مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده مدیریت انرژی
 • زباله های الکترونیکی در هند و کشورهای توسعه یافته: مدیریت، بازیافت، کسب وکار و اقدامات بیوتکنولوژیکی

  مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

  سال انتشار:

  2016


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  زباله های الکترونیکی در هند و کشورهای توسعه یافته: مدیریت، بازیافت، کسب وکار و اقدامات بیوتکنولوژیکی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  E-waste in India and developed countries: Management, recycling, business and biotechnological initiatives


  منبع:

  Sciencedirect - Elsevier - Renewable and Sustainable Energy Reviews 54 (2016) 874–881


  نویسنده:

  Vijay Kumar Garlapati


  چکیده انگلیسی:

  Electronic waste or e-waste is one of the global rising problems in developing countries like India and developed countries. E-waste comprises material that is valuable as well as toxic and has shoddier health and environment impact. This review paper presents an overview of global e-waste stats, health concerns of e-waste components along with the waste management, recycling, legislative polices and recommendations related to e-waste. Existing and future initiatives of e-waste management have been addressed by explaining the developed countries initiatives towards e-waste management. The key to success in terms of e-waste management such as Extended Producer Responsibility (EPR) and Producer Responsibility Organization (PRO) initiatives have been presented in a lucid manner. E-waste arena is a platform for business initiative for energy production (hydrogen and electricity) and precise metal recovery (gold, silver and platinum) through biotechnological approaches.
  Keywords: E-waste management | India | Developed countries | EPR and PRO | Energy | Cyanogens


  چکیده فارسی:

  زباله الکترونیکی یکی از مشکلات روزافزون جهانی در کشورهای درحال توسعه مثل هند و کشورهای توسعه یافته می باشد. زباله الکترونیکی شامل ماده ای است که ارزشمند و نیز سمی می باشد و طبیعت ضعیف و اثر محیطی دارد. این مقاله مروری، یک نمای کلی از آمارهای جهانی زباله الکترونیکی، نگرانی های سلامتی درباره اجای زباله الکرتونیکی در طی مدیریت زباله، بازیافت، سیاستهای قانونگذاری و توصیه های مربوط به زباله الکترونیکی را ارائه می دهد. اقدامات فعلی و آتی مدیریت زباله الکترونیکی از طریق توضیح دادن اقدامات کشورهای توسعه یافته در جهت مدیریت زباله الکترونیکی، نشان داده می شود. روشهای کلیدی موفقیت در مدیریت زباله الکترونیکی مثل "مسئولیت گسترده تولید کننده" (EPR) و "سازمان مسئولیت تولید کننده" (PRO) با یک روش روشن و واضح ارائه داده شده اند. حیطه زباله الکترونیکی یک بستری برای اقدامات تجاری در جهت تولید انرژی (هیدروژن و برق) و کوتاه کردن مسیر بازیافت فلزات (طلا، نقره و پلاتین) از طریق دیدگاههای بیوتکنولوژیکی می باشد.
  کلیدواژه ها: مدیریت زباله های الکترونیک | هند | کشورهای توسعه یافته | EPR و PRO | انرژی | سیانوژن


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 265

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 151 کیلوبایت


  قیمت: 36000 تومان  28800 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer