دانلود مقاله و خرید ترجمه:طراحی و توسعه یک سیستم خبره برای کمک به مدیر گروه دانشگاه

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده سیستم های خبره
 • طراحی و توسعه یک سیستم خبره برای کمک به مدیر گروه دانشگاه

  سال انتشار:

  2013


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  طراحی و توسعه یک سیستم خبره برای کمک به مدیر گروه دانشگاه


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Design and Development of an Expert System to Help Head of University Departments


  منبع:

  International Journal of Science and Modern Engineering (IJISME) ISSN: 2319-6386, Volume-1, Issue-2, January 2013


  نویسنده:

  Shervan Fekri-Ershad, Hadi Tajalizadeh, Shahram Jafari


  چکیده انگلیسی:

  One of the basic tasks which is responded for head of each university department, is employing lecturers based on some default factors such as experience, evidences, qualifies and etc. In this respect, to help the heads, some automatic systems have been proposed until now using machine learning methods, decision support systems (DSS) and etc. According to advantages and disadvantages of the previous methods, a full automatic system is designed in this paper using expert systems. The proposed system is included two main steps. In the first one, the human expert’s knowledge is designed as decision trees. The second step is included an expert system which is evaluated using extracted rules of these decision trees. Also, to improve the quality of the proposed system, a majority voting algorithm is proposed as post processing step to choose the best lecturer which satisfied more experts’ decision trees for each course. The results are shown that the designed system average accuracy is 78.88. Low computational complexity, simplicity to program and are some of other advantages of the proposed system.
  Keywords: Expert system | Rule based system | Decision tree | Head of University Department


  چکیده فارسی:

  یکی از وظایف اساسی مدیر گروههای دانشگاهها ، استفاده از استادان بر اساس برخی از عوامل به طور پیش فرض از قبیل تجربه، مدارک، واجد شرایط بودن و غیره باید پاسخ داده شود. در این رابطه، برای کمک به مدیر گروه ها، برخی از سیستم های اتوماتیک در حال حاضر با استفاده از روش های یادگیری ماشینی، سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری و غیره پیشنهاد شده است در این مقاله با توجه به مزایا و معایب روشهای قبلی، یک سیستم تمام اتوماتیک با استفاده از سیستم های خبره طراحی شده است. سیستم پیشنهادی شامل دو مرحله ی اصلی است. در مرحله ی اول، دانش تخصصی انسانی به عنوان درخت های تصمیم گیری طراحی شده است. مرحله دوم، شامل یک سیستم خبره است که با استفاده از قوانین استخراج شده از این درخت های تصمیم گیری ارزیابی می شود. همچنین، به منظور بهبود کیفیت سیستم پیشنهادی، یک الگوریتم رأی گیری اکثریت به عنوان مراحل بعدی پیشنهاد شده برای انتخاب بهترین استاد که درخت های تصمیم گیری متخصصان بهتری را برای هر دوره برآورده سازد. نتایج به دست آمده نشان می دهد که این سیستم طراحی شده به طور متوسط با دقت 78.88 است. پیچیدگی محاسباتی کم، سادگی برنامه و برخی دیگر، از مزایای استفاده از سیستم پیشنهادی می باشد.
  کلمات کلیدی: سیستم خبره | سیستم مبتنی بر قانون | تصمیم گیری درختی | مدیر گروه دانشگاه


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 4
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 12

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 151 کیلوبایت


  قیمت: 18000 تومان  14400 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer