مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده محیط زیست
 • بررسی دعوت هیئت مدیره: میکروبیولوژی در نشخوار كنندگان: منجر به ایجاد مسیر در اکولوژی میکروبی می گردد

  سال انتشار:

  2013


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  بررسی دعوت هیئت مدیره: میکروبیولوژی در نشخوار كنندگان: منجر به ایجاد مسیر در اکولوژی میکروبی می گردد


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Board-invited review: Rumen microbiology: Leading the way in microbial ecology


  منبع:

  J. Anim. Sci. 2013.91:331–341 doi:10.2527/jas2012-5567


  نویسنده:

  D. O. Krause,* T. G. Nagaraja,† A. D. G. Wright,‡ and T. R. Callaway


  چکیده انگلیسی:

  Robert Hungate, considered the father of rumen microbiology, was the first to initiate a systematic exploration of the microbial ecosystem of the rumen, but he was not alone. The techniques he developed to isolate and identify cellulose-digesting bacteria from the rumen have had a major impact not only in delineating the complex ecosystem of the rumen but also in clinical microbiology and in the exploration of a number of other anaerobic ecosystems, including the human hindgut. Rumen microbiology has pioneered our understanding of much of microbial ecology and has broadened our knowledge of ecology in general, as well as improved the ability to feed ruminants more efficiently. The discovery of anaerobic fungi as a component of the ruminal flora disproved the central dogma in microbiology that all fungi are aerobic organisms.
  Key words: anaerobic techniques | archaea | interspecies H2 transfer | microbial diversity | rumen microbiology


  چکیده فارسی:

  رابرت هانگیت پدر میکروبیولوژی سیرابی را به عنوان اولین اکتشاف سیستماتیک اکوسیستم میکروبی سیرابی در نظر گرفت اما در این زمینه او تنها نبود. تکنیک های وی به شناسایی هضم سلولز باکتری در سیرابی می پرداخت که تاثیر عمده ای در اکوسیستم پیچیده سیرابی در میکروب شناسی بالینی و در اکتشافات دیگری از اکوسیستم های بی هوازی از جمله hindgut انسان داشت. میکروبیولوژی سیرابی منجر به درک بهتر ما در بسیاری از اکولوژی های میکروبی و دانش محیط زیستی و همچنین بهبود توانایی در تغذیه نشخوار کنندگان می شود. کشف اینکه قارچ های بی هوازی جزئی از سیرابی مرکزی در میکروبیولوژی است این نظریه را که تمامی موجودات هوازی قارچ هستند را رد کرد. تعاملات بین گونه های باکتریایی مانند تغذیه مواد مغذی و انتقال H2 برای اولین بار در میکروارگانیسم های سیرابی توصیف شده است. پیچیدگی و تنوع سیرابی در نظریه میکروبی (به عنوان مثال اثرات محدودیت مواد مغذی بیش از حد) و تکنیک هایی (مانند rRna) موجب شده است که محققان به راحتی از اکوسیستم ها برای درک حقایق بزرگتر استفاده کنند. درک ما از ویژگی های میکروبی سیرابی جمعیت جدیدی از اکولوژی میکروبی مانند تولید باکتری hyperammonia و چگونگی بهبود بهره وری در نشخوار کنندگان را ایجاد کرده است. در این بررسی به علومی که برای اولین بار در سیرابی ساخته شده بود می پردازیم که در مفهوم گسترده تر ان به رسمیت شناخته نمی شده است.
  واژه های کلیدی: تکنیک های بی هوازی | آرکی | انتقال درون H2 | تنوع میکروبی | میکروبیولوژی در شکمبه


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 21

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 33 کیلوبایت


  قیمت: 25000 تومان  20000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer