective cytokines, which presents an important mechanism of MSCs therapy for CVDs. Although the capability of MSCs to differentiate into cardiomyocytes (CMCs), endothelial cells (ECs) and vascular smooth muscle cells (VSMCs) has been well recognized in massive previous experiments both in vitro and in vivo, low survival rate of transplanted MSCs in recipient hearts suggests that therapeutic effects of MSCs transplantation might be also correlated with other underlying mechanisms. Notably, recent studies uncovered that MSCs were able to secret cholesterol-rich, phospholipid exosomes which were enriched with microRNAs (miRNAs). The released exosomes from MSCs acted on hearts and vessels, and then exerted anti-apoptosis, cardiac regeneration, anti-cardiac remodeling, anti-inflammatory effects, neovascularization and anti-vascular remodeling, which are considered as novel molecular mechanisms of therapeutic potential of MSCs transplantation. Here we summarized recent advances about the role of exosomes in MSCs therapy for CVDs, and discussed exosomes as a novel approach in the treatment of CVDs in the future.
  Key words: microRNA | exosomes | mesenchymal stem cell | myocardial infarction | reperfusion injury | pulmonary hypertension


  چکیده فارسی:

  بیماری های قلب و عروق ( CVDs ) هنوز هم یکی از علل عمده ی مرگ و میر افراد در سراسر جهان است و پیوند سلول های بنیادی مزانشیمی (MSCs ) با توجه به ظرفیتشان برای تمایز به سلول های قلبی و عروقی و ترشح سایتوکاین های (cytokine های ) محافظ , که مکانیزم مهمی را در درمان MSC ها برای CVD از خود نشان میدهند , دارای اینده ی خوبی است . اگرچه ظرفیت MSC ها برای تمایز به کاردیومیست ها (CMC ها ) و سلول های اندوتیال (EC) و سلول های صاف عروقی (VSMC) در ازمایش های گسترده ی قبلی , هم در محیط ازمایشگاهی و هم در بدن به خوبی شناخته شده است , میزان بقای پیوند MSC ها در قلب فرد گیرنده , حاکی از این واقعیت است که اثرات درمانی پیوند MSC ها ممکن است با دیگر مکانیسم های زیر بنایی , در ارتباط باشد . شایان ذکر است که بگوییم , مطالعات اخیر نشان داده اند که MSC ها قادر به ترشح مواد سرشار از کلسترول , و اگزوسوم فسفولیپید ها هستند که با RNA های کوچک (mi RNA ها ) غنی شده اند . اگزوسوم های ازاد شده از MSC ها در قلب ها و عروق ها فعالیت میکنند , و سپس شروع به انجام اعمالی از قبیل انتی آپوپتوزیس, بازسازی قلبی , اثرات ضد التهابی , تشکیل عروق نابجا و تجدید سازمان و یا بازسازی ضد عروقی میکنند که به عنوان مکانیسم ملکولی جدید در درمان پیوند سلول های بنیادی مزانشیمی , در نظر گرفته میشوند . ما در اینجا پیشرفت های اخیر را در مورد نقش اگزوسوم ها در درمان MSC ها برای CVD ها خلاصه کرده ایم و در مورد اگزوسوم به عنوان رویکرد جدیدی در درمان CVD ها در اینده , بحث کرده ایم .
  کلمات کلیدی : اگزوسوم | micro RNA | سلول های بنیادی مزانشیمی | انفارکتوس میوکارد | آسیب مجدد | فشار خون ریوی


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 23

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 135 کیلوبایت


  قیمت: 35000 تومان  31500 تومان(10% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer