دانلود مقاله و خرید ترجمه:نقش تغییر دهندگی اطلاعات محیطی در نظارت دریایی بر قطب شمال

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده محیط زیست
 • نقش تغییر دهندگی اطلاعات محیطی در نظارت دریایی بر قطب شمال

  مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

  سال انتشار:

  2016


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  نقش تغییر دهندگی اطلاعات محیطی در نظارت دریایی بر قطب شمال


  عنوان انگلیسی مقاله:

  The changing role of environmental information in Arctic marine governance


  منبع:

  Sciencedirect - Elsevier - Current Opinion in Environmental Sustainability, 18 (2016) 49-55


  نویسنده:

  Machiel Lamers, Alexey Pristupa, Bas Amelung and Maaike Knol


  چکیده انگلیسی:

  In the Arctic region global environmental change creates economic opportunities for various sectors, which is increasing pressure on marine biological resources. Next to state governance arrangements, informational governance instruments deployed by non-state actors, such as private certification schemes, mapping exercises and observation systems, play a progressive role in introducing ecosystembased approaches for governing the marine environment. In this paper we review recent academic literature to understand the role of environmental information in Arctic marine governance. Our review reveals that environmental information may on one hand enable safe or sustainable operations of actors by creating legitimacy and building trust, while on the other hand the participation and empowerment of some actors may constrain other actors, leading to conflict and controversy. We conclude that the growing importance of environmental information in Arctic marine governance is driven both by state management systems and non-state actors, that currently the enabling role of information dominates the literature, but that the constraining role of information will likely increase in future Arctic marine governance.


  چکیده فارسی:

  در منطقه قطب شمال، تغییر فراگیر محیطی که فشار را روی منابع میکروبی دریایی افزایش داده است، فرصتهای اقتصادی برای بخشهای مختلف می سازد. در کنار سازمانهای حکومتی ایالتی، ابزار نظارت اطلاعاتی که توسط دست اندرکاران غیر-ایالتی مثل برنامه های صدور گواهی خصوصی، اقدامات نقشه برداری و سیستمهای مشاهده گسترش می یابند، یک نقش پیشرو در معرفی دیدگاههای مبتنی بر اکوسیستم را برای نظارت بر محیط دریایی ایفا می کنند. در این مقاله ما منابع علمی اخیر را جهت درک نقش اطلاعات محیطی در نظارت دریایی بر قطب شمال مرور می کنیم. مرورهای ما نشان می دهد که از یک سو، اطلاعات محیطی می تواند اقدامات پایدار و ایمن دست اندرکاران را از طریق ایجاد مشروعیت قانونی و اعتماد سازی، فعال کند، درحالیکه از سوی دیگر، مشارکت و اختیار دادن به برخی دست اندرکاران می تواند سایر دست اندرکاران را تحت فشار قرار دهد که منجر به کشمکش و مجادله می شود. ما نتیجه می گیریم که اهمیت رو به رشد اطلاعات محیطی در نظارت دریایی بر قطب شمال، هم از طریق سیستمهای مدیریت و هم از طریق دست اندرکاران غیر-ایالتی نشان داده می شود که درحال حاضر، پرداختن به نقش اطلاعات در منابع علمی، حاکم و غالب است، اما نقش وادارندگی اطلاعات احتمالا" در نظارت های دریایی آتی بر قطب شمال، افزایش خواهد یافت.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 19

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 68 کیلوبایت


  قیمت: 20000 تومان  16000 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer