مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده مدیریت بازرگانی
 • پس از تخلف: آنچه که مدیران باید درباره افشای تخلف بدانند

  سال انتشار:

  2016


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  پس از تخلف: آنچه که مدیران باید درباره افشای تخلف بدانند


  عنوان انگلیسی مقاله:

  After the wrongdoing: What managers should know about whistleblowing


  منبع:

  Sciencedirect - Elsevier - Business Horizons (2016) 59, 105—114


  نویسنده:

  Janet P. Near , Marcia P. Miceli


  چکیده انگلیسی:

  Most of us are likely at some point to observe wrongdoing in our organizations, and some of us will blow the whistle to someone with the authority to put a stop to the wrongdoing. Or we may be managers, inspectors, or auditors who serve as the official ‘complaint recipient’ when one of our colleagues wants to report wrongdoing in the organization. Whether we blow the whistle or are tasked with cleaning up after someone else does so, we are better off knowing in advance how the whistleblowing process usually plays out. In this article we discuss the pragmatic implications of 30 years of systematic research about whistleblowing: who does it and when, and why they choose to report the wrongdoing internally (within the organization) or externally (to outsiders). To avoid external whistleblowing, which entails all sorts of costs for the organization, we recommend that managers take clear steps: investigate the allegations, make the results of the investigation known to those affected, correct the problem if one is found, and avoid reprisal against whistleblowers. These actions can increase the chance that information about organizational wrongdoing stays inside the organization, where it may be remedied, instead of being made public.
  KEYWORDS: Organizational wrongdoing | Internal whistleblowing | External whistleblowing | Retaliation against whistleblowers | Business ethics


  چکیده فارسی:

  بیشتر ما احتمالا" در جایگاههایی هستیم که تخلف را در سازمان های خود مشاهده می کنیم و برخی از ما، این تخلف را برای برخی افراد ذی صلاح افشا خواهیم کرد تا تخلف را متوقف کنند. یا ما ممکن است مدیر، بازرس، و یا حسابرس باشیم که وقتی یکی از همکاران ما بخواهد که تخلف در سازمان را گزارش دهد، به عنوان "گیرنده رسمی شکایت" خدمت رسانی کنیم. چه ما تخلف تخلف را افشا کنیم و چه پس از اینکه شخصی تخلفی انجام داد، وظیفه پاک کردن آن تخلف را داشته باشیم، ما باید هرچه زودتر بدانیم که چگونه فرآیند افشای تخلف کامل می شود. در این مقاله، ما برروی دلالت های عملی تحقیقات سیستماتیک 30 ساله درباره افشای تخلف، بحث می کنیم: چه کسی آن را انجام می دهد و چه موقع؟ و چرا اشخاص انتخاب می کنند که تخلف را به صورت دورنی (در داخل سازمان) و یا بیرونی (به بیگانه ها) گزارش کنند. برای جلوگیری از افشای تخلف بیرونی، که شامل همه انواع هزینه ها برای سازمان است، ما توصیه می کنیم که مدیران، مراحل واضح زیر را اتخاذ کنند: بررسی ادعاها، شناساندن نتایج بررسی به آنهایی که اثر می پذیرند، تصحیح مشکل، اگر مشکلی یافت شود، و اجتناب از تلافی کردن افشای تخلف. این اقدامات می تواند شانس این را که اطلاعات مربوط به تخلفات سازمانی در داخل خود سازمان بماند، افزایش دهد، یعنی جایی که تخلفات به جای اینکه همگانی شود، می تواند اصلاح شود.
  کلیدواژه ها: تخلف سازمانی | افشای تخلف درونی | افشای تخلف بیرونی | تلافی کردن افشای تخلف | اصول اخلاقی کسب و کار


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 27

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 62 کیلوبایت


  قیمت: 36000 تومان  28800 تومان(20% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer