مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده مدیریت بازرگانی
 • فساد در تجارت بین المللی

  مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

  سال انتشار:

  2016


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  فساد در تجارت بین المللی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Corruption in international business


  منبع:

  Sciencedirect - Elsevier - Journal of World Business 51 (2016) 35–49


  نویسنده:

  Alvaro Cuervo-Cazurra


  چکیده انگلیسی:

  I analyze corruption in international business, presenting a critical assessment of the topic and providing suggestions for future research. I argue that corruption creates a laboratory for expanding international business studies because its illegal nature, the differences in perception about illegality, and the variation in the enforcement of laws against bribery across countries challenge some of the assumptions upon which arguments have been built, i.e., that managers can choose appropriate actions without major legal implications. Hence, I first provide suggestion for how to analyze the topic of corruption in future studies by analyzing the types, measures, causes, consequences, and controls of corruption. I then provide suggestions for how to extend leading theories of the firm by using corruption as a laboratory that challenges some of the assumptions of these theories: extending agency theory by analyzing the existence of unethical agency relationships; extending transaction cost economics by analyzing illegal transaction costs minimization; extending the resource-based view by studying corporate social irresponsibility capability; extending resource dependency by analyzing the ethical power escape; and extending neo-institutional theory by studying illegal legitimacy.
  Keywords: Corruption | Bribery | International business | Multinationals | Theory


  چکیده فارسی:

  من فساد در تجارت بین المللی را تحلیل می کنم که ارائه دهنده یک بررسی اساسی درباره این موضوع بوده و پیشنهاداتی برای تحقیقات آتی فراهم می کند. من بحث می کنم که فساد یک آزمایشگاه برای گسترش مطالعات مربوط به تجارت بین المللی خلق می کند چون طبیعت غیر قانونی آن، اختلافات در فهم غیر قانونی بودن و تفاوت در بازدارندگی قانونها در مقابل رشوه خواری در سراسر کشورها چندین فرضیه را که بحث و جدل و چالشهای زیادی درباره آن ایجاد شده است، مطرح می کند یعنی اینکه مدیران می توانند اقدامات مناسب را بدون الزامات قانونی مهمی، انتخاب کنند. در نتیجه، من ابتدا پیشنهادی برای چگونگی تحلیل موضوع فساد در مطالعات آتی توسط تحلیل انواع، اندازه ها، علت ها، پیامدها و کنترل های فساد، ارائه می کنم. من سپس پیشنهاداتی برای چگونگی توسعه تئوری های رهبری شرکت با استفاده کردن از فساد به عنوان یک آزمایشگاهی که تعدادی فرضیات مربوط به این تئوری ها را به چالش می کشد، ارائه می دهم: توسعه تئوری عامل از طریق تحلیل وجود روابط غیر اخلاقی در عامل؛ توسعه هزینه های اقتصادی معاملات توسط تحلیلِ به حداقل رساندن غیر قانونی هزینه های معاملات؛ توسعه دیدگاه منبع-محور از طریق مطالعه نقش و توانایی وظیفه نشناسی اجتماعی؛ توسعه وابستگی منابع از طریق تحلیل رهایی قانونی از فشار، و توسعه تئوری جدید سازمانی توسط مطالعه مشروعیت غیر قانونی.
  کلیدواژه ها: فساد | رشوه خواری | تجارت بین المللی | چند ملیتی | تئوری


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 15
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 49

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 163 کیلوبایت


  قیمت: 50000 تومان  40000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:




اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer